Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B4 1Z] Problem z połączeniem się poprzez VAG-COM


bulbin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam pytanie do posiadaczy silników 1Z i do tych, którzy w tym temacie się orientują.

Posiadam Audi 80 z 1,9 1Z. Próbuję się nim połączyć porzez Vag-COM przy pomocy interface od Viakena KKL (USB - obsługuje Vag-COM do wersji 409). Podczas łączenia się ze sterownikiem np. silnika wyrzuca mi błąd "Can't sync baud rate" i nie chce się łączyć.

Jeden z kolegów na tym forum miał podobny problem i polecił mi abym zmienił parametry w ustawieniu Vaga (chodzi o prędkości transmisji, które ustawia się w oknie Options). Niestety ta opcja u mnie nie zadziałała. Nawiasem mówiąc poprawnie łączyłem się do innych aut: Golf III 1,6 benz, Audi 80 B4 2,0 benz.

Czy możesz mi coś poradzić?. Powiedzcie mi za pomocą jakiego interfacu i wersji Vaga się łączycie ze swoimi 1Z? Jakie parametry konfiguracyjne wpisać do Vaga (chodzi mi o parametry w oknie Options)?

U mnie po teście portu (Options -> COM1-> TEST) wyskakują takie informacje: Port status: OK, Interface: FOUND, SERIAL-PASS THROUGH, K: NO, K: NO, CAN: NO. Natomiast przy próbie łączenia się ze sterownikiem silnika wyskakuje błąd "Can't sync baud rate".

Nie orientujecie się, czy istnieje możliwość połączenia się z tym silnikiem za pomocą którejkolwiek wersji Vaga przy użyciu jakiegokolwiek interfacu lub np. Viakena?

W związku z tymi problemami postanowiłem się również skontaktować z firmą Viaken. Powiedzieli mi tyle, że "jeśli jest to silnik 1Z i nie ma możliwości połączenia się z żadnym z programów Vag-COM. Na pewno tym interfacem ani żadnym innym z Vagiem się nie połączę

Twierdzą, że jedynie co się łączy z 1Z to tylko ich interface max232 i program Delta Tech, ale on uniemożliwia wykonanie diagnostyki dynamicznej. Tylko odczyt i edycja błędów"

Nie wiem jak się zapatrywać na te informacje od Viakena, bo gość palnął jedną głupotę, a mianowicie powiedział, że w A4 nie ma silników 1Z (kompletna bzdura wg mnie, przecież Wy jesteście tego dowodem). Jak to możliwe, gdy widzę te Wasze posty i wiele ludzi ma A4 z 1Z. Przecież silniki w 1Z w A4 i 80 chyba niczym się nie różniły.

No i wielka prośba, może ktoś z Was podesłałby mi sprawdzoną wersję Vaga?

Jeśli znajdziecie chwilkę to proszę o odpowiedz. Mam dosyć gardłową sprawę bo mi autko straciło moc.

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Mój email: [email protected] lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki może i się nie różniły, ale sterowniki już zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli chodzi o B4 przed '94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam A4 B5 z silnikiem 1 Z i korzystam z programu VAG 311-2. Co prawda czasami miałem problemy z połączeniem się z samochodem ale zawsze jakoś mi się udawało, z tym , że korzystałem wtedy jeszcze z portu com. Teraz mam lapka i kupiłem przejściówkę USB i przy próbie połączenia pojawia mi się ten sam komunikat. Dziwne jest to, że mogę wejść w ustawienia silnika i klimatyzacji i dokonywać w nich zmian bez problemu ale np. w poduszki już nie bo wtedy pojawia się : " Cant synch baud rate " . Gdzieś na forum wyczytałem, że zmiana ustawień w Vagu tj Start Baud na 9600, KW2 na 30 , Blk Int na 25 i Char Int na 0 pomaga. Ja osobiście próbowałem i nic z tego nie wyszło ale może Tobie pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam lapka i kupiłem przejściówkę USB

I tu może być problem. Fejsy nie lubią przejściówek. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z połączeniem przez vag com... kabel od viakena połączył sie z fabią 2002, polo 2003 a nie idzie z a4 ADR 09/1997... gdzie może tkwić problem?

dodam że polski vag 4.9 normalnie się łaczy... początkowo myslalem że to wina kabla - miałęm niebieski made in china, ale na nowym kabelku od viakena jest ten sam problem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...