Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] # A4 Avant 1.9TDI 130KM S-Line #


smoku666

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie rocznym użytkowaniu mojej niuśki czas wreszcie ją przedstawić na naszym forum :hi:

W 2009r szukałem A4 B6 AVANT 1.9TDI (koniecznie czarny kolor) w automacie z ponad przeciętnym wyposażeniem w db/bdb stanie.

Ponieważ po miesiącu przeglądania ogłoszeń oraz licznych oględzinach nie znalazłem w naszym kraju ani jednej interesującej mnie sztuki to powiększyłem teren poszukiwań o Niemcy i okoliczne kraje.

Po kolejnych dwóch miesiącach poszukiwań trafiłem na moją obecną wybrankę :naughty::kox: "A4 B6 AVANT 1.9TDI 131ps S-Line Multitronic"

Model: audi a4 av. 1,9 tdi

Typ handlowy: 8E50NH

Kod silnika: AVF

Kod skrzyni: GJA, SA (Multitronic z funkcją ręcznej zmiany biegów i przełożeniem sport)

Wyprodukowany: 18.09.2003 (modelowo 2004)

Kolor wnętrza: soul-speed (czerń)

Kolor zewnętrzny: czerń brylantowa, Y9B

czarnulka kupiona w lipcu 2009, przywieziona osobiście z Niemiec z komisu samochodowego.

Przy zakupie miała najechane 195tyś oraz miała tylko jednego właściciela.

Przebieg oraz historia serwisowa zostały sprawdzone, były autentyczne. :good:

WYPOSAŻENIE FABRYCZNE:

- sportowe czarne skórzane fotele

- fotele przednie podgrzewane

- fotele przednie z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego

- podłokietnik przód i tył skóra

- kierownica skórzana, perforowana 3 ramienna S-Line z funkcją zmiany biegów

- gałka zmiany biegów w perforowanej skórze S-Line

- pełny, kolorowy FIS

- 6x poducha

- klimatronik 2-strefowy

- nagłośnienie BOSE (9 głośników +sub +wzmak)

- sportowe zawieszenie S-Line -20mm

- felgi (7,5J x 17") S-line

- kontrola trakcji ESP (ABS, EBV, ASR, EDS)

- xenon plus (z funkcją samopoziomowania + spryskiwacze)

- duża kolorowa nawigacja (navigation plus)

- elektryczne szyby przód (na tył pewnie zabrakło Niemcowi 10E :wallbash:)

- elektryczne ustawiane i podgrzewane lusterka

- samo ściemniające się lusterko wewnętrzne

- czujnik zmierzchu

- funkcja odprowadzenia do domu (coming/leaving home)

- parktronic (tył)

- tempomat

- fabrycznie przyciemnione szyby

- pakiet oświetlenie (kratki nawiewów, popielniczka przód +tył, zapalniczka, klamki, Podświetlenie pod drzwiami przód i tył +pod nogami przód i tył oraz na podsufitce przód, tył +bagażnik)

- listwy progowe z logiem S-Line

- czarna podsufitka i osłony słupków (S-Line)

- chowana roleta oddzielająca przestrzeń pomiędzy tyłem a bagażnikiem.

- listwy w chromie przy szybach

- relingi w chromie

- listwa ozdobna bagażnika w chromie (łącznie to chyba pełny pakiet chrom?)

- zmieniarka na 6 płyt

- lodówka w schowku

- telefon nokii z zestawem głośnomówiącym +bluetooth (był zamontowany w salonie przy zakupie przez Niemca)

czy ktoś się Orientujecie jaka jest fachowa nazywa -> chowanej rolety oddzielającej przestrzeń pomiędzy tyłem a bagażnikiem?, oraz jak się nazywa regulowana i wysuwana część fotela pod kolanami ?? Wszelkie poprawki w opisie wyposażenia mile widziane, może coś pominąłem lub błędnie wpisałem? :rolleyes:

PLANOWANE MODYFIKACJE:

Zakończone:

- Aktualizacja softu na najnowszy z możliwych w ECU

- Aktualizacja softu w skrzyni

- dokładne sprawdzenie stanu silnika i skrzyni

- delikatny chip (~155ps/~360nm)

- nowe gumy "17 na lato (yokohama 235/45/17)

Planowane:

- wymiana ramion wycieraczek (1 sztukę mam podrapaną)

