Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

przemalować :whistling:

w jakim stanie jest lakier?

możesz użyć np. Scholl Concepts S17 one step polish, bardzo fajny na średnio lekko/średnio zniszczony lakier, po tym wosk jak będzie cieplej to np. Colli 476 na ok 5-6 miesięcy, solidna hybryda

http://s16.postimage.org/njj57ggsx/IMG_9986.jpg

albo na cieplejsze dni Poorboysa Red Nattys

http://s15.postimage.org/rbf871buv/IMG_7198.jpg

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

Megs to już legenda, odpuść sobie, są lepsi naśladowcy, przykłady masz wyżej

Bartek ile taki zestawik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Scholl S17 250 ml - 66,50 zł

Collinite - 79,99 zł

Red Nattys - 85 zł

aplikator tri color - 21 zł

aplikator do nakładania wosku - 5,5 zł

nie wiem czy masz mikrofibry

możesz u mnie kupić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że red do ciemnych lakierów, limitowany daje jeszcze lepszy wet look

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś 50/50 ? używam niebieskiego i daje rade ale, ciekawe czy jest zauważalna różnica względem czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 'red' jest limitowany w sensie ilości wyprodukowanych sztuk na rok. Ciekawe ile w tym prawdy, różnią się tylko zapachem i kolorem. Miałem white i blue i nie widzę różnicy pomiędzy nimi, nie wiem jak z red'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj w ramach testu dzięki uprzejmości Gracjana (:drinks:) wysmarowałem lakier QD Sonaxa, o którym tak głośno ostatnio. Poszedł na dwumiesięczny, umierający już Coli s476.

Wrażenia:

-fajnie pachnie

-dość kiepsko się aplikuje, żeby go dotrzeć trzeba poświęcić trochę czasu

-nie sprawia wrażenia jakiegoś super-śliskiego na lakierze, a odpychania wody jeszcze nie testowałem, niech poleży

Zaczęły się roztopy więc nie będzie miał łatwo, postaram się udokumentować jak się sprawdza:wink:

20130223_1653481.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli tylko 2 miesiące ? ja mam 3 auta ponad 4 wytrzymał Colli, W09 już 2 miesiące leży i pięknie się trzyma a nie jest jakiś super wychwalany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli tylko 2 miesiące ? ja mam 3 auta ponad 4 wytrzymał Colli, W09 już 2 miesiące leży i pięknie się trzyma a nie jest jakiś super wychwalany

no może umierający to za dużo powiedziane, ale dla mnie jak kropelki nie są wysokie i okrągłe to wosk kwalifikuje się do odświeżenia:wink:

zresztą lakier aktualnie też nie jest w najlepszym stanie, pełno smoły, syfu, lotnej rdzy... uroki zimy - tym bardziej ciekawi mnie jak poradzi sobie sonax

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:23 ----------

Grunt to przygotowanie lakieru :wink:

radzę sobie:wink:

---------- Post dopisany 25-02-2013 at 16:51 ---------- Poprzedni post napisany 23-02-2013 at 20:24 ----------

testu dzień pierwszy, gdybym nie zobaczył chyba bym nie uwierzył że w tak łatwy sposób można odnowić powłokę wosku:kox:

zresztą zdjęcia mówią same za siebie

20130225_145943.jpg

20130225_145950.jpg

20130225_151030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testu dzień pierwszy, gdybym nie zobaczył chyba bym nie uwierzył że w tak łatwy sposób można odnowić powłokę wosku:kox:

zresztą zdjęcia mówią same za siebie

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/20130225_145943.jpg

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/20130225_145950.jpg

http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/20130225_151030.jpg

rewelka:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to wosk syntetyczny na myjce ??? Jak wiesz to pewnie dla Ciebie wystarczy

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem, wiec pytam, cudów się nie spodziewam, ale coś tam na pewno daję , bo czasami jak auto jest zabłocone to spryskuje wodą i jest całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, kiedyś miałem profi myjnię samochodową i używałem płynnego wosku Kaerchera, z perspektywy czasu wyszło na to, że to był shit a nie wosk, poczytaj tutaj i na innych stronach co daje konkretny wosk, nawet nie jakiś super drogi, jest wielka różnica w zabezpieczeniu lakieru, 80 zł na wosk to nie majątek a dostaniesz hybrydę Collinite 476 który trzyma do 6 miesięcy albo chwalony Poorboys Nattys Red albo Blue, zaaplikujesz raz, będziesz to robił zawsze :whistling:

nie chce mi się fotek wstawiać dla porównania ale never ever po jakimś płynnym wosku z myjni bezdotykowej nie osiągniesz takiego efektu jak po markowym wosku aplikowanym ręcznie na lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się fotek wstawiać dla porównania ale never ever po jakimś płynnym wosku z myjni bezdotykowej nie osiągniesz takiego efektu jak po markowym wosku aplikowanym ręcznie na lakier

ależ ja tego nie kwestionuję bo to oczywiste, że ręcznie nakładany wosk będzie o niebo lepszy, ale jak to mówią lepszy rydz niż nic, więc z braku czasu można sobie siknąć takim na myjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...