Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nowych zestawów z glinką Clay Kit o których pisze lukaszr chyba ze zle patrze?

http://sklep.osconcepts.pl/meguiars-smooth-surface-clay-kit-p-7.html :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam ,moze mi ktos dopasowac zestaw z tych testerow na tej stronie:> http://www.showcarshine.pl/38-testery

Może wypowiem się wprost na ten temat - człowiek robi próbki i samplery tego, co jest niedozwolone czyli dla przykładu rozpuszcza wosk z normalnego pudełka sprzedawanego przez producenta i rozlewa to na małe pudełka - nie wiem w jakiej temperaturze jest to roztapiane i jak robione, ale z tego co mi wiadomo nie jest to zgodne z obowiązującymi normami i nie wierzę, że trzyma parametry narzucone przez producenta. Chcesz to kupuj, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Dla przykładu - wosk Meguiar's #16 wydziela sporo olejków w momencie przejścia w stan cieczy i nie wiem czy rozlewający jest w stanie idealnie podzielić wosk żeby w każdym mniejszym opakowaniu zawartość tych olejków była taka sama - wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,moze mi ktos dopasowac zestaw z tych testerow na tej stronie:> http://www.showcarshine.pl/38-testery

Może wypowiem się wprost na ten temat - człowiek robi próbki i samplery tego, co jest niedozwolone czyli dla przykładu rozpuszcza wosk z normalnego pudełka sprzedawanego przez producenta i rozlewa to na małe pudełka - nie wiem w jakiej temperaturze jest to roztapiane i jak robione, ale z tego co mi wiadomo nie jest to zgodne z obowiązującymi normami i nie wierzę, że trzyma parametry narzucone przez producenta. Chcesz to kupuj, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Dla przykładu - wosk Meguiar's #16 wydziela sporo olejków w momencie przejścia w stan cieczy i nie wiem czy rozlewający jest w stanie idealnie podzielić wosk żeby w każdym mniejszym opakowaniu zawartość tych olejków była taka sama - wątpię.

troche sie mylisz i nie wiem czemu odnosisz sie tylko do #16

bo z tego co wiem dla przykladu testery fk 1000p są oryginalne, z #16 moze tak być , ale z innymi juz nie

a to, że np jakis produkt płynny jest przelewany to jest jak dla mnie mega OK, ponieważ kupilem kiedys tester PB PP i juz wiem, że nigdy na pewno nie kupie tego cleanera, ponieważ mega ciezko sie jak dla mnie nim pracuje.

ogolnie troche sie wycofal chyba z robienia takich rzeczy z tego co zauważyłem, po ostatnich "dyskusjach" na innym forum i sprzedaje, albo jakies resztki ,co kiedys sam robil, albo sprzedaje tylko oryginaly, lub inne plynne produkty, rozlewane do mniejszych buteleczek, gdzie raczej nie traca swoich wlasciwosci.

a samego testera np #16 nie widze tam w ogole, chyba ze z pakietem z PB PP gdzie zostal mu taki zestaw jeszcze z zimy

wiec testery sa tylko rozlewane jezeli sa płynne (nie tracąc swoich właściwości) lub są sprzedawane oryginały testery jeżeli są bardziej stałym produktem

tak więc można kupować bez problemu - ewentualnie się zapytać czy jest to oryginalny tester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie mylisz i nie wiem czemu odnosisz sie tylko do #16

To był tylko przykład, bo akurat wiem jak zachowuje się #16 w momencie przejścia w stan płynny.

bo z tego co wiem dla przykladu testery fk 1000p są oryginalne, z #16 moze tak być , ale z innymi juz nie

Ale czy ja napisałem, że WSZYSTKIE produkty są tak wykonywane ? Wiadomo, że niektórzy producenci robią małe samplery i spoko - te można kupować jak najbardziej. Chodzi mi o te produkty, które wyszły tylko w większych pojemnościach, a nagle można kupić ich samplery, których producent nigdy nie wypuszczał. Jest to niezgodne z prawem i producent może tego zakazać.

a to, że np jakis produkt płynny jest przelewany to jest jak dla mnie mega OK, ponieważ kupilem kiedys tester PB PP i juz wiem, że nigdy na pewno nie kupie tego cleanera, ponieważ mega ciezko sie jak dla mnie nim pracuje.

Może i fajnie, ale tak jak wspomniałem wcześniej - jeżeli producent się na to zgadza to OK. W innych przypadkach jest to niedozwolone.

Z punktu widzenia klienta to świetny pomysł, no ale ...

ogolnie troche sie wycofal chyba z robienia takich rzeczy z tego co zauważyłem, po ostatnich "dyskusjach" na innym forum i sprzedaje, albo jakies resztki ,co kiedys sam robil, albo sprzedaje tylko oryginaly, lub inne plynne produkty, rozlewane do mniejszych buteleczek, gdzie raczej nie traca swoich wlasciwosci.

