Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Ten W09 taki nie doceniany ale daje radę, ostatnio miałem A3 2 miesiące po nałożeniu i było super, potraktowałem go Reloadem i jak nowy nadal jest

Wandej, możesz kupić małą flaszkę Scholl S17+ i padem trikolor potraktować, powinno dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak najwazniejsze sa warunki nakladnia.

W listopadzie nalozylem Coli.

Porzadnie wygrzany i wylezakowany 24h.

Od tego czasu 2 razy wspomoglem QD i siedzi jak zly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle słonecznym praktycznie nie widać.

Pod ledem coś tam widziałem, wiec źle nie jest.

Właściciel specjalnie nie dba o auto przy myciu. Na długo to nie pomoże :grin:

Niemniej przelecę go finishem przy okazji i nałożę Glasura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten W09 taki nie doceniany ale daje radę, ostatnio miałem A3 2 miesiące po nałożeniu i było super, potraktowałem go Reloadem i jak nowy nadal jest

Wandej, możesz kupić małą flaszkę Scholl S17+ i padem trikolor potraktować, powinno dać radę

A coś mocniejszego? Bo S17+ z tego co czytam to finisher pod wosk. A ja potrzebuje coś co mi zeżre wierzchnią warstwę lakieru:decayed: I potem wheel guardem:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten W09 taki nie doceniany ale daje radę, ostatnio miałem A3 2 miesiące po nałożeniu i było super, potraktowałem go Reloadem i jak nowy nadal jest

Wandej, możesz kupić małą flaszkę Scholl S17+ i padem trikolor potraktować, powinno dać radę

A coś mocniejszego? Bo S17+ z tego co czytam to finisher pod wosk. A ja potrzebuje coś co mi zeżre wierzchnią warstwę lakieru:decayed: I potem wheel guardem:jerk:

To papier ścierny albo trizact :decayed: S17+ daje radę a jak nie to S3 Gold:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle słonecznym praktycznie nie widać.

Pod ledem coś tam widziałem, wiec źle nie jest.

Właściciel specjalnie nie dba o auto przy myciu. Na długo to nie pomoże :grin:

Niemniej przelecę go finishem przy okazji i nałożę Glasura.

Bieniek to auto Grzybka;):thumbup:

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trizact dałby radę? Ile sztuk potrzeba na 19` żeby z zewnątrz wypolerować? Mam RS6 więc wzór prosty:wink:

Tylko tak żeby nie zerwać lakieru:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej, źle coś doczytałeś, S17+ to tnąca pasta typu one step, nie jest mocna jak s2 czy s3 ale daje radę z wieloma rysami i zmatowieniami, jako cleaner można uznać W09 ale W09 zawiera już wosk więc to 2in1, ale Scholl zaleca zastosować W09 przed ich woskami premium dla podbicia efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej przeleć felgi trizaciem P3000 a potem przepoleruj S17+ i będzie git. Jeden krążek starczy na 4x 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej przeleć felgi trizaciem P3000 a potem przepoleruj S17+ i będzie git. Jeden krążek starczy na 4x 19"

ten mniejszy też? Bo w IC nie mają na stanie tego większego a ceny niższe niż w SCS:facepalm: ten mniejszy ma 75mm a większy 150mm:mysli: Ten większy 29zł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ale to wiem że muszę kupić:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to zrobi, oczywiście na mokro najlepiej. Lepiej jeden duży niż dwa małe 75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to zrobi, oczywiście na mokro najlepiej. Lepiej jeden duży niż dwa małe 75mm

Dzisiaj się zabieram za robotę jak mówisz że ręcznie pójdzie:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moją A4 mam już parę miesięcy. Postanowiłem wreszcie dokładniej zająć się myciem i woskowaniem. Jako iż nie zajmowałem się tym wcześniej jestem w tym bardzo zielony. :decayed: I tu prosiłbym o polecenie jakiegoś przyzwoitego szamponu i wosku za w miarę rozsądną cenę. Ewentualnie jeszcze coś do przygotowania lakieru do woskowania, jeśli trzeba. Chodzi mi zarówno o odpowiedni połysk, jak i ochronę. Dodam, że lakier jest w dobrym stanie, nie zauważyłem zmatowień, czy jakiś większych zarysowań. Kolor srebrny, jeśli ma to znaczenie. :)

Shiny Garage ma dobry szampon i świetnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, z tych tańszych ShinyGarage to dobre szampony, warto jeszcze sprawdzić ValetPRO są niewiele droższe a o wiele wydajniejsze i moim zdaniem taki concentrated car shampoo chyba lepszy od sg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam wosk COLLINITE 476 teraz nakładam go gąbką np:jak do mycia naczyń a następnie poleruje białą gąbką na polerce na 3 zakresie i na koniec ręcznie mikrofibrą i nie ma takiego super efektu popełniam jakiś błąd?? nadmieniiam ,ze przed woskowaniem raz do roku używam PASTy POLERSKiej FARECLA G3 ORAZ WCZEŚNIEJ NATURALNIE MYJE AUTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...