Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kolizja a odszkodowanie dla POLICJI


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że wszystko zakończyło się ok.

Pytanie co w przypadku, gdyby policjanci faktycznie mieli uszczerbek na zdrowiu (oczywiście żadnemu policjantowi tego nie życzę) ? Trzeba by było płacić ?? to po co jest OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak byś faktycznie nieumyślnie zrobił im krzywdę w kolizji zwanej później wypadkiem i nie daj boże doprowadził któregoś do kalectwa to jesteś zniszczony i do końca życia płacisz mu rentę. Jak by miał przykładowo uszczerbek na zdrowiu 40% to pewno miał byś do zapłaty z 50tyś zł. Nie jest istotne to że byłeś trzeźwy, raziło słońce, itd. Nie ma zmiłuj się, robią z Ciebie dziada w takim przypadku i nie masz się gdzie odwołać, jedynie prosić o rozłożenie płatności na raty. Płacić i płakać.

Ja na szczęście trafiłem na cwaniaków którym nic nie było tylko pozorowali i tym razem się przejechali, chociaż zgarnęli pewno po 15 tyś na łebka i nikt im tych pieniędzy już nie zabierze.

Zastanawiam się teraz czy nie poinformować o przebiegu sprawy mojej byłej firmy ubezpieczeniowej OC z której również dostali grube pieniądze, nie wiem czy by tego nie olali, bo co to 10tyś dla firmy ubezpieczeniowej, ale to było wyłudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie gnoje maja nas niby chornić i słuzyć ....parszywe frajerstwo. Najważniejsze, ze udalo ci sie wygrac :)

A tak pobieżnie to czytajac....czyli co, jade sobie , wpierdzielam sie w kogos, on idzie do szpitala, ma jakis uszczerbek na zdrowiu i co , i ubezpieczenie oc ma mnie w d*pie i ja z wlasnej kasy musze bulic gosciowi jakby zostal kaleka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pobieżnie to czytajac....czyli co, jade sobie , wpierdzielam sie w kogos, on idzie do szpitala, ma jakis uszczerbek na zdrowiu i co , i ubezpieczenie oc ma mnie w d*pie i ja z wlasnej kasy musze bulic gosciowi jakby zostal kaleka ?

w przypadku normalnych ludzi raczej tak nie jest, ale po tym temacie widać, że psy mają inne prawa i nasze oc nas nie chroni przed płaceniem im wyłudzonych odkszkodowań:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz dane tych patalachów.... zawsze moze sie jakis gwozdz znalesc na ich prywatnym pojezdzie...

nigdy nie miałem nic do policji, mam kilku znajomych. ale to co czyta sie na forach o tej bandzie cwaniaczków :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jedyne co mógł bym zrobić to założyć sprawę policji, ale to kolejne 1500zł adwokat i pewno ciągnęło by się latami. Dla mnie wystarczy pozytywny werdykt mojej sprawy, bo to 12tyś w kieszeni

Rozumiem, myślałem że w toku sprawy Twoja adwokat może też zażądała zwrotu wszelkich kosztów.ZTCW jeśli adwokat zdecydowała się na podważanie uszczerbku to znaczy że gdyby jednak on nastąpił to sprawa przegrana, nie ma innej linii obrony i trzeba płacić mimo posiadanego ubezpieczenia - CHORE!! Co za kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jakaś kompletna bzdura... :facepalm: W tym kraju same k**wy i złodzieje :facepalm: I powiedzcie mi teraz że policja to nie są sk***ysyny :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opiszę Wam jak zakończyła się moja przygoda.

Policja sprawę oddała do sądu z powodu nie uiszczenia przeze mnie żądanych przez nich pieniędzy w wysokości ~10tyś zł.

Dostałem wezwanie z datą rozprawy w Sądzie.

Wziąłem sobie prywatnie adwokata, pół roku temu miałem rozprawę i zeznawałem przed Sądem wszystko z zajścia wydarzenia.

Moja Mecenas poszła w stronę podważenia ich % uszczerbku na zdrowiu.

