Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miszcz LukaszR przy pracy :decayed:

IMG_8360.JPG

Ja oprócz pracy mistrza zauważyłem ciekawy śmigłowiec :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz - i Ty mówisz, że nie masz gdzie działać? :decayed:

Kiedy mogę do Ciebie wpaść na odmłodzenie mojej :audi: i ile taka przyjemność może kosztować...? :naughty:

To nie mój garaż tylko właściciela auta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz - i Ty mówisz, że nie masz gdzie działać? :decayed:

Kiedy mogę do Ciebie wpaść na odmłodzenie mojej :audi: i ile taka przyjemność może kosztować...? :naughty:

Fotka robiona w moim garażu. A co do śmigłowca to spalinowy Kyosho. Nie mam czasu nim latać więc stoi nieużywany. Mogę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy na początek poniższy zestaw będzie dobry do 3 letniego bardzo ciemnego lakieru, który jest w dość dobrym stanie lecz pod światło widać drobne ryski:

1.

Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

2.

Ultimate Compound

3.

Deep Crystal Polish

4.

Gold Class Liquid Wax

lub jako 1 i 4 - Gold Class Wash 'n Wax Kit

I kiedy można się spodziewać lepszej dostępności produktów, ponieważ w tej chