Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Wosk to właśnie SV Autobahn... czyli co? chemię dedykowaną do felg ( w tym przypadku typu WB) odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wosk to właśnie SV Autobahn... czyli co? chemię dedykowaną do felg ( w tym przypadku typu WB) odpuścić ?

A uzywales SV Cleaner Fluid Regular przed polozeniem Autobahn?

Jezeli dobrze przygotowales felgi przed woskiem to wszystko powinno byc ok.

Tak odpusc sobie tego typu chemie do felg bo nawet najdelikatniejsze jezeli nie usuna calkowicie wosku to go "oslabia".

Po umyciu woda z szamponem mozesz uzyc jakiegos QD takze na felgi. Osobiscie polecam SV Nano Express.[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 18:06_________________________________________________

Całą komorę spsikałem preparaten Tenzi SuperGreen - środek jest mega silny, niezdrowy itd... przy pryskaniu jak mgielka leci na twarz, to zaczyna po chwili palić... jakiś czas temu myłem nim felgi, bez rękawiczek - to doszło do tego, że przez tydzień musiałem ręce leczyć, bo mi tak wysuszło i popekały, że krew leciała

po kilku minutach poszedł w ruch najtanszy karcher jaki tylko był, wiec moc nie była zbyt duża, aby spenetrować dobrze cały brud, ale i tak środek mega daje rade, wiec dużo zeszło!

w dużej mierze słońce mi przeszkadzało swiecąc prosto na silnik, poniewaz nie widzialem brudu w roznych zakamarkach gdzies na dole, czy przy podłużnicach itd ,ale myśle, że jak bede mył silnik raz na 1-2 miesiące brud zejdzie w 99%.

plastiki, gumy itd zostały zabezpieczone produktem 303 Areospace

303 Aerospace :good: Tylko mala literowka u Ciebie sie wkradla.

Jezeli chodzi o Tenzi SuperGreen to mam nadzieje ze go rozcienczyles to mycia silnika. Ten srodek jest hardcorowy i nie wiem czy sam bym go uzyl do mycia jakiegokolwiek silnika.

Kolejny komentarz z mojej strony to kwestia myjki cisnieniowej. Do mycia silnika wedlug mnie nie potrzeba cisnienia, wode uzywasz tylko do splukiwania brudu i piany - najlepiej z daleka.

Posiadajac inne srodki, duzo delikatniejsze dla np plastikow i gumy mozna spokojnie domyc komore silnika. Ale do tego potrzeba czasu, kilku pedzelkow, szczotek i rekawicy lub gabki..

No i :thumbdown: za mycie w sloncu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poszedł rozcieńczony :)

Co do myjki, mi jest łatwiej i szybciej ;) pracując w toyocie, codziennie myłem kilka silnikow nowszych aut, tym sposobem i nigdy nic sie nie działo. i od wielu lat tak samo robią. Uważam , że pędzelkiem trudniej jest wybawić stary brud gdzies na podłużnicach , czy gdzies tam głębiej jak np skrzynia w naszych Audikach ;)

a ta moja myjka to taka popierdóła najtańsza, że te ciśnienie to jak z węża, tylko bardziej skumulowane, wiec i tak nic nie narobi :) ale w toyocie cisnelismy z HDS'a normalnie, pełną parą i dalej kazdy działał, czy to benzyna czy diesel :tongue4:

no niestety slonce akurat tak swiecilo i nie mialem co zrobic :( mysle ze co 3 miesieczna pielegnacja będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDS to lakier zdejmuje jak się źle operuje ale wersja z myciem parą pod ciśnieniem jest prze :kox:

czasami żałuję, że mojego HDS'a puściłem do żyda ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż 3 szt. aplikatorów "Chemical Guys Aplikator Tri-Color".

Cena to 30 zł z przesyłką.

Jak coś to proszę o PW.

prod_264_m_tricolor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szybkie pytanie, aktualnie po korekcie lakieru nałożyłem DODO JUICE LIME PRIME LITE, a następnie wosk NXT, efekt jak najbardziej OK, ale tak się zastanawiam, czy nie zastosować czegoś innego przed nałożeniem wosku np.

- MEGUIARS ULTIMATE POLISH

- POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

- MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciemnym lakierze glaze/politura ściemni lakier ale osłabi nieco trwałość wosku ... efekt wizualny na plus ale trwałość na minus , Twój wybór ... jeżeli zdecydowałeś się już na NXT ( niestety ) to myślę , że najodpowiedniejszym glaze'm pod niego będzie DC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciemnym lakierze glaze/politura ściemni lakier ale osłabi nieco trwałość wosku ... efekt wizualny na plus ale trwałość na minus

Nie wiem czemu, ale używałem nie raz politur i jakoś nie osłabiały efektu, a nawet jeżeli to było to zdecydowanie niezauważalne.

jeżeli zdecydowałeś się już na NXT ( niestety )

Czemu niestety ? Już chyba było w tym wątku o tym więc nie będę się powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niestety ? Już chyba było w tym wątku o tym więc nie będę się powtarzał.

No właśnie było już na ten temat :good:

Każdy ma swoje zdanie na temat jakości różnych wosków , szamponów i innej chemii samochodowej ... niektórzy ludzie ( m.in. ja ) nie mają klapek na oczach z napisem Meguiar's :wink4:

Pozdr. :hi:

[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 18:04_________________________________________________

Na ciemnym lakierze glaze/politura ściemni lakier ale osłabi nieco trwałość wosku ... efekt wizualny na plus ale trwałość na minus

Nie wiem czemu, ale używałem nie raz politur i jakoś nie osłabiały efektu, a nawet jeżeli to było to zdecydowanie niezauważalne.

Mówiłem o osłabieniu trwałości , efekty są na plus :wink4:

Z drugiej strony kolega zastosował DJLPLite czyli ten cleaner Dodo z dużą ilością olejków ( jest to cleaner + glaze ) ... DJLP jest lekko ścierny i tych olejków ma o wiele mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś z was styczność z tym środkiem? WOLF'S CHEMICALS DECON GEL, BRAKE DUSTER. Dzisiaj próbowałem nim coś podziałać i nie wiem czy dobrze robię. Psikałem środek i czekałem aż zacznie "krwawić" czekałem ze 20-30 sek i nic. Mam to rozcieńczyć? Psikać na mokry czy suchy lakier? Pomóżcie :wink4:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 20:54_________________________________________________Dobra już mam :D Jednak nawet 30 sekund to za mało żeby środek zaczął działać :) Znalazłem na kosmetykaaut instrukcję.

Nanieść ze 2, 3 razy na panel (można pomóc sobie pędzelkiem- wszystko zależy od stanu powierzchni) i czekać nawet kilka minut. Dopiero wtedy zaczyna "krwawić".

Pozdrawiam! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e7c9953c05089632.jpg

w końcu na pokładzie 9227CB :evil:, łatwo nie było, jutro zakup Flexi Pads i testy, sam jestem ciekaw co ta maszyna potrafi, trochę waży, na max obrotów ucieka z ręki[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 22:24_________________________________________________żona nie ma talentu do robienia fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona nie ma talentu do robienia fotek

To nie wina żony :naughty: :naughty: :naughty::kox::polew:

też tak myślę ... mina seryjnego mordercy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalejesz :good: no to poleruj i obyś nie miał tak jak ja ostatnio - po 4 h pucowania zaczeło padać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...