Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Migająca spirala


burcik_a4

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

moj problem to migajaca spirala. podczas jazdy zaczyna migac spirala na desce rozdzielczej... bylem u paru mechanikow elektrykow i nikt nie wie o co chodzi...

podlaczany byl pod komputer i niby nie wykazuje zadnego bledu :(

moze mial ktos cos podobnego.. prosze o rade :] dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Jak jade na 5tym biegu dluzej zaczyna mi mrugac. A jak zaczne hamowac to przestaje. Nie wyczuwam zadnej zmiany mocy, wszystkie inne wskazniki ok. Auto odpala bez problemu. Swiece grzeja sie w sekunde, a to chyba wskaznik nagrzania swiec... hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez odpala elegancko po odpaleniu zgasnie i pozniej po jakims czasie zaczyna mrygac... a no i dodatkowy taki problem to to ze czasem wskaznik temperatury silnika sie nie podnosi. spirala pierwszy raz zaczela mrygac w trasie po przejechaniu ok 500 km bez postoju moze miec to jakis zwiazek..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ta spirala to kontrolka świec żarowych ale mrygając sygnalizuje ona, że sterownik silnika wychwycił błąd, któregość z czujników lub elementów wykonawczych i sygnalizuje to właśnie mryganiem tej kontrolki - najczęściej przyczyną jest uszkodzenie czujnika F/F47 czyli czujnika świateł stop umiejscowionego nad pedałem hamulca i wtedy najczęściej nie świecą światła stopu ale jeśli to nie ta przyczyna to aby dowiedzieć się co innego szwankuje trzeba niestety podpiąć samochód pod interfejs diagnostyczny VAG-COM a odczytany nim błąd pozwoli na ustalenie przyczyny bezpośrednio lub pośrednio. W każdym razie mryganie tej kontrolki nie oznacza bynajmniej przepalenia którejkolwiek ze świec żarowych bądź usterki układu rozgrzewania świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aby dowiedzieć się co innego szwankuje trzeba niestety podpiąć samochód pod interfejs diagnostyczny VAG-COM a odczytany nim błąd pozwoli na ustalenie przyczyny bezpośrednio lub pośrednio.

Tyle tylko, że:

... podlaczany byl pod komputer i niby nie wykazuje zadnego bledu :(

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy zaczyna migac spirala na desce rozdzielczej... bylem u paru mechanikow elektrykow i nikt nie wie o co chodzi...

podlaczany byl pod komputer i niby nie wykazuje zadnego bledu

bo to cioty a nie mechanicy skoro nikt nic nie wie i ciekawe co podłączali do samochodu skoro "niby" nie pokazał żadnego błędu a pewnie też zaczęli sprawdzać czy na świece żarowe dochodzi prąd i czy nie są spalone :polew:. Mryga kontrolka świec - błąd musi być zapisany przez sterownik silnika - bo inaczej nie informowałby o tym mrygającą kontrolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Jak jade na 5tym biegu dluzej zaczyna mi mrugac. A jak zaczne hamowac to przestaje. Nie wyczuwam zadnej zmiany mocy, wszystkie inne wskazniki ok. Auto odpala bez problemu. Swiece grzeja sie w sekunde, a to chyba wskaznik nagrzania swiec... hmm.

Sprawdź żarówki świateł stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast pojawiła się po raz pierwszy gdy użyłem kluczyka serwisowego. Auto zapaliłem i po chwili zgasło i tak ze dwa razy, więc musiałem użyć oryginalnego kluczyka lecz gdy przejechałem 20 m wyskoczyła migająca spirala. Od tamtej pory po zapaleniu i kilkunastu sekundach pracy silnika towarzyszy mi błąd ;) Wybieram się na VAG i zobaczymy co wykażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomne, że mam tempomat w aucie i nie działa tak jak pisze instrukcja, czasami się włączy a czasem nie, jak i również nie działa zwiększanie oraz zmniejszanie prędkości. Więc teraz jestem już prawie pewien, że to może być walnięty czujnik.

---------- Post dopisany 09-06-2014 at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2014 at 10:30 ----------

Sprawdziłem i już wszystko jasne :decayed: Komputer pokazał błąd immobilizera, powodem było użycie kluczyka serwisowego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...