Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przeglad po zakupie


Salvius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 1,9TDi. Dlatego mam dużo pytań zwiazanych z tym samochodem. To jest moj pierwszy diesel,zawsze miałem benzyniaki.

Oto moje pytania:

1. Gdzie szukać w Audi numerów nadwozia?

2. Co nalezy wymienić zaraz po zakupie i na co zwrócić szczególną uwagę? (jakie koszty)

3. Jaka jest czestotliwość wymian (np oleju, filtrów, paska rozrządu itp)

4. Jaki stosować olej (marka, jakość) i jakie części, czy orginalne, a może zamienniki - jeśli tak to czyje?

5. Ogólnie co należy wiedzieć o tym autko?

Dziekuję za wszelkie informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc:

1 - nr nadwozia widoczny ejst po odciągnięciu uszczelki z przegrody akumulatora

2 - standardowo rozrząd (ok 700zł zależy czy z klimą czy bez) filtry, płyny, odgrzybienie i nabicie klimy(chyba ze juz było robione koszt ok 250zł)

3 - pasek rozrządu co 90.000km olej co 10.000-15.000

4 - zależne od przebiegu nie polece Ci żadnego poczytaj sobie tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,762.0.html ja jeżdże na orlen platinum turbo diesel syntetyk

5 - należy wiedzieć ze klima działa lepiej niż w innych samochodach ;] i ze jest to cudowny samochdód, ;] a tak na poważnie proponuje sprawdzić czy turbo nie pluje olejem, troszeczke wilgotno od oleju w przewodach będzie ale nie może sie wylać jak odkręcisz cybanty ;] myśle ze reszte dopowiedzą chłopcy którzy znają sie bardziej ode mnie ;] pzdr ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - pasek rozrządu co 90.000km olej co 10.000-15.000

no jak juz ma ponad 100.000km to zmieniałbym rozrząd co 60.000km

4. Jaki stosować olej (marka, jakość) i jakie części, czy orginalne, a może zamienniki - jeśli tak to czyje?

wszystko co ma normę 505.01

5. Ogólnie co należy wiedzieć o tym autko?

że jest fajne :decayed:

Reszta to przejrzyj forum, sporo jest już info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrząd nalezy zmieniać w autoryzowanym serwisie, czy można gdzieś indziej?

Czy komputer pokładowy ma w pamieci dane o wymianach, oleju, rozrządu, płynu hamulcowego itp i czy trzeba wprowadzić tam te wszystkie dane?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc:

1 - nr nadwozia widoczny ejst po odciągnięciu uszczelki z przegrody akumulatora

Nic nie trzeba odciągać , wszystko widać bez problemu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrząd nalezy zmieniać w autoryzowanym serwisie, czy można gdzieś indziej?

Czy komputer pokładowy ma w pamieci dane o wymianach, oleju, rozrządu, płynu hamulcowego itp i czy trzeba wprowadzić tam te wszystkie dane?

Pozdro

1. Gdzie chcesz zmieniać rozrząd zależy od Ciebie a raczej od zasobności Twojego portfela (chyba że masz autko :wink4: ), aczkolwiek wymiana w serwisie daje Ci pewną gwarancję w razie gdyby się coś stało (np. strzelił pasek), - zapytaj czy mają jakąś promocje - naprawdę warto np. w tej chwili jest promocja w Skodzie na wymianę rozrządu w Octavii 130km za 680 zł full. Normalnie kosztuje to 1200zł.

2. Z tego co wiem to komputer nie posiada historii serwisowania podaję ci tylko kiedy wymienić olej albo jak czegoś brakuje. Za to taką historię posiada serwis - wystarczy poprosić bardzo ładnie (w tej chwili jest to zabronione) i po numerze VIN sprawdzą Ci historię napraw (warunek samochód musiał być wcześniej serwisowany w ASO)

Poczytaj sobie, dużo jest tego na forum:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,13499.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...