- wymiana przedniego lewego mechanizmu podnoszenia szyby, od początku szwankuje

(jakby ktoś miał sam mechanizm bez silniczka do sprzedania to proszę o info)

- zmiana na RNS-E

- przyciemnienie przednich szyb do kompletu z tyłem

- LED'y zamiast H6W w postojówkach

- xenon 4300k w halogenach

- lusterka w chromie? :gwizdanie:

- tuner TV też by się przydał :decayed:

- jak tuner to DVD też :kox:

- mocniejszy chip ? :naughty:

- jakiś patent aby rozłożona roleta w bagażniku nie trzeszczała... muszę jeździć ze złożona bo inaczej trzeszczy jak ch.j :wallbash:

Aktualne Fotki:

hMJWi.jpg hMMqr.jpg tWCti.jpg

tWHsA.jpg 9YXq9.jpg 9YZVi.jpg

tX2US.jpg tX5p0.jpg

9ZAkr.jpg 9ZCPA.jpg

jakość fotek średnia, jak tylko znajdę chwile wolną to wyczyszcze wnętrze i zrobię lepsze fotki

zaraz po zakupie i rejestracji wymieniłem oczywiście kompletny rozrząd (części ORI) plus filtry i ważniejsze płyny.

Po przestudiowaniu Forum A4 i AKP trochę się podłamałem iż kupiłem badziew 'multitronika' ale jak to czasami bywa okazało się iż spora część plotek była sporo przesadzona, a znaczna część jest spowodowana złym użytkowaniem lub zakupem auta z już umierającą skrzynią :confused4:

Jednak po analizie informacji na temat skrzyni zdecydowałem się na dokładne sprawdzenie jej stanu fizycznego plus na modyfikacje (dołożenie 7 lameli oraz aktualizacje oprogramowania) aby mi dobrze i długo służyła no i bezpiecznie działała po dołożeniu chipa :gwizdanie: . Na szczęście w moim przypadku okazało się iż skrzynie mam w BDB stanie.

Mój Multitronic od środka: :kox:

Hd9_9.jpg HdhtA.jpg HdjYJ.jpg HdoY0.jpg

i oby mi długo i wiernie służyła :)

od dnia zakupu minął prawie rok i pękło 15tyś km, autko poza czyszczeniem zmiennej geometrii łopatek w turbinie oraz wymianą łożyska w kompresorze od klimy śmiga idealnie.

trochę się rozpisałem... mam nadzieje że w miarę czytelnie coś nabazgrałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka :good: Szkoda że automat ale co kto lubi :> No i pełny S-Line to to nie jest bo zewnętrznego nie ma :tongue4: Ale wyposażenie i tak konkretne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czego mi z S-Line brakuje ? - chyba trzeba będzie dołożyć albo zmienić opis :kox::polew:

i automat też musi być, za leniwy się zrobiłem zresztą nadgarstek już nie w tej formie co kiedyś :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje brakuje...i to kilku rzeczy wiec troche klamiesz w tytule swojego watku :cool1:

ale autko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne auto, automat tez mi sie podoba ;)

a brakuje listew drzwiowych ze sportowym wykończeniem, spojlera na klape, dokladek zderzaka przod + tyl, to tak na goraco :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poprawiony :tongue4: , czyli czas zacząć się rozglądać za tymi dodatkami :evil: wtedy znowu poprawie temat :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna :wink4:, dobrze wyposażona :wink4:.

Z planów srebrne lusterka jedynie mi się nie podobają :thumbdown:, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona jest fabrycznie przyciemniona :mysli:

masz bixenon a nie xenon (tzw. xenon +) :gwizdanie:

odnośnie przyciemnienia to taki bajer wciskał mi sprzedawca, więc jeśli nie fabryka to zrobiła to może w salonie przy zakupie....

a odnośnie xenona to w starych papierkach mam napisane 'Xenonlicht/Litronic' i 'Xenon Plus mit Scheinwerferreinigeungsanlage"

- co to takiego ? i czym sie różni xenon od xenon plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon to tylko światła mijania, Xenon+ to pseudo bi-xenon, czyli na włączonych drogowych przestawia się przesłona i przez tą samą soczewkę wali mocniejsze światło a dodatkowo doświetla je żarówka H7 typowo pod światła drogowe :wink4:

Potocznie mówiąc:

Xenon - mijania z żarnika xenonowego, drogowe na żarówce H7

Xenon+ - mijania i drogowe z żarnika xenonowego oraz dodatkowo doświetlanie żarówką H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon to tylko światła mijania, Xenon+ to pseudo bi-xenon, czyli na włączonych drogowych przestawia się przesłona i przez tą samą soczewkę wali mocniejsze światło a dodatkowo doświetla je żarówka H7 typowo pod światła drogowe :wink4:

Potocznie mówiąc:

Xenon - mijania z żarnika xenonowego, drogowe na żarówce H7

Xenon+ - mijania i drogowe z żarnika xenonowego oraz dodatkowo doświetlanie żarówką H7

aaa to takie cuda :) z twojego opisu wynikałoby iż takie zestawienie xenon plus jest mocnejsze niż bixenon ? tzn mocniej świeci skoro jest jeszcze dowalona H7 ? ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogowe są ograniczone - gdyby nie, to bardziej byś robił za jupiter niż samochód :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon to tylko światła mijania, Xenon+ to pseudo bi-xenon, czyli na włączonych drogowych przestawia się przesłona i przez tą samą soczewkę wali mocniejsze światło a dodatkowo doświetla je żarówka H7 typowo pod światła drogowe :wink4:

Potocznie mówiąc:

Xenon - mijania z żarnika xenonowego, drogowe na żarówce H7

Xenon+ - mijania i drogowe z żarnika xenonowego oraz dodatkowo doświetlanie żarówką H7

no i najważniejsza sprawa: xenon + ma czarne środki lampy :naughty: a nie srebrne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i najważniejsza sprawa: xenon + ma czarne środki lampy :naughty: a nie srebrne

ano fakt, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wallbash: dzięki za doinformowanie mnie :notworthy:, a czy jakimś cudem lub patentem można z tego zrobić normalny bixenon ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i najważniejsza sprawa: xenon + ma czarne środki lampy :naughty: a nie srebrne

ano fakt, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wallbash: dzięki za doinformowanie mnie :notworthy:, a czy jakimś cudem lub patentem można z tego zrobić normalny bixenon ? :gwizdanie:

tylko po co :mysli: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i najważniejsza sprawa: xenon + ma czarne środki lampy :naughty: a nie srebrne

ano fakt, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wallbash: dzięki za doinformowanie mnie :notworthy:, a czy jakimś cudem lub patentem można z tego zrobić normalny bixenon ? :gwizdanie:

tylko po co :mysli: :?:

żeby nie mieć żółtego światła na włączonych długich a sam xenon? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano fakt, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wallbash: dzięki za doinformowanie mnie :notworthy:, a czy jakimś cudem lub patentem można z tego zrobić normalny bixenon ? :gwizdanie:

Jest to do zrobienia ale rzeźba straszna - każda ingerencja w reflektor równa się utracie homologacji.

Jesli chodzi o S-Line - podeślij mi na pw fotkę wlepki serwisowej i wszystko się wyjaśni :) Pakietu zewnętrznego na pewno nie ma - może jest wewnętrzny (albo był) przy czym tapicerka foteli sugeruje, że jednak nie (S-Line = skóra perlnappa + materiał speed - a Ty masz pełną skórę). Wygląda to tak jakby kiera, osłona drążka zmiany biegów oraz oznaczenia na listwach ochronny drzwi zostały po prostu dołożone a reszta elementów (kolor FIS, dokładki w kolorze) to setup fabryczny. Czy listwy progowe masz z logiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano fakt, nawet nie zwróciłem na to uwagi :wallbash: dzięki za doinformowanie mnie :notworthy:, a czy jakimś cudem lub patentem można z tego zrobić normalny bixenon ? :gwizdanie:

Jest to do zrobienia ale rzeźba straszna - każda ingerencja w reflektor równa się utracie homologacji.

Jesli chodzi o S-Line - podeślij mi na pw fotkę wlepki serwisowej i wszystko się wyjaśni :) Pakietu zewnętrznego na pewno nie ma - może jest wewnętrzny (albo był) przy czym tapicerka foteli sugeruje, że jednak nie (S-Line = skóra perlnappa + materiał speed - a Ty masz pełną skórę). Wygląda to tak jakby kiera, osłona drążka zmiany biegów oraz oznaczenia na listwach ochronny drzwi zostały po prostu dołożone a reszta elementów (kolor FIS, dokładki w kolorze) to setup fabryczny. Czy listwy progowe masz z logiem?

czyli grzebanie przy xenonach odpada.

tak listwy progowe mam z logiem.

co oznacza kod E4J - "S-line" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...