Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRD] Usunięcie DPF plusy i minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zastanawiam się nad usumnięciem DPFa z mojego BRD (przebieg 190tys)..

W związku z tym nurtuje mnie pare pytań..

1. Kto usunął już DPF i co zauważył czy coś sie zmieniło jeśli chodzi o osiągi auta, jak ze spalaniem?

2. Jakie negatywne skutki może mieć usunięcie DPFa w przyszlości?

3. Z doświadczenia kogo możecie polecić, kto sie tym zajmuje (czy przeciętny mechanik nic nie sp***doli i da rade?) i ile taka operacja kosztuje?

4. OD strony technicznej jak wygląda cała procedura usuwania DPF, czy na jego miejsce jest cos montowane?

pozdro :)

Opublikowano
  • Autor

czytałem to jest tam tylko odpowiedz na moje 4te pytanie. Chce wiedziec co z resztą..

jakie osiągi,jaka cena, co ze spalaniem i jak sie to ma do dłuższej eksploatacji auta?

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

czytałem ale chodzi mi o opinie ludzi którzy juz wywalili DPF i ich obesrwacje/odczucia, a nie o opis ze strony[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2010, 16:56_________________________________________________na domiar zlego wczoraj zapaliła mi sie kontrolka uukłądu wydechowego faaaaaaaaaak :disgust:

jebaNEWDUPEAUDI~!!!!

problem jest opisany tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b7_kontrolka_wydechu_sie_swieci-t137028.0.html;msg1641917#new

help...... :confused4:[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 14:46_________________________________________________dzieki, poczytałem i najprościej chyba trzeba bedzie po prostu usunąć DPF..

Opublikowano

No chyba nie masz wyjscia , pojedz do MR a mysle ze Witek poradzi sobie z twoim autem i moze w koncu zacznie ie cieszyc.

Opublikowano

Widze ze kolega szuka raczej odczuc ludzi z takim samym silnikiem z usznietym DPF..., a nie w pierwszej kolejnosci czy i jak to zrobic.

Jestem wlasnie 10 dni po usunieciu DPF. Nie robil tego MR-motors ani zadna znana firma tylko moj znajomy ktory troche liznal tego tematu, ale nie byl pewien tego i stwierdzilismy wspolnie ze przetestujemy to na moim samochodzie. Wykres mozesz zobaczyc w watku o moim samochodzie. A co do moich odczuc...:

PLUSY

-Pozytywne jest ze teraz nie dusi sie auto przy ruszaniu bez gazu i z "dolu" wyczuwalnie zywsze jest. N.p: przed zabiegiem nie do pomyslenia bylo zebym przez jakis prog przejechal bez dodawania gazu (co sie odbija na sprzegle- jak kazde ruszanie z DPF) - nic dziwnego jak zobaczysz przejscie z turbiny do DPF o smiesznej srednicy i zagieciu (przypuszczam ze ma to chronic wklad przed wypaleniem w jakims stopniu) Dzisiaj moge jechac 40km/h na piatym biegu bez gazu- bo ma te moc "z dolu"

-spalanie takze przy moim stylu jazdy znacznie spadlo. Trasa Opole- Bielefeld (Niemcy)800km , przy zaladowanym bagazniku po sufit ciezkimi bagazami i 3 osobach, przy sredniej predkosci 150km/h zakonczyl z wynikiem 7,08l/100km. Wczesniej w takich warunkach bral cos kolo 9,5l/100km. Podczas obserwacji komputera pokladowego wychodzi wiecej, ale podczas tankowania wychodza mniejsze wyniki.

MINUSY

- Dziwnym jest ze jak sie auto zagrzeje to dzwiek z tlumnika jest taki bardziej basowy jak silnik schodzi z obrotow- musze jeszcze sprawdzic co to jest.

-na razie pali mi sie kontrolka silnika. Bledy wykazuja "nielogiczny" sygnal, bo znajomy oszukal czujnik temperatury spalin w DPF opornikiem co komputer nie potrafi zinterpretowac, bo temperatura na turbinie wstaje a na DPF nie. Jak wyczytalem- do rurki trzeba podlaczyc jeszcze ten czujnik temperatury.

