Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz u mnie zamówić oczywiście. Daj na PW co dokładnie wysłać i będziemy działać

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tam gdzie mam hurtowe rabaty

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario a do prania tapicerki uzywasz Numatic Georga czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już muszę prać to pulverem Karchera

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o sprzet/odkurzacz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam czegoś do czyszczenia autka w środku, dobry wybór Poorboys word natural look +Nielsen apc cyclone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC Nielsena to przeżytek :decayed:

Shiny Garage Lime APC do wnętrza będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym osuszacie auta??? waflem czy fluffy????

jaki wafel teraz na topie-dobry w rozsądnej cenie co nie narobi szkód na lakierze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężone powietrze + fluffy

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę planuje zmianę wosku na coś z wyższej półki, poczytałem trochę i wybór padł na collinte 845 albo collinte 915 pytanie który jest lepszy? Na chłopski rozum to ten droższy czyli915 powinien być lepszy ale różnie to bywa. Niech jakiś znawca się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laickie pytanie,

czyściłem ostatnio oponki APC w stężeniu 1:2 - czy stężenie zrobiłem prawidłowo: 100ml APC + 200ml demineralizowanej??? bo jakoś się ciągle zastanawiam, a przez neta nie wstyd pytać :) mama prawie chemiczka a syn.... hmmm.... potrafi zaledwie colę z wódką mieszać :)

oprócz APC do opon - stosowałem chemie na fele typu VP Blue Gel, Tar And Glue Nielsena czy Tenzi Prixa do pokrwawienia felg... zauważyłem, że środki mają oznaczenia: silnie żrące, trujące, nie wdychać, nie dotykać - najlepiej nie patrzeć... zastosowałem gumowe twarde rękawiczki np. przy pędzelkowaniu felg Gelem i jakąś maskę przeciwkurzową, żebym przypadkiem się nie napił (tu żart)... tak szczerze powiedzcie: przesadziłem??? generalnie śmierdziało jak cholera (co mnie trochę wystraszyło) pomimo, że robiłem to na dworze....

jak uniknąć ew. zatrucia i czy jest jakiekolwiek zagrożenie np. jak parę kropli spadnie na gołe łapy ???

Do oponek takie stężenie APC 1:2 nie jest za mocne??? wziąłem pod uwagę, że nie były czyszczone od nowości, ewentualnie robiłem to kiedyś szczoteczką z szamponem.... ale APC - robiło robotę...

sezon się zaczął a fele nie gotowe .... zostało jeszcze i sprawdźcie czy dobrze tak będzie:

IPA do odtłuszczenia

cleaner (Poorboys-Prof.Polish )

czy tu też IPA czy jak dalej - wosk ???

wosk FK Hi Temp

Z góry dzięki za poradę i nurtujące mnie zagadnienia:)

i oponki Endurance Tire Gel Meg`sa, bo taki mam tylko na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pablo. znalezione na KA:

"Collinite 845 daje ciepły efekt a 915 bardzo szklisty, lecz brakuje mu głębi. Aby osiągnąć kompromis i bardzo ciekawy efekt, trzeba nałożyć najpierw 845 (lub 476), po czym 915 Oczywiście po pełnym połączeniu się pierwszej warstwy wosku.

Różnią się także zapachem, choć nieznacznie. 845 i 476 pachną niemal identycznie, 915 ma dodany zapach "kokosa", jednak nadal przeważa typowy zapach Collinite Z moich obserwacji i testów wynika, że 845 dłużej utrzymuje się na lakierze niż 476 (mimo tego, co podaje producent). Zapewne wynika to z tego, że 845 ma mniej wosku carnauba (płynne woski zawsze mają mniej carnauby), ale za to jest bardziej "napchany" polimerami (woski Collinite to hybrydy, czyli połączenie wosku carnauby i polimerów).

Collinite 476 przyjął się bardziej w Anglii, a 845 w USA. Ot taka ciekawostka "

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moją A4 mam już parę miesięcy. Postanowiłem wreszcie dokładniej zająć się myciem i woskowaniem. Jako iż nie zajmowałem się tym wcześniej jestem w tym bardzo zielony. :decayed: I tu prosiłbym o polecenie jakiegoś przyzwoitego szamponu i wosku za w miarę rozsądną cenę. Ewentualnie jeszcze coś do przygotowania lakieru do woskowania, jeśli trzeba. Chodzi mi zarówno o odpowiedni połysk, jak i ochronę. Dodam, że lakier jest w dobrym stanie, nie zauważyłem zmatowień, czy jakiś większych zarysowań. Kolor srebrny, jeśli ma to znaczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario niestety IronX nie pomogł na przebarwienie białej felgi:kwasny: Felgi się pięknie wyczyściły z syfu różnego rodzaju ale przebarwienie zostało. Czym to spolerować? Mam polerkę festool`a a felgi malowane proszkowo?? Wosk ten który mi poleciłeś zostawiłem sobie żeby pokryć już po polerce. Jaki środek zastosować? Coś mocnego?:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moją A4 mam już parę miesięcy. Postanowiłem wreszcie dokładniej zająć się myciem i woskowaniem. Jako iż nie zajmowałem się tym wcześniej jestem w tym bardzo zielony. :decayed: I tu prosiłbym o polecenie jakiegoś przyzwoitego szamponu i wosku za w miarę rozsądną cenę. Ewentualnie jeszcze coś do przygotowania lakieru do woskowania, jeśli trzeba. Chodzi mi zarówno o odpowiedni połysk, jak i ochronę. Dodam, że lakier jest w dobrym stanie, nie zauważyłem zmatowień, czy jakiś większych zarysowań. Kolor srebrny, jeśli ma to znaczenie. :)

a kolega to poświęcił chwilę na przeczytanie tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...