Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic pianownice Glorie reczna. Jaka piane aktywna polecacie do zeby mocno czyscila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic pianownice Glorie reczna. Jaka piane aktywna polecacie do zeby mocno czyscila.

kup Marolexa a po drobnej modyfikacji otrzymasz pianownicę za ok 60 zł:naughty:

tutaj masz instrukcję -

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen NON ACID aluminium cleaner jest dużo tańszy od IronX a u mnie spokojnie zmywa ten żółty nalot :wink:

a równie dobrze radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami??? np. smoła, asfalt??? bo cena jest faktycznie dużo mniejsza niż IronX czy innymi środkami w stylu tar ang glue Nielsena czy ValetPro... jak ze skutecznością???

do silnych zabrudzeń mam VP Blue Gel wheel cleaner ale wiadomo, że nie potrzeba tego stosować przy każdym myciu auta....

Ja go używam do regularnego mycia, smoły to on raczej nie zmyje chyba że się go nie rozcięczy (nie próbowałem nigdy). Warto mieć coś mocniejszego w zapasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulczas wejdź sobie na stronę karchera...sa teraz ciekawe promocje na myjki i akcesoria. Już paczuszka do mnie jedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smołę,jak już to wcześniej vario napisał można zmyć naftą oświetleniową,tyle że po tym zabiegu trzeba dobrze umyć lakier w tym miejscu, ale daje radę,sprawdzałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o benzynie ratyfikowanej?

też jest ciekawy produkt .... :whistling:

powierzchnia zostaje idealnie gładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ręcznie myje wodą oraz szamponem, ale mam parę pytań, żeby lepiej zadbać o czyste auto :wink:

Czy pianę aktywną można nanosić ręcznie? Czy potrzebny jest Karcher + pianownica?

Jaki dobry szampon polecacie do mycia auta?

I w co się jeszcze warto uzbroić?

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Marolexa + przeróbka (filce od glorii) i zamykasz się w 60 zł, ale co chwilę musisz pompować i zajmuje to znacznie więcej czasu niż aplikacja z pianownicy doczepianej do myjki. Pianę nakłada się albo opryskując pojazd i dając czas na działanie piany + pędzelkując wnęki, a następnie spłukując lub aplikując z Karchera + pianownica (tutaj polecana jest pianownica PA / PiA - kosztuje około 150 zł ale daje naprawdę bitą śmietanę, a nie wodę, która od razu spływa). Zobacz sobie na yt jakieś przeglądy jak działa ta pianownica + np. piana Magifoam / Valetpro itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon Surf City Pacific Blue wash'n wax daje radę :)

Kamyk, benzyna może lekko zmatowić lakier, lepiej już zmywacz silikonu, nie zostawia zmatowień i usuwa smołę i inny syf, używam tego przed PlastiDip'owaniem autek, 1L kosztuje od 30-40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario, ten zmywacz kupię w sklepach z lakierami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien być, może być Boll albo APP, ja nalewam do butelki z atomizerem, spryskuję powierzchnię, czekam z minutę i wycieram ręcznikiem papierowym, działa dużo szybciej niż tar&glue removery, za to dosyć mocno śmierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smród jakoś się zniesie,maska na gębę i lecim:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien być, może być Boll albo APP, ja nalewam do butelki z atomizerem, spryskuję powierzchnię, czekam z minutę i wycieram ręcznikiem papierowym, działa dużo szybciej niż tar&glue removery, za to dosyć mocno śmierdzi

ciekawa podpowiedz - dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali dezynfekcja % i jakoś poleci:wink:

taa, i po kilku głębszych zamiast % bedę łykał ten zmywacz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że zbliża się wiosna to chciałbym zadbać o swoje auto.

Moj lakier (niebieski) jest bardzo zniszczony i wymaga dużo pracy, a jednocześnie przy dosyć ograniczonych środkach.

Co byście polecili?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, z całym szacunkiem ale kolor auta to za mało aby ktoś Ci coś polecił, trzeba by obejrzeć stan lakieru i dopiero opracować plan działania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...