[B5 1Z] Duże spalanie paliwa przez silnik

dareksa1

Witam wszystkich

W AUDI A4 1.9 TDI 1Z 1996r. po zmianie pompy wtryskowej auto pali mi na 100km około 8 litrów ropy.

Przed zmianą pompy wtryskowej spalanie mieściło się w 5l/100km.

Co trzeba zrobić, żeby spalanie wróciło do normy 5l/100km?

Proszę o pomoc kolegów.

Paweł

Te 5L na trasie Ci spalało? Czy po mieście? :) Jak po mieście to ile km/h nie przekraczasz żeby osiągnąć taki wynik :D?

Kolego, przepraszam że nie odpowiedziałem na Twoje pytanie.

A czy samochód trzyma temp. 90*C?

Po mieści spalało mi poniżej 6l/100km, a teraz spala 8l/100km.

Na trasie mieściło się w 5l/100km.

Jeżdzę wolno poniżej 100km/h.

Jak jeżdżę po mieście to silnik nie osiąga temperatury 90 stopni, lecz przed zmianą pompy wtryskowej też nie osiągał tej temperatury a auto spalało poniżej 6l/100km.

Tu nie ma co wierzyć sam mam taki silnik i po trasie wyszło 4.4 litra do 130km/h,cykl mieszany 5,5l ,zima max odcinki 5km,silnik niedogrzany 6.2 .Kolega podepnie pod Vaga autko i sprawdzi dawkę paliwa,bo wiem po sobie jak przedobrzyłem z podnoszeniem to po trasie łykał 5.6l, a jak piszesz zamieniałeś pompę to nigdy nie wiesz jak była ustawiona.

Tak,ale trzeba by mieć zatkany nos żeby nie poczuć zapachu paliwa przy uszkodzonym wężyku,szczególnie z przelewu,to jest aż smród w środku auta,ale to tylko nasze gdybanie,równie dobrze uszczelki z nastawnika mogą puszczać i to trudniej zauważyć niż wężyki.

Kolega AudiB4 proponuje sprawdzić dawkę paliwa VAG-iem, lecz nie wiem jak to zrobić, w którą grupę wejść itd.

Jaka powinna być ustawiona dawka paliwa fabrycznie?

Czy mógłby ktoś opisać krok po kroku jak sprawdzić tą dawkę i ją ustawić.

Z góry wiekie dzięki

A na jaką pompę zmieniałeś?

Mi też po zmianie pompy pali 8 ale wiem, że mam podwyższoną dawkę paliwa. Nie bez celowo :gwizdanie:

Zmieniałem na taki sam model pompy jak była.

Jak spawdzić jaką mam na tej pompie dawkę paliwa i jak ją zmienić na własciwą wartość?

Jaka powinna być ustawiona wartość właściwa tej dawki, aby palił tak jak kiedyś?

Zmieniałem na taki sam model pompy jak była.

Vagiem na pewno ale nie pamiętam jak. Trzeba szukać w dziale diagnostyka vag.

Zmieniałem na taki sam model pompy jak była.

Vagiem na pewno ale nie pamiętam jak. Trzeba szukać w dziale diagnostyka vag.

To może i ja się podłącze pod temat. Czy w A4, 1.9 TDI, 130 koni z 2003 roku i przebiegu 180 tys. km. średnie spalanie 8l na 100 km to norma? Auto po mieście pali mi ponad 9 litrów, a na trasie około 7 przy sześciobiegowej skrzyni biegów.

Jak się na to zapatrujecie?

heh zależy jak jeździsz, mi w miejscu łyka jakieś 7,5-8 , w trasie 6,5-7 , myślę że jakąś litre mógłbym spokojnie zejść w dół ale chyba nie mam silnej woli :confused4: zawsze mnie podkusza depnąć sobie, w sumie to chyba za często ale za cholere nie mogę się powstrzymać żeby nie zaznac tego uczucia, szczególnie odkąd mam wiruska :kox: miałem dawniej B5 1Z i musze przyznać że tamto wyraźnie mniej paliło, no ale nie było czym jechać i nie kusiło :wink4: no i waga samochodu nie ta

MiruK jakim stylem jeździłeś motorem 1Z?

Np. Po mieście do 100km/h i zmiana od 1 biegu do 5 od 2.2tys. do 2.4tysięcy obrotów?

No i ile Ci palił :)

MiruK jakim stylem jeździłeś motorem 1Z?

No i ile Ci palił :)

heh styl był różny ale ogólnie jeździłem spokojnie,równomiernie, bez deptania pedałami gazu i hamulca w podłogę,jak jadę normalnie to biegi przeważnie zmieniam w zakresie 2000-3000obr/min , jeździłem troche 1Z w trasy do niemiec i na autostradzie (tam gdzie się dało) przy prędkości 130-160km/h wychodził mi 6,3l /100km , ostatnio jechałem AVF i mi wyszedł 6,7l /100km no ale jechałem 160-180km/h (a było nawet 230km/h;)

najwieksza różnica miedzy B6 AVF a B5 1Z jest w miejscu, tu bym powiedział że 1Z palił 1-1,5litra mniej, pomiary robiłem nie na podstawie kompa tylko na zasadzie dolania paliwa na pełny bak

Ja myślę że styl i rodzaj miasta to główne powody różnic w spalaniu. Mój AHU pali w mieście w granicach 7.1-7.8, średnio około 7.5, na trasie średnio 5.8. Zimą w mieście 8,5 to była norma.