Sąd zgodził się na ponowne badania przez biegłych sądowych w Katowicach.

Poinformowałem Sąd o świadkach zdarzenia. Udało mi się ustalić Panią która to widziała. Została wezwana przez Sąd w nieznanym mi terminie i przesłuchana.

Po około 5-6 miesiącach mecenas dzwoni i informuje mnie że biegli Sądowi nie stwierdzili jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu owych policjantów.

Kolejna ostatnia rozprawa odbyła się kilka tyg temu - nie byłem na nią wzywany, był mój adwokat pełnomocnik. Sąd sprawę wezwania mnie do zapłaty w tym momencie już ponad 10 tysięcy złotych z odsetkami + koszty sądowe oddalił i WYGRALIŚMY z POLICJĄ!

Całkowite koszta jakie poniosłem to adwokat 1500zł + 150-200zł za badania pałkarzy przez biegłych.

Radzę nikomu się nie poddawać nawet z takimi szujami jak ja miałem do czynienia.

Kpina jakas. Przeciez tymi specjslistami, ktorzy wczesniej orzekli po 7% trwalego uszczerbku na zdrowiu powinien z urzedu zajac sie prokurator. dla mnie to jest jak normalna proba wyludzenia. takiego walakarstwa to bym sie spodziewal do jakis cwaniaczkach spod ciemniej gwiazdy a nie po policji :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie gnoje maja nas niby chornić i słuzyć ....parszywe frajerstwo. Najważniejsze, ze udalo ci sie wygrac :)

A tak pobieżnie to czytajac....czyli co, jade sobie , wpierdzielam sie w kogos, on idzie do szpitala, ma jakis uszczerbek na zdrowiu i co , i ubezpieczenie oc ma mnie w d*pie i ja z wlasnej kasy musze bulic gosciowi jakby zostal kaleka ?

Możesz trafić tak, że ubezpieczalnia z OC zapłaci za wszystko, ale oni też nie są charytatywni aby płacić po 100 razy za to samo. Policja ma większe prawa niż zwykły obywatel. Co prawda jak zrobisz wypadek i ktoś zostanie kaleką, jeżeli nie będzie zadowolony z tego co dostanie z OC, ma prawo pozwać Cię cywilnie i toczyć wobec Ciebie postępowanie o dodatkowe zadośćuczynienie. Takie życie. Lepiej nie mieć żadnych wypadków ani kolizji :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie posiadając OC pojazdów mechanicznych macie zagwarantowany fundusz w wysokosci 500000euro na mienie i 1000000eur na osobie wiec jakiekolwiek zdarzenie nawet smierć z waszej winy jest wypłacane z oc. inaczej ma sie sytuacja jezeli poszkodowany załozy dodatkową sprawe cywilną sprawcy, z tego co nex mówił to ubezpieczyciel wypłacił jakies odszkodowanie, a pieski chciały wiecej i załozyli mu sprawe. Graty ze sie nie dałes i pisz od razy to co sie mnie pytałes, niech oddają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, do poniedziałku czekam bo będę się kontaktował z prawnikiem czy przypadkiem nie przyszło do głowy im się odwoływać, chodź nie mają żadnych podstaw i są na przegranej pozycji. ozi, jak wyrok się uprawomocni, wtedy będę rozmawiał z PTU, bo opinie biegłych sądowych o ich braku uszczerbku na zdrowiu mam w domu w krk. Nie daruje wszarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, do poniedziałku czekam bo będę się kontaktował z prawnikiem czy przypadkiem nie przyszło do głowy im się odwoływać, chodź nie mają żadnych podstaw i są na przegranej pozycji. ozi, jak wyrok się uprawomocni, wtedy będę rozmawiał z PTU, bo opinie biegłych sądowych o ich braku uszczerbku na zdrowiu mam w domu w krk. Nie daruje wszarzom.

