Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przyciemnić szyby w srebnym avancie B6?


niekrasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś chce mieć solidnie to polecam folię 3M ... co do odcienia to najlepszy chyba FX20.

Jak ktoś chce mieć solidnie to... nie zleci montaż komus kto zrobi to solidnie, bo sama folia to nie wszystko.

btw. jedyna dobra folia do przyciemniania z 3M to był Panther. Ale już jej nie ma, a FX ? Jest na rynku wiele folii o lepszych parametrach optycznych, słonecznych i o niebo lepiej się montujących bo np. nie zostawiają białej ramki na około tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie konkrety Cię interesują ? Co chciałbyś wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką folie kupić? Na allegro są takie po 15zł, po 30zł (Solux) i 45zł/m (3M).

Na jakim płynie się to klei (czym spryskiwać okna - woda, detergent itp)?

Chciałbym to zrobić samemu. Zakładam, że zrobię to solidnie, więc chciałbym wszystko wiedzieć zanim zacznę. Na YT jest sporo filmów, nie wygląda to skomplikowanie, więc chciałbym przynajmniej spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś już to kiedyś? Jeśli nie to uwierz mi, że solidnie tego nie zrobisz. Filmy na YT nie pokazują wszystkiego. Zbyt wiele czynników ma wpływ na jakość wykonania. Począwszy od wyboru folii( w taką z Alledrogo to możesz Sobie co najwyżej kanapki do pracy zapakować) po narzędzia, technikę montażu i wygrzewania szyb na pomieszczeniu w którym to robisz, kończąc. Jeśli jednak Cię nie przekonałem abyś zlecił to profesjonaliście to kup przynajmniej porządną folię(SunGard, Armorlite, Llumar czy Bruxafol), opalarkę, rakle - bluemax oraz żółty silikon, filc do kurczenia, baniak ciśnieniowy na wodę i próbuj...A jak już zepsujesz folię za którą zapłacisz ok 200 zł i podliczysz koszt narzędzi i zmarnowany czas to dojdziesz do wniosku, że taniej byłoby jakbyś od razu oddał auto do przyciemnienia profesjonalistom.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba , folia za 15,30 zł ...... do fury z 2004 r nie wchodzi w rachubę ... jak chcesz zrobić dobrze - zleć firmie zajmującej się montażem.

W przeciwnym razie straszyć będziesz innych potencjalnych klientów jakością wykonania :facepalm:

Tomek (ar35) dobrze Ci radzi.

Montuje folię na płaskich szybach ( domy , biura ... ) a w samochodzie sam nie montowałem (zleciłem to firmie ) zapytasz , dlaczego ????? nie mam pojęcia o montażu folii na :" profilowanych szybach " i żeby nie "straszyć" oraz nie mieć z tym kłopotu , nic sam nie robiłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...