Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zgasł i nie pali

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witka,

proszę o pomoc w imieniu kolegi SoMeS :hi: bo chopaczyna ma problema :kwasny:

Cytuję:

Miałem dzisiaj nieciekawą sytuację. Wyjeżdżałem z pracy, przejechałem około 100-200m bardzo spokojnie po czym samochód zgasł i już nie pali. Rozrusznik kręci, przekaźniki, bezpieczniki sprawdzone, elektrozawór na pompie chodzi, pompa cyknie przy przekręceniu zapłonu, rozrząd sprawdzony, paski sprawdzone, komputer sprawdzony, immo sprawdzone a vag nic nie pokazuje... :confused4: Rozpiąłem przewody paliwowe przy ścianie grodziowej i doszedłem do tego że paliwo tamtędy nie idzie. Pytanie teraz.. czy nie mam czasem wersji z pompką w baku? Gdzie takie pompki się znajdowały? Zlokalizowałem coś podobnego z 2oma wężami pod nadkolem przy baku.Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam

:hi:

Opublikowano

może nie ma paliwa :decayed:

a tak poważnie to widać że sie paliwo nie dostaje do silnika , z tego co wiem to AFNy nie miały pompy w baku , także winna może być pompa wtryskowa , albo zapchany filtr paliwa , albo sie jakoś zapowietrzyło :mysli:

Opublikowano

zapchany filtr paliwa , albo sie jakoś zapowietrzyło :mysli:

też bym na to stawiał

Opublikowano
  • Autor

zapchany filtr paliwa , albo sie jakoś zapowietrzyło :mysli:

też bym na to stawiał

dodatkowo po podaniu paliwa bezpośrednio do pompy i odkręceniu wtrysku pompa pompuje aż miło :mysli:

Opublikowano

Może syf zassał do przewodu, a do czujnika dostaniesz sie przez bagażnik. Sam już dwa razy czyściłem czujnik, do którego dochodzą dwa przewody. Jeden do pompy, a drugi powrót nadmiaru paliwa.

Opublikowano

Sprawdź czy odpala na samostart :gwizdanie:

Opublikowano

Kolego też tak miałem . Wymieniłem filtr paliwa, po zalaniu nowego odpalił i zgasł . Próbowałem odpalić i nic jakby paliwo nie szło z baku. Znajomy zaciągnął mnie i od razu zapalił. Do dziś chodzi bez takich niespodzianek. :mysli:

Opublikowano

zapchany filtr paliwa , albo sie jakoś zapowietrzyło :mysli:

też bym na to stawiał

dodatkowo po podaniu paliwa bezpośrednio do pompy i odkręceniu wtrysku pompa pompuje aż miło :mysli:

ale zapomniałeś dodać, że dalej nie pali... a to jest ważne... :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

Kolego też tak miałem . Wymieniłem filtr paliwa, po zalaniu nowego odpalił i zgasł . Próbowałem odpalić i nic jakby paliwo nie szło z baku. Znajomy zaciągnął mnie i od razu zapalił. Do dziś chodzi bez takich niespodzianek. :mysli:

automata nie zaciagniesz....

Opublikowano

ja bym obstawiał na rorząd ze mógł przeskoczyc :wink4:

Opublikowano

ja bym obstawiał na rorząd ze mógł przeskoczyc :wink4:

pisze, że sprawdzony.. :gwizdanie:
Opublikowano

ja bym obstawiał na rorząd ze mógł przeskoczyc :wink4:

pisze, że sprawdzony.. :gwizdanie:

Dlatego niech spróbuje odpalić na samostart (na plaka) i pojechać do ogarniętego mechanika.

Miałem podobnie też zgasł i nie chciał odpalić, winą była pompa wtryskowa. Paliwo było podawane do silnika ale nie było odpowiedniego ciśnienia i silnik się nie uruchamiał.

Opublikowano

zoabcz pod autem czy nie masz zagietych przewodow paliwowych moze masz zagiety zwrotny albo ten co poadje paliwo

Opublikowano

zoabcz pod autem czy nie masz zagietych przewodow paliwowych moze masz zagiety zwrotny albo ten co poadje paliwo

to nie ma znaczenia jak podaje paliwo prosto do pompy... szukamy przyczyny dlaczego auto dalej nie pali...
Opublikowano

Ja przerabiałem to u siebie w golfie MK3 1Z niedawno.U mnie było tak że zgasł podczas jazdy i koniec.Okazało się że ta wiązka kabli od nastawnika co jest koło filtra oleju tam się kable przerwał i nie podawał napięcia do pompy.Ja bym sprawdził elektrykę i oporność tam na pinach

Opublikowano

Ja przerabiałem to u siebie w golfie MK3 1Z niedawno.U mnie było tak że zgasł podczas jazdy i koniec.Okazało się że ta wiązka kabli od nastawnika co jest koło filtra oleju tam się kable przerwał i nie podawał napięcia do pompy.Ja bym sprawdził elektrykę i oporność tam na pinach

Ale pompa podobno cyka - patrz 1sz- post
Opublikowano

Ja przerabiałem to u siebie w golfie MK3 1Z niedawno.U mnie było tak że zgasł podczas jazdy i koniec.Okazało się że ta wiązka kabli od nastawnika co jest koło filtra oleju tam się kable przerwał i nie podawał napięcia do pompy.Ja bym sprawdził elektrykę i oporność tam na pinach

Ale pompa podobno cyka - patrz 1sz- post

To elektrozawór cyka w pompie.U mnie też tak było że cykał a zapalić nie chciał za cholerę. Do pompy idą z tego co pamiętam dwie wiązki.Jedna to ta która między innymi obsługuje elektrozawór a druga idzie do nastawnika w pompie

Opublikowano

Hm Kolego coś może masz rację że tu też tak może być bo Mój Wuj też tak miał w a4 z1 i wstawili mu jakiś coś z MK3 tylko nie pamiętam co to było. Jakiś zawór elektroniczny czy coś. I przez to podczas jazdy auto było zamulone i max 80 leciał i na obroty nie wchodził . Po czym raz odpalał a raz nie .

Opublikowano
  • Autor

Ja przerabiałem to u siebie w golfie MK3 1Z niedawno.U mnie było tak że zgasł podczas jazdy i koniec.Okazało się że ta wiązka kabli od nastawnika co jest koło filtra oleju tam się kable przerwał i nie podawał napięcia do pompy.Ja bym sprawdził elektrykę i oporność tam na pinach

Ale pompa podobno cyka - patrz 1sz- post

To elektrozawór cyka w pompie.U mnie też tak było że cykał a zapalić nie chciał za cholerę. Do pompy idą z tego co pamiętam dwie wiązki.Jedna to ta która między innymi obsługuje elektrozawór a druga idzie do nastawnika w pompie

nie... pompa chodzi tak jak powinna sprawdzana pod każdym kątem

Opublikowano

ściągnij wężyk przy pompie co idzie od filtra paliwa i po prostu zaciągnij ustami,powinno bez problemu iść paliwo-wtedy jedno będziesz mógł wykluczyć,mianowicie niedrożne przewody ,filtr paliwa-powodzenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.