-no i jak dla mnie minusem jest ze w takim stanie auto nie przejdzie mi niemieckich badan technicznych, i dlatego bede musial przed przegladem zakladac ten DPF, ale na szczescie przeglady tu mamy co 2 lata a nie co rok jak w Polsce. w sumie moglbym zameldowac demontaz DPF-a, bo to ze placilbym te 60€ wiecej podatku nie jest problemem, bo oszczedam na paliwie (robie 50 000km rocznie), ale stracilbym zelona plakietke ktora potrzebuje jak chce wjezdzac do wiekszych metropolii w niemczech w ktorych sa "strefy ekologiczne" jak Berlin /Dormund/Monachium i wiele innych.

Podsumowujac:

Jak dobrze zrobisz to to bedzie dla ciebie mniej wad jak zalet i jest to warte tych pieniedzy (u mnie duza zaleta bylo ze mialem zrobione po kosztach- bo przyjaciel mi to robil) Ja w kazdym razie (mimo drobnych niedociagniec) nie zaluje.

Opublikowano

a polski przeglad w Gerlandii nie przejdzie? Skoro ''europejski'' w PL czasem jest honorowany...

Opublikowano

a polski przeglad w Gerlandii nie przejdzie? Skoro ''europejski'' w PL czasem jest honorowany...

:)

Opublikowano

a polski przeglad w Germanii nie przejdzie? Skoro ''europejski'' w PL czasem jest honorowany...

No jakby tak bylo to by bylo :good: tylko ze Niemieckie stacje diagnostyczne przyklejaja plakietke ktora ma waznosc na nastepne 2 lata, a skad polska stacja diagnostyczna mialaby wziasc takie plakietki? :cool1:

Pozatym i tak niedlugo zamelduje moje auto w Polsce wiec bedzie mniej cyrkow z urzedami. (oplaty mnie w niemczech nie dobijaja, chociaz wieksze sa jak w polsce)

Opublikowano

witam! Ja miałem usunięty dpf w styczniu. Tylko pamiętaj najpierw jedź na modyfikacje w programie i dopiero później wywalaj środek dpf-a. Ja zrobiłem odwrotnie i były później jaja, wprawdzie sterownik nie wchodził w tryb awaryjny, ale wywalał lampke od filtra. Spalanie napewno spadnie i z wolnych obrotów będzie się troche lepiej wkręcał no i z rur wydechowych wydobywa się ładny świst :>

Opublikowano

-Wlasnie! Zapomnialem o odglosie turbiny z wydechu :decayed:

...dlatego tak jest bo BRD nie ma tlumnika srodkowego

Opublikowano
  • Autor

właśnie to chciałem się dowiedzieć Tygrys & matti thx!

dzis byłem u mecha, podpiął audine do Vaga i okazało się że to w cale nie DPF a mam problemy z przeładowaniem turbiny.. Na początku mech zasugerował zawór N75 ale w zeszłym roku go wymieniałem, więc kazałem mu szukać dalej i okazało się ze problemem jest membrana przy turbo, nie ma tam prowiadłowego ciśnienia co powoduje przeładowanie turbiny..

co do DPFa to chyba i tak go wywale, Turdzi ile cie ten zabieg kosztował w MR ?

Opublikowano

AD1 - raczej mniej pali bo procedura wypalania nie jest ekologiczna :)

AD2 - jak zaczna porzadnie na przegladach sprawdzac spaliny moze byc jazda

AD4 - To zalezy co kto lubi...ja robie tak by zzewnatrz na orginal wygladalo

Opublikowano

co do DPFa to chyba i tak go wywale, Turdzi ile cie ten zabieg kosztował w MR ?

ale ja mam nadal DPF i jak na razie nie mam z nim zadnych problemow zreszta ten zabieg u mie nie przejdzie z tego samego powodu co w DE nie przejde przegladu.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

odgrzeje troche temacik...a moze ktos zapodac jaki jest koszt takiej operacji z usuwaniem DPF (moze byc PW)

Opublikowano
  • Autor

koszt (usunięcie DPF + zmiana softu) w MR motors w Warszawie to 1500 zł brutto.

Opublikowano

Też zapłaciłem 1500 zł plus oczywiście wymiana oleju (230 zł).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.