Masz moje poparcie. Gratulacje, że tak to się potoczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze dostaną próbe wyłudzenia odszkodowania, a to juz dyskwalifikuje ich jako stróżów prawa... i bardzo dobrze, bo nie potrzeba takich szmat w policji, chociaż wiem i pewnie zaraz ktos napisze że są gorsi od nich. ale im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prokuratura powinna zajac sie lekarzem który orzekł uszczerbek na zdrowiu tych głupich policjantów.tak samo tymi poliucjantami za wyłudzenie,składanie fałszywych zeznan itp itd./mysla ze wszystko im wolno.:kwasny::kwasny:

---------- Post dopisany at 17:01 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

a ciekawe co na to teraz MSWiA Ze zapłaciło im odszkodowania za udawanie?wygrana sprawa i to oni teraz powinni za wszystko płacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe co na to teraz MSWiA Ze zapłaciło im odszkodowania za udawanie?wygrana sprawa i to oni teraz powinni za wszystko płacic.

no nic, oni im to zapłacili już lata wstecz, a ode mnie chcieli zwrotu. Nie wyszło im więc kasa poszła od nas wszystkich ze składek na darmozjadów.

Tak jak pisałem, trzeba by im robić cywilną sprawę teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie zrozumiale dla mnie jest dlaczego polucja pisze do ciebie ze masz oddac kapuste,

Po to jest polisa OC.

Firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania jesli

byle pod pod wplywem srodków odurzajcych lub alko

auto nie mialo przegladu

auto nie bylo dopuszczone do ruchu...

A co do pokrycia kosztów "leczenia" psów .

Oto cytat

Zakres i sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC.

Ochroną ubezpieczeniową objęte są wszelkie szkody w mieniu i zdrowiu poszkodowanych wyrządzone z winy ubezpieczonego pojazdu. Podstawowe warunki ubezpieczenia OC są identyczne u każdego ubezpieczyciela na mocy ustawy ubezpieczeniowej. Dla wszystkich firm ubezpieczeniowych suma gwarancyjna jest jednakowa i wynosi 500 000 euro dla szkód na mieniu oraz 2,5mln euro dla szkód osobowych. Do tej wysokości każde towarzystwo gwarantuje pokrycie szkód powstałych w wyniku wypadku.

Tak wiec jest to ich ustawowy obowiazek i laski nie robia.

Szukaja frajera i tyle.

Eh co za kraj ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mike mylisz się, ja też tak na początku myślałem, ruszyłem wszystko co możliwe poprzez rzecznika praw ubezpieczonych, policjantów, ubezpieczalnie i niestety jak ktoś pozwie Cię na drodze cywilnej to nie ważne jest co wypłaca ubezpieczalnia, bo to odrębna sprawa. Wszystko jest w rękach sądu, jeden sędzia zasądzi tak a inny inaczej.

Tak niestety to wygląda.

Jak ktoś jest kumaty i chce wydrzeć kasę, a faktycznie ucierpi w wypadku to ten który go spowodował ma pecha

Tak że ja jestem (odpukać) już mądrzejszy na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mike mylisz się, ja też tak na początku myślałem, ruszyłem wszystko co możliwe poprzez rzecznika praw ubezpieczonych, policjantów, ubezpieczalnie i niestety jak ktoś pozwie Cię na drodze cywilnej to nie ważne jest co wypłaca ubezpieczalnia, bo to odrębna sprawa. Wszystko jest w rękach sądu, jeden sędzia zasądzi tak a inny inaczej.

Tak niestety to wygląda.

Jak ktoś jest kumaty i chce wydrzeć kasę, a faktycznie ucierpi w wypadku to ten który go spowodował ma pecha

No to ja zgłupiałem w tym momencie do reszty .

W takim razie po co Ci oc jak i tak możesz zostać pozwany ?

Tak że ja jestem (odpukać) już mądrzejszy na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC płacisz bo jest obowiązkowe i z OC pokrywają szkodę rozbitego z twojej winy czyjegoś auta. Jak ucierpią ludzie to OC również pokrywa, ale zrozum że pozew na drodze cywilnej to odrębna sprawa. Zwykle ludzie tego nie robią, ale tu nie miałem do czynienia z ludźmi tylko hienami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...