I dobrze, bo wiele innych sprzedawców miało pretensje o to, co robi.

wiec testery sa tylko rozlewane jezeli sa płynne (nie tracąc swoich właściwości) lub są sprzedawane oryginały testery jeżeli są bardziej stałym produktem

Zgadzam się, ale tylko jeżeli są płynne i nie trzeba ich np. rozpuszczać tak jak woski w paście to jak najbardziej NIE TRACĄ swoich właściwości.

tak więc można kupować bez problemu - ewentualnie się zapytać czy jest to oryginalny tester

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxus24, wszystko OK poza cleanerem bo SSR 1 to środek ścierny (do usuwania rysek, zmatowień i swirli). Jako cleaner polecam Dodo Juice Lime Prime (zawiere domieszki środka ściernego, więc przy okazji kilka drobnych usunie) lub Autoglym Radiant Wax Polish (taki środek 3w1, odpowiednik bardzo popularnego SRP, zawiera również środki czyszczące, więc jako cleaner też się nadaje). Mam oba i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , a co powiecie na taki skromny zestaw:

glinka- glinka Bilt Hambler 100g

cleaner- POORBOY'S WORLD SSR 1

wosk- Finish Kare 1000P Hi-Temp

Zamień SSR 1 na np. Dodo Juice Lime Prime Lite i będzie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre recenzje zbiera też ValetPRO Achilles Prep jeśli chodzi o łatwość pracy. Mam próbkę w domu - w najbliższym czasie postaram się wypróbować i może uda się wrzucić 50/50 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 pytanie Ci nie odpowiem. Używałem trochę NXT, ale mi nie przypadł do gustu -zbyt wodnisty

Odnośnie cleanera to prime - zawiera minimalne środki ścierne - więc może usunąć mniejsze swirle lub warstwę utlenionego lakieru.

lite - czysty cleaner mający wyczyścić pozostałości z innych środków

Co do glinki kupiłem 200 g i mam spory zapas bo tego ucinasz ok 20-30g w zależności jak Ci się lepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie lepsze FK 1000p czy moze Meguiars NXT Generation Tech Wax 2.0 ?

i ile glinki trzeba na caly samochod ile gram wystarczy ?

jaki cleaner dodo lime prime czy lite ?

Mam oba woski - FK 1000P jest twardym woskiem, dobrze chroni powierzchnie lakieru. NXT 2.0 bardziej postawiony jest na wygląd, nie jest jakiś mega trwały ale autko po nim naprawdę świetnie się prezentuje :good: Najlepiej kup oba z tym, że FK testerek - nie jest drogi więc można się w niego zaopatrzyć :cool1:

Jeśli chodzi o Dodo to raczej polecałbym Lite :good:

Jeżeli chodzi o glinkę to zależy ile masz zanieczyszczeń na samochodzie ale ja mam 100g i naprawdę przy rozsądnym użytkowaniu wystarczy na 2 samochody ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafty użyj przed glinkowaniem aby usunęła ile się da. Jeśli auto nigdy nie było wcześniej czyszczone glinką to za pierwszym razem pewnie trochę więcej jej zużyjesz. Ja mam 2x50g Meguiars'a i jedna kostka starczyła mi na dwa razy. Pamiętaj, że lepiej urywać sobie mniejsze kawałki bo jak Ci spadnie to do wywalenia i małego kawałka nie będzie szkoda.

Obecnie moim głównym woskiem też jest NXT 2.0 i efekt daje radę. Co do trwałości to za dużo nie powiem bo i tak zazwyczaj raz w miesiącu nakładam wosk od nowa :) Przy następnym razie będę testował Dodo Blue Velvet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafty użyj przed glinkowaniem aby usunęła ile się da. Jeśli auto nigdy nie było wcześniej czyszczone glinką to za pierwszym razem pewnie trochę więcej jej zużyjesz. Ja mam 2x50g Meguiars'a i jedna kostka starczyła mi na dwa razy. Pamiętaj, że lepiej urywać sobie mniejsze kawałki bo jak Ci spadnie to do wywalenia i małego kawałka nie będzie szkoda.

Obecnie moim głównym woskiem też jest NXT 2.0 i efekt daje radę. Co do trwałości to za dużo nie powiem bo i tak zazwyczaj raz w miesiącu nakładam wosk od nowa :) Przy następnym razie będę testował Dodo Blue Velvet.

a czy ta nafta niezaszkodzi tej glince potem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmyć naftę myjąc auto i jazda do przodu. Jeśli nie chcesz nafty kup Deacbit lub inny preparat powinno być mniej tłusto. Strasznie dużo pytań zadajesz nie racząc chyba wygoglować coś na własną rękę :gwizdanie: wpisując nafta + glinka wyskauje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmyć naftę myjąc auto i jazda do przodu. Jeśli nie chcesz nafty kup Deacbit lub inny preparat powinno być mniej tłusto. Strasznie dużo pytań zadajesz nie racząc chyba wygoglować coś na własną rękę :gwizdanie: wpisując nafta + glinka wyskauje wszystko.

po co mam szukac niepewnych odpowiedzi , jezeli tu sa experci co sie na tym znaja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli auto nigdy nie było wcześniej czyszczone glinką to za pierwszym razem pewnie trochę więcej jej zużyjesz...

Nie bardzo rozumiem... Glinka się zużywa?

czym dłużej jej używasz masz ją coraz bardziej brudną i pełną różnych zanieczyszczeń, wtedy jak już niema czystych miejsc po zgniataniu trzeba ja wyrzucić, przez to używa się małych kawałków bo łatwiej się ugniata i częściej ją możesz zmienić na nowy kawałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...