Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z wisco

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy moze ktoś wie jaki jest potrzebny rozmiar klucza aby przytrzymac sobie śrubę przy łopatkach wisco aby odkręcić je??

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e10a586313e7d2f9 - chodzi i o rozmiar tej sruby co tu jest przytrzymywana przy pomocy klucza do filtra. Pozdrawiam i czekam na odp

A czy prawdą jest że alternator można wyjąć bez całkowitego wyjęcia dolnej śruby?

Opublikowano

Co do wyjęcia alternatora to niestety nie da rady go wyjąć bez wyjęcia dolnej śruby przynajmniej mam tak u siebie i żeby wyjąć alternator bo też nie mogłem odkręcić wisco musiałem wyłamać jedno żeberko w wisco i wyszła śruba

Opublikowano

Tak, alternator można wyciągnąć bez całkowitego wyciągnięcia dolnej śruby. Miałem już okazję go wyciągać dwa razy. Musisz ją tylko wysunąć jak najbardziej się da. Co do klucza to niech się wypowiedzą koledzy bo nie miałem jeszcze przyjemności jego wyciągania :hi: .

Opublikowano

rozmiar klucza to 46 plaski , zrob sobie taki sam z kawalka plaskownika .

Opublikowano

Kolego alternator wychodzi bez żadnych łamań żeber... ostatnio miałem przygode z paskiem wielorowkowym i myślałem że trzeba ściągnąć alternator... no i tak zrobiłem, śróba wyszła bez problemu!!ewentualnie można sobie torxem pomóc i poluzować przód !(odchylić lekko chłodnice)

Opublikowano
  • Autor

No jednak jakis problem jest przy zdjeciu alternatora bo juz dwa zakłądy mechaniczne sie poddały i nie mogą wyciagnąć tej dolej sruby bez odchylenia wentylatora, a ta sruba trzumajaca wisco nie cche sie odkręcić

Opublikowano

no niestety w niektórych przypadkach trzeba odsunąć szkielet przodu auta. aby wymontować wentylator odkręcasz 1z 3 śrubek koła i z tyłu masz takie prowadzenie to przez to prowadzenia wkręcasz śrubę M5x60mm i tez od tyłu (troszkę mało miejsca jest)- kluczem imbusowym 8mm odkręcasz wentylator.

Opublikowano
  • Autor

Witam.

A odnośnie tego klucza co chciałbym nim przytrzymać wisco to napewno jest rozmiar 46 bo dziś jestem umówiony z tokarzem aby mi dorobił klucz.

Opublikowano

W kole pasowym wisco jest otwór wkładasz tam jakiś bolec (ja zawsze wkładam klucz imbusowy) i zapierasz o podstawę wisco i odkręcasz śrubę imbusową 8mm trzymającą wisco z tyłu pod alternatorem. Co do alternatora to jak poluzujesz lub odkręcisz wisco to wiatrak się odsunie i dolna śruba alternatora też wyjdzie.

aha i śruba trzymajca wisco ta na imbus 8mm ma normalny PRAWY gwint.

Opublikowano

ja dorabiałem z płaskownika, i to był rozmiar 46. ja odkręcałem filtr paliwa żeby mieć lepszy dostęp do śruby od wisco, jak odkręcisz, odchylasz wiatrak do chłodnicy i wszystko ładnie wychodzi. przed wkładaniem alternatora cofnij tulejki to łatwiej wejdzie na swoje miejsce. dla mnie wymiana napinacza zajęła jakąś godzinę.

powodzenia!!!

i lepiej nic nie wyłamuj jak tu niektórzy sugerują

Opublikowano

Co do wyjęcia alternatora to niestety nie da rady go wyjąć bez wyjęcia dolnej śruby przynajmniej mam tak u siebie i żeby wyjąć alternator bo też nie mogłem odkręcić wisco musiałem wyłamać jedno żeberko w wisco i wyszła śruba

Alternator jest tak zrobiony że siedzi ciasno,ale można go wyciągnąć bez problemu.

