Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima głośno popiskuje


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum lecz jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, wiec jeśli gdzies jest podobny zakopany to przepraszam za ot.

Po załączeniu klimatyzacji dobiega dość głośne popiskiwanie z okolic rozrządu, po dodaniu gazu >2000 obr popiskiwanie ustaje. Czasem bardziej głośno zacznie popiskiwać, w momencie gdy usłysze takie delikatne jakby pstryknięcie, tak jakby jakiś zaworek czy elektromagnes zaskoczył - wtedy bardziej popiskuje. Tak na oko brechom od góry sprawdziłem naciąg paska i wg mnie wydawał się mocno naciągnięty (nie uginał się). Autko kupiłem rok temu i nie wiem czy była nabijana. Jak myslicie czy to kwestia - paska, napinacza, sprzęgiełko, łozysko, czy nabicia? Dodam jeszcze że to popiskiwanie to tak jakby świerszczenie, trudno ocenić czy to dzwięk metaliczny czy jakiś inny. Jeśli bedzie trzeba to nagram filmik lub ścierzke dzwiekową.

Prosze o jakieś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być naprawde mocno naciągniety, aby nawet o mm sie nie uginał?? czy jak

Dodam że 5 miesięcy temu nie było tego, a nic nie dłubałem przy nim.

ponadto klima ładnie chłodzi do ok 2 St z termometrem na wylocie kratki na LO

Jutro zabieram sie za kontrolę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczał pasek, naciągnąłem go ale dalej było to samo. Pomogła wymiana paska (mały koszt 25-29zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak popiskuje wentylator klimatyzacji. Takie nieregularne świerszczenie pojawia się zaraz po włączeniu wentylatora i po jakimś czasie znika gdy tam już się wszystko rozrusza. Dzieje się tak już drugi sezon więc nie wiem ile jeszcze pochodzi wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być pasek. U mnie (tak samo jak u kolegi wyżej) metalicznie "świerszczy" wentylator klimatyzacji i jak się już rozrusza to przestaje. Mam już kupione nowe łożysko oraz szczotki i czekam na urlop - od razu więcej rzeczy się zrobi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób z naprawy wentylatora jakieś małe foto story. Jeśli regeneracja nie będzie mocno skomplikowana to może i ja się wezmę za jego naprawę, a innym też na pewno też się przyda.

Już miałem jedno podejście, ale nie dałem rady go wyciągnąć - chyba ktoś wcześniej go przymocował dodatkowym wkrętem na samym dole. Wcześniej pozbierałem z forum trochę informacji w całość. Może się przyda: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano zaraz wziołem się za robotę. Przy okazji wymieniam rozrządzik więc, zderzak gęby wywaliłem na glebe :naughty:. Jak radziliście postanowiłem jeszcze raz nacjągnąc pasek, oraz psik psikiem WD-40 nasikałem na łożysko napinacza. Po odpaleniu masziny :cool1: i po ok 10 s wszystko zaczeło pracowac cacy, bez rzadnych pisków itp. Po rozebraniu rozrządu i zdięciu tego nieszczęsnego paska i wstępnych oględzinach oczom ukazały się drobinki metalu w rowkach tego paska, co jakiś tam odstęp, tak jakby były tam wlepione czy cuś :kox:.

Ciesze sie że to tylko to :>

Jeszcze jedno pytanie mam. Czy obracając kołem wraz ze sprzęgiełkiem kompresora klimatyzacji, powinien stawiac opór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób z naprawy wentylatora jakieś małe foto story. Jeśli regeneracja nie będzie mocno skomplikowana to może i ja się wezmę za jego naprawę, a innym też na pewno też się przyda.

naprawa chyba bedzie polegac na wymiane wentylatora koszt ok 120 zł .Zdejmujesz rurki od filtra i turbo, potem odkręcasz wkrecik przekrecasz wentylator w prawo i ładnie wychodzi :good: Zapomniałem dopisac ze trzeba odpiąc wtyczkę i kabel który jest przymocowany na takich spinkach :wink4: no i najlepszy dostep bedzie z jakiegos kanału/podnośnika :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również piszczała klima do dziś. Popsikałem trochę WD40 od spodu na ślepo :decayed: i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

u mnie też piszczy (pewnie luźny pasek) ale mam jeszczetakie zjawisko, że jak ruszam z włączoną klimą, zmienie bieg na 2 obroty idą od 1200 powiedzmy i wtedy pojawia się szarpnięcie i świst z piskiem z pod maski.

Czy to też wina luźnego paska czy coś nie tak ze sprzęgłem?

Dodam, ze zaczeło sie to dział przedwczoraj. Wczoraj raz nawet klima zastartowała jakoś poźniej (tzn ruszyła tylko powietrze zimne poleciało po ok 1 minucie pracy silnika) - klima nabita 3 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczał pasek, naciągnąłem go ale dalej było to samo. Pomogła wymiana paska (mały koszt 25-29zł).

czeka mnie wymiana paska i napinacza czy poradze sobie z wymiana na kanale bez zdejmowania zderzaka czy lepiej zdemontowac, bo jak kiedys patrzalem malo tam miejsca by cos ruszyc... jak to u was bylo? pzdr

---------- Post dopisany at 15:24 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

oki, juz po wymianie 15min roboty i po robocie - bezcenna cisza zero pisków:banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...