Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak dziala system samopoziomawania lamp w b5???


dominiks18

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym wiedziec jak dziala taki system.z czego sie sklada,prosze o jakies rysunki schematy instalacji samopoziomowania xenonow w b5 sedan quattro,jaki jest koszt przyblizony takiej instalacji czy jest to oplacalne bo zamiezam zalozyc ori xenony,z gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop -zawsze myślałem że to coś s tylu żyroskopu a nie na czujnikach - teraz wiem czemu to takie wolne i wali po oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki samopoziomujące umieszczane są po przekątnej auta.

Domyślam się, że dotyczy to zmiany światełek.

Więc, musisz wiedzieć, że do tego są niezbędne spryskiwacze reflektorów.

Jak tego nie masz to masz poważny problem.

Wymieniasz żarówki.zderzak. itd.

Interes nie wart zainwestowania.

Sam sie do tego przymierzałem i niestety zrezygnowałem.

Przede wszystkim za duży wsad finansowy.

Pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dodatku audi ma bardo dobre seryjne światła... więc na brak widocznoći nie można narzekać, a jeśli chodzi o to aby światło było podbarwione na niebiesko(tak jakby) to lepiej kupić jakieś dobre żarówki philipsa blue albo o podwyższonej jasności :) ale do tych drugich to polecam osram nie ma różnicy a są tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki samopoziomujące umieszczane są po przekątnej auta.

Domyślam się, że dotyczy to zmiany światełek.

Więc, musisz wiedzieć, że do tego są niezbędne spryskiwacze reflektorów.

Jak tego nie masz to masz poważny problem.

Wymieniasz żarówki.zderzak. itd.

Interes nie wart zainwestowania.

Sam sie do tego przymierzałem i niestety zrezygnowałem.

Przede wszystkim za duży wsad finansowy.

Pomyśl.

heh a jaka osoba zmieniajaca swoje autko mysli o pieniadzach i czasie ?? kurde tu chodzi chyba bardziej o satysfakcje ze ma sie autko odbiegajace troche od seryjnego inaczej po co chip tunning skoro mozna kupic model z lepszym mocniejszym naprzykład silnikiem i xenonem zamontowanym w fabryce a ja naprzykład jestem przywiazany do mojej żabki nie chce jej i już dawno temu założyłem lampki FK do niuni dlatego że mieszkam na wyspach i często robie wycieczki po europie a w lampach FK moge sobie bez problemu zmienic kąt padania swiatla więc reflektory juz mam kupiłem sobie za bezcen halogeny i spryski na ebay.co.uk więc tylko musze zmieni zderzak na wersje pod spryski załozyc wiekszy zbiorniczek plynu z miejscem na dwie pompki oczywiscie moge zmienic sobie autko na lepsze z wszystkimi tymi bajerami ale himalaisci nie zdobywaja mount everest czy k2 helikopterem tylko wdrapują sie metr po metrze co kosztuje ich kupe czasu kasy i przygotowan a potem satysfakcja z osiagnietego celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc, musisz wiedzieć, że do tego są niezbędne spryskiwacze reflektorów"

Z tymi spryskiwaczami do xenonów to ostrożnie bym sie wypowiadał i nie zniechęcał kolegi do rezania xenonów. Jak do tej pory nie znalazłem jednoznacznego zapisu na temat obowiązkowego spryskiwacza świateł w samochodach wyprodukowanych przed rokiem 2004 a trochę się na tym znam.

Ja właśnie walczę ze swoimi xenonami a regulację masz za pomocą czujnika i kilku dźwigni zamontowanych na dolnym wachaczu (u mnie lewym) ina tylnej belce zawieszenia sprawa nie skomplikowana przynajmniej mechanicznie.Ale co z elektronika do tego to już nie wiem.

Dzisiaj dowiedziałem się że aby wyregulować wysokość świecenia na xenonach to trzeba użyć również Vaga :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, musisz wiedzieć, że do tego są niezbędne spryskiwacze reflektorów.

Jak tego nie masz to masz poważny problem.

Wymieniasz żarówki.zderzak. itd.

Interes nie wart zainwestowania.

Sam sie do tego przymierzałem i niestety zrezygnowałem.

nie musisz wymieniac zderzaków - wystarczy podprowadzic dwa przewody od zamontowanej mocniejszej pompeczki do plynu i zainstalowac spryski na zderzaku - takie jak np. w alfie 156 albo nowej astrze III - dla mnie wyglada to fajowo i zadziornie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o spryski reflektorów - przyjrzyjcie się Ssang Yongom z xenonami - widziałem ich mnóstwo bez spryskiwaczy reflektrów. skoro tak wyjechały z fabryki i są dopuszczone u nas do ruchu to czemu reszta musi mieć spryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze slyszałem coś o ustawianiu xenonów przy pomocy vaga ale chyba nie tyczy się to xenonów rezanych moze się myle więc niech się wypowie fachowiec a jeśli chodzi o zderzak to poprostu mój wymaga lakierowanie więc jak znajde jakiś zderzak za 200 lub 300 zł to go pomaluje i załorze pytanie tylko czy się spasuje bo różne odpowiedzi na giełdzie słyszałem że nawet ten po lifcie w 1999 roku nie pasuje do wczesniejszej a4 bo całkiem inny i ślizgi i błotniki inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nie, mam xenony nie rezane założone we fabryce i to się ustawia (zapamietuje ustawienia) za pomocą vagaa po polsku to idzie tak "odbezpiecz ustaw śrubami, zabezpiecz czyli zapamietaj ustawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie fotki tych sensorów:

9423c8de96aa4c73m.jpg

f8826a1b1f90a74cm.jpg

koszmarnie droga impreza i zupełnie nieopłacalna do B5 sprzed 99 roku. ponad 2000 w ASo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a niech mi ktos powie jak sprawdzić czy układ jest sprawny, czy te sensory działają :?:

Właśnie próbuję przywrócić do życia samopoziom u mnie w autko i nie wiem jak się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a niech mi ktos powie jak sprawdzić czy układ jest sprawny, czy te sensory działają :?:

Właśnie próbuję przywrócić do życia samopoziom u mnie w autko i nie wiem jak się za to zabrać...

musisz zvagowac autko - powinien pojawic ci sie blad - bedziesz wiedzial tez ktory sensor - u ciebie w aucie beda dwa - jeden przy przednim lewym kole, drogi na srodku belki skretnej z tylu.. jesli zvagujesz to bedziesz wiedzial ktory nawala - choc czasem pokazuje tylko blad sensora a nie pokazuje ktory. popytaj o ceny - w ASO okolo 250 zl, w nieautoryzowanym mnie udalo sie wyrwac oryginalny sensor za 195zl!! powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a niech mi ktos powie jak sprawdzić czy układ jest sprawny, czy te sensory działają :?:

Właśnie próbuję przywrócić do życia samopoziom u mnie w autko i nie wiem jak się za to zabrać...

musisz zvagowac autko - powinien pojawic ci sie blad - bedziesz wiedzial tez ktory sensor - u ciebie w aucie beda dwa - jeden przy przednim lewym kole, drogi na srodku belki skretnej z tylu.. jesli zvagujesz to bedziesz wiedzial ktory nawala - choc czasem pokazuje tylko blad sensora a nie pokazuje ktory. popytaj o ceny - w ASO okolo 250 zl, w nieautoryzowanym mnie udalo sie wyrwac oryginalny sensor za 195zl!! powodzenia!!

Dzięki wielkie :notworthy:

Jak dobrze zakumałem - bo właśnie jestem w trakcie zakładania silniczków do lamp - muszę za pomocą VAGa wprowadzić punkt "0" :?:

I niech mi ktoś jeszcze napisze jaki jest duży ruch góra-dół świateł przy ich włączaniu w B5, bo u mnie w tym momencie jest bardzo mały, że tak napiszę delikatny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat troszkę stary ale zawsze coś nowego się przyda. Jeśli chodzi o autka zarejestrowane w UK to nie ma żadnego obowiązku montowania ani samopoziomowania ani spryskiwaczy reflektorów. Rozmawiałem na ten temat z diagnostą w kwik-fit i stwierdził że w UK na pewno mogę mieć xenon bez tych bajerów i tak też zrobiłem przegląd za mną u innego diagnosty i bezproblemu przeszło. Według mnie jeśli autko spełnia normy kraju w jakim jest zarejestrowane to w innym nie mogą się do tego czepiać i tak też było odkąd mam xenon w mojej b5 byłem kilka razy we Francji w niemczech, Polsce Hiszpanii oraz na pięknym gibraltarze i nikt nie zwrócił uwagi na super jasne światełka o pięknym kolorku 6000k. Jedyne zainteresowanie światełkami jest przed promem kiedy przestawiam przesłonę w soczewkach ( FK ) i to raczej pozytywne zainteresowanie ;] . Także jak ktoś ma autko w UK to raczej niech śmiało zakłada tylko ładnie ustawi żeby to coś nie waliło po oczętach

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat :naughty:

Jeśli chciałbym załozyć samopoziom to jakie elementy musze kupić prócz tych 2 czujników jeszcze :mysli: Zakładał ktoś ten układ juz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat :naughty:

Jeśli chciałbym załozyć samopoziom to jakie elementy musze kupić prócz tych 2 czujników jeszcze :mysli: Zakładał ktoś ten układ juz??

a ja napisze inaczej, czy jest cos takiego lub ktos taki jakis kumaty elektronik na forum ktory by podpowiedzial jak zrobic uklad ktory imituje poziomowanie, czyli po wlaczeniu swiatel majtnie nimi i wroci do ustawionej pozycji?

Mysle ze dolozenie ukladu poziomowania bedzie bardzo trudne praco i czaso chlonne, wydaje mi sie ze jest to fabrycznie dosc rozbudowany system...

Pytam o ten oszukiwacz dlatego ze uwazam ze ten przepis o poziomowaniu to troche glupota, i tak poziomowanie nie nadaza za autem na naczych dziurach. Za spryskiwaczami jestem bo wiem jak jest, ale nad poziomowaniem mozna zapanowac z kabiny. Jesli swiatla sa porzadnie ustawione to poziomowanie nie jest az tak niezbedne, wystarczy pamietac o ustawieniu swiatel pokretlm w kabinie jak zapakujemy tyl ot tyle!

A taki oszukiwacz to tylko i wylacznie na potrzeby kontroli drogowej... Do spryskow niech sie przyczepia, ale do poziomowania to glupota...

Łudze sie tylko nadzieja ze male chinskie raczki niedlugo cos takiego wypuszcza co bedzie dzialac jak poziomownaie, przerobli xenony na HID, juz sa w sprzedazy zestawy do montazu spryskow, wiec lada dzien powinni wprowadzic jakies zestawy do poziomowania... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...