Po odkręceniu wszystkich śrub przechylasz go maksymalnie w lewo,dolną śrube wyciągasz ciągnąc ją do góry :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Alternator wychodzi z mocowania bez wyjecia całkowitego dolnej sruby, wystarczy ja tylko wysunąc max do wisco i pociagnac za alternator a on wyjdzie wraz z tą sruba. Ja juz jestem po wymianie łożysk w alternatorze, szum ustał ale powstał inny problem. A mianowicie jak odpalam auto to przez ok 3s z alternatora dochodzi odgłos zgrzytania i potem jest szarpniecie ze az na budzie auta sie to odczuwa i po tym szarpnieciu juz jest wszystko normalnie az do ponownego zgaszenia i odpalenia auta. Przez te 3s delikatnie jarzy mi sie kontrolka ładowania. Co to może być??

Opublikowano

Alternator wychodzi z mocowania bez wyjecia całkowitego dolnej sruby, wystarczy ja tylko wysunąc max do wisco i pociagnac za alternator a on wyjdzie wraz z tą sruba. Ja juz jestem po wymianie łożysk w alternatorze, szum ustał ale powstał inny problem. A mianowicie jak odpalam auto to przez ok 3s z alternatora dochodzi odgłos zgrzytania i potem jest szarpniecie ze az na budzie auta sie to odczuwa i po tym szarpnieciu juz jest wszystko normalnie az do ponownego zgaszenia i odpalenia auta. Przez te 3s delikatnie jarzy mi sie kontrolka ładowania. Co to może być??

Koło pasowe alternatora sprawdzałeś? Jeżeli masz koło ze sprzęgiełkiem to może być jego wina.

Opublikowano
  • Autor

A jak w domowych warunkach sprawdzić to sprzęgiełko? Ten co wymieniał mi łożyska mowił mi że na maszynie sprawdzał alternator i miałobyć wszystko dobrze.

Opublikowano

A jak w domowych warunkach sprawdzić to sprzęgiełko? Ten co wymieniał mi łożyska mowił mi że na maszynie sprawdzał alternator i miałobyć wszystko dobrze.

Może sprawdzał pod kątem elektryki :mysli: Przez szczeliny w alternatorze masz wgląd na wirnik alternatora. jedna osoba niech gasi silnik a ty obserwuj zachowanie wirnika. Silnik staje raptownie a wirnik alternatora dzięki temu sprzęgiełku jeszcze się obraca. Jeżeli nie obraca się lub odbija do tyłu to koło do wymiany. Nie lekceważ tego bo koło to doprowadza do zerwania paska który lubi wkręcić się pod obudowę rozrządu dodatkowo pasek rwie całą elektrykę w zasięgu.

Opublikowano

Przez szczeliny w obudowie alternatora widać wiatraczek i można sprawdzić śrubokrętem, w jedną stronę ma się obracać a w drugą nie.

Opublikowano

wisco na zimnym silniku ma sie swobodnie obracac z delikatnym oporem - w środku gdy bimetal sie nagrzeje wisco sztywnieje o obraca wentylatorem mocniej - poznasz dzwiek jakbys miał pod machą 2,5TDI

Opublikowano

sprawdź też napinacz czy nie jest przekoszony, u mnie przez to pękl pasek, na szczęście nic się nie stalo po za tym. Ale u kumpla w passacie jak pękł pasek to mu narobiło troch szkód, 3000tys kosztował go remont.

Opublikowano
  • Autor

Własnie byłem w grażu i sprawdzałem śrubokrętem wiatraczek, w jedna strone tylko się kręci. Jak gaszę auto to wirnik i wiatrak kręci się około 1s a potem staje, to dobrze czy źle?? Pozdrawiam

Dodam że dzis akurat nie ma tego szarpania po zapaleniu auta i dzis nic nie blokuje tak jak wczoraj.[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2010, 12:54_________________________________________________po dłuższej jezdzie jednak dzwięk powrócił (dzwięk podobny do skrzypienia), jak potraktuje koło pasowe alternatora środkiem WD-40 to dzwięk na krótką chwilę znika. Czy to sprzęgięłko siada?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.