Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście, że nie będzie efektu, bo trzeba przygotować powierzchnię chociażby glinką i cleanerem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam wosk COLLINITE 476 teraz nakładam go gąbką np:jak do mycia naczyń a następnie poleruje białą gąbką na polerce na 3 zakresie i na koniec ręcznie mikrofibrą i nie ma takiego super efektu popełniam jakiś błąd?? nadmieniiam ,ze przed woskowaniem raz do roku używam PASTy POLERSKiej FARECLA G3 ORAZ WCZEŚNIEJ NATURALNIE MYJE AUTO

to jest główny powód dla którego nie ma efektu:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że kolega nie przeczytał instrukcji aplikacji, z tego co napisał to moim skromnym zdaniem duży błąd.

Aplikuje się panelami 20x20 cm miękkim aplikatorem i po 2-3 minutach poleruje miękką fibrą. Tak ja robię i w zaleceniach też tak jest.

Po co maszynowo ściągać to co się nałożyło wcześniej ??? i dziwić się, że nie ma efektu

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie przed LSP na czarny lakier dla podbicia głębi? Do tej pory używałem Black Hola, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, wydobył mocno ziarno metalica a spodziewałem się odwrotnego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny to czarny a czarny metallic to różnica, czego się ostatecznie spodziewasz? czerni czy wet looka?

jak masz dostęp to W09 z Scholla, nie podbija kolorów ale wet look jest super, do tego możesz jakąś hybrydę dać np. Colli i efekt powinien być super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładam go gąbką np:jak do mycia naczyń a następnie poleruje białą gąbką na polerce

:decayed: jak dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem bardziej "przygasić" ziarenka niż je wydobyć taka niespełniona chęć posiadania czarnej perły :decayed: Jakikolwiek wet look też chyba będzie podkreślał ziarenka w metalicu?

Wcześniej leżał dodo juice blue. Teraz chciałem wrzucić jakiegoś długodystansowca, może spróbuje PNS z sonaxa, na KA zebrał niezłe opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No PNS robi robotę i przyciemnia lakier, ale na pewno wydobędzie te ziarenka na wierzch tak jak zrobił to z Leonem od Evo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No PNS robi robotę i przyciemnia lakier, ale na pewno wydobędzie te ziarenka na wierzch tak jak zrobił to z Leonem od Evo :decayed:

...cóż muszę nauczyć się z nimi żyć :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców po glinkowaniu nakłada się cleaner na koniec wosk jaka powinna być odległość czasowa między cleanerem a woskiem(wosk nakładamy od razu czy czekamy) ?

Myślałem o takim zestawie:

Glinka, Potem MEGUIAR'S Ultimate Polish Pre-Waxing Glaze na koniec colli 845 co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się zając za niedługo swoim lakierem jednak nie mam w tym doświadczenia. Chciałbym skompletować jakiś zestaw powiedzmy na początek do 300zł dodam że chciałbym to wszystko wykonać ręcznie i uzyskać efekt "weet look" kolor lakieru to czarnu LZ9Y co byście mi polecili ? i w jakiej kolejności mam to nakładać jakie odstępy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego bym nie polecił bo ręcznie to się narobisz a efekt będzie kiepski, szkoda kasy i zachodu, znajdź firmę detailingową w swoim regionie i oddaj auto w dobre ręce

Za 300 zł to połowy dobrego zestawu nie skompletujesz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś fajnego to wydatek 400 zł z przesyłką, do tego dochodzą jakieś gratisy dorzucane przez sprzedawcę i już masz fajny komplet. Jeśli nie stać Cię na korektę, zainwestuj w dobre AIO np. Autobrite Cherry Glaze AIO. Conieco zamaskuje rysy i da fajny szajn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy gdybym miał to zrobić mechanicznie czyli polerką jaki zestaw byście polecili ? w dość rozsądnej cenie domyślam się że to starczy na kilka razy więc warto wydać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dostanę w jakimś sklepie kosmetyki samochodowe i przedmioty do mycia, np. rękawice do auta itp. ? nie mam na myśli sklepów typowo motoryzacyjnych, ale sieciówki typu bricomarche itd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przecież pasta G3 jest lekko ścierna i stosuje ja przed woskowaniem super woskiem COLINITTE 476 wiec czemu powinienem użyć glinki???pasta g3 usunie ryski sprawi wyjście nowego lakieru a wosk umacnia połysk i zabezpiecza lakier a co sprawi glinka???? czy wogóle jest potrzebna do tego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przecież pasta G3 jest lekko ścierna i stosuje ja przed woskowaniem super woskiem COLINITTE 476 wiec czemu powinienem użyć glinki???pasta g3 usunie ryski sprawi wyjście nowego lakieru a wosk umacnia połysk i zabezpiecza lakier a co sprawi glinka???? czy wogóle jest potrzebna do tego zestawu

Kolego na początek pasta G3 nawet nie ruszy lakieru audi tylko wypełni ryski, a Ty myślisz że zrobiłeś super polerkę ale tak nie jest.. Glinka to taki jakby papier ścierny w postać plasteliny który nie ingieruje w lakier ale ściąga z niego cząstki smoły, żywicy itd. I wtedy jak polerujesz lakier to pad na polerce ma kolor pasty a np. czarny od syfu który jest na lakierze. Dzięki temu polerując uzyskujemy szybciej pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...