Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] 3.0 tdi, TIP, DPF, Q = 276ps@547nm = moded by Rogalotti


mystic.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda wstawiałem już wykres w swoim wątku ale widzę, że jest mało hamowanych 3.0 tdi z tiptronikiem, więc dla zainteresowanych wstawiam i tutaj.

W stosunku do serii było 10ps bonusu :) i jak na serię widać, że kreski też były zacne :wink4:.

Moim zdaniem wykonane przez Witka, strojenie dla tego silnika na seryjnym setupie, w dodatku z tipem i DPF'em to mistrzostwo świata :hi:

RK3A0.jpg

Odcinka od 4000rpm ze względu, że te motory strasznie się grzeją, pałując je wyżej osiągają zbyt wysokie EGT.

Teraz dopiero poczułem. że auto żyje i zapitala :decayed: i tiptronik nie jest tu żadnym ograniczeniem, jeśli w rozsądny sposób się podejdzie do moda. Widać, że DPF jest na tyle duży, że przepali sporo, i puki nie sprawia kłopotów nie ma co go ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś coś ze skrzynią np. update softu itp? Z tego co czytałem to tiptronic dużo zniesie i jest mocną skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile by wyszło bez DPF :mysli: Ładnie, ładnie :hi:

Może lepiej niech Witek się wypowie w tym temacie.

Robiłeś coś ze skrzynią np. update softu itp? Z tego co czytałem to tiptronic dużo zniesie i jest mocną skrzynia.

Jeśli masz na myśli jakieś korekty softu skrzyni to nie.

Jedyne co robiłem to wymieniałem dynamicznie olej. Wersję softu mam SW 70, ZF twierdzi, że ta wersja jest ok dla oleju LifeGuardFluid 8, który zalałem do swojej 6HP19A ale twierdzą jednocześnie, że jest nowsza wersja SW z nr 110, która wnosi coś przy pracy sprzęgła jak dobrze pamiętam, ale niestety nie mogę się doprosić w aso Audi by mi ją wgrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem wczoraj z taka sama jak twoja po sofcie kompotow parktycznie te same wartosci

na 400m przegralem pol maski

Nic w tym dziwnego nie ma 3,0 TDI sporo mocniejsze od twojego auta ale też waży o wiele więcej dlatego osiągi będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,0 tdi w avancie z Q i tipem waży około 1840 kg, więc to kawał klocka, waży prawie tyle co ogórek A6 C6 w avancie :decayed: więc nigdy nie będzie wyścigówką. Ale z doświadczenia mogę napisać, że na drogę do przemieszczania wystarczy a i nie jednego już zadziwiło :gwizdanie: :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie wiem czemu miało by służyć to porównywanie z 1.9 TDI w ośce na 400 metrów no chyba że dla kogoś najistotniejsze jest jaki czas ma auto na 400 metrów a cała reszta się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie wiem czemu miało by służyć to porównywanie z 1.9 TDI w ośce na 400 metrów no chyba że dla kogoś najistotniejsze jest jaki czas ma auto na 400 metrów a cała reszta się nie liczy.

jaka cala reszta? :kox:

jak to jakie ,typowy uliczny street chyba wiekoszoc osob to interesuje.

mimo wiekszej pojemnosci auta jada powrownywalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat to średnio interesuje bo do innych celów mi samochód służy a program ma mi poprawić bezpieczeństwo np. przy wyprzedzaniu a czy mnie objedzie jakiś gnojek na światłach podrasowanym BMW o 300-400 kg lżejszym to naprawdę mało ważna sprawa. No ale może kogoś to bawi, dla mnie takie porównania aut o całkowicie różnej wadze, silniku, napędzie i skrzyni wogóle o niczym nie świadczą( bo niby co? ten co szybszy na 400 m ten lepszy?) i nie wiem czemu mają służyć.Po za tym do ścigania to się kupuję inne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry mistrzu zapomniałem że Ty wiesz wszystko najlepiej :gwizdanie:

Jak Cie tak jara to jedz na zawody na 1/4 mili i tam będziesz jeździł z podobnymi autami i wtedy będziesz miał dobre porównanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekaw jestem jakby wygladalo takie porownanie od 160-180 w gore.

Pewnie pojemnosc by wygrala... :tongue4:

Ja akurat na to zwracam mocno uwage, bo 1-3 razy w miesiacu pokonuje trase, gdzie moge sobie wlasnie tak posmigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...