Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVANT] Zabudowa głośnika basowego w kole zapasowym - FINAŁ :)


Gość nuti

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zainteresowal mnie ten temat, mam sedana, czy w sedanie nie da to pozadanego efektu? W tej chwili mam nie wielka tube 400W firmy RIPSPEED i pasujacy do tego wzmaciacz. Tuba jest typu bassreflex w sumie zajmije 1/4 bagaznika a teraz do bagaznika musze wkladac wozek, ktory wchodzi na styk. Moize udaloby sie w tej zabudownie wykonac chocby 1 odtwor wcelu wyciagniecia tylnego uderzenia basu?

Graty dla pomyslodawcy.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedany ze skladanymi siedzeniami to geberalnie fajne auta do naglosnienia.

Rozumiem joker ze potrzebujesz bagaznika. JA nie potrzebuje wiec moglem sobie pozwolic na jej malo rozsadne zagospodarowanie :)

Na Twoim miejscu zrobilbym to tak:

- Po lewej stronie w bagazniku przy lampce jest fajny kawalek gdzie mozna cos rzeżbić. Pytanie tylko czy masz mozliwosci manualne i co chyba najwazniejsze dosc spory portfel....mala zabudowa i maly litraz pociagaja za soba kupno przetwornika ktory nie będzie tani....na napęd wystarczyla by używana alpina v12 (na początek styknie)

Glosnik ktory bym Ci zaproponowal to :

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=230&pid=1470

Jest wystarczajaco glosny do a4. Zagra w 10l closed !! Daje tlusty(jak na te bude i wielkosc) donosny szybki bas.Do tej wnęki IDEALNY cena calkiem niezla.

Do wykonania konieczna jest duza cierpliwosc oraz... fakt zaakceptowania porzez jakis czas przykrego zapachu (włókna kleju itp) JEst to do wykonania ale nie jest to proste. Wnęke jeszcze idzie jakos zrobic ale schody zaczynaja sie przy mocowaniu akrylu do plyty mdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dzieki za odpowiedz, zalezy mi na przestrzeni w bagazniku w tym momencie jedak nie moge sobie teraz pozwolic na zadne nieplanowane wydatki (male dziecko ma swoje potrzeby) dlatego pomyslalem o wykozystaniu tego co mam i dolozeniu do mojego systemu kondensatora 1F i to wyszystko. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondenstaor dla lansu :D? mialem czyste 1kw w aucie bez zadnych kondkow i wszytsko bylo ok :) Trzeba by miec powyzej 1.5kw zeby zacząć cos myslec. A4 ma niezla instalacje. Taki wydatek jest bzdura.....

Jeżeli chcialbys zaadaptowac obecny glosnik do nowej budy o mniejszym litrazu powiem tylko ze to nie będzie gralo.... tanie glosniki potrzebuja sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, kondensator nie dla lansu a dla pozbycia sie widoku skaczacej wskazowki od ladowania, przy mocniejszych basach i wloczonym grzaniu szyby wskazowka spada mi ponizej 12V jeszcze nie zdazylo mi sie ze xenon mi sie wylaczyl ale z drugiej strony maniakiem przesadzonego basu tez nie jestem. Ta skrzynka ktora mam jest naprawde nie wielka w tym momencie, mialem gdzies zdjecia ale chyba sie ich juz pozbylem, zrobie nowe i Ci pokaze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał sobie dobrać głośnik i ma problem który bedzie lepszy to polecam przejzeć to forum

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic498818-0.html dużo głośników opisanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem dokładnie taką samą zabudowe. Tylko ze z głosnikiem alpiny 25cm 500W rms. Tylko ze jak wezme głośniej to blacha od kola strasznie hałasuje, i na zewnątrz slychac dźwiek drgajacej blachy, nawet przy małej głośniści. Moim zdaniem lepiej zbudowac skrzynkę wkrotce szykuje sie do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygłuszysz to kola nie zmieścisz chociarz moze to nie głupie.

ja wygluszylem , i ori 16'' alu miesci sie jak miescilo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta plyta na ktorej trzyma sie glosnik nie jest za cienka? zrobilem podobny projekt w sedanie i przy utworze "bass, i love you" cala plyta lata i nie brzmi to najprzyjemniej :) mam zamiar teraz zrobic podloge wyzsza o kolo 5-7cm i dac plyte z mdfu 18mm i w podlodze schowac wzmak i glosniczek bedzie mial troszke wiecej miejsca i nie bedzie tak latal :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zrobić tak w sedanie i podłączyć głośnik z koła pod tylni głośnik w którym jest wzmacniacz. Co o tym myślicie??

Myślimy, że to zły pomysł.

Taki głośnik musi mieć porządny wzmacniacz. Ten od tylnych głośników nie dorównuje mocą do dzisiejszych standardów w radiach, a co dopiero, żeby pociągnąć głośnik 10' czy 12' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie troszkę

możesz podesłać zdjęcia bo nie widać a z opisu to jakoś tego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie troszkę

możesz podesłać zdjęcia bo nie widać a z opisu to jakoś tego nie widzę

Też się przyłączam do prośby o re-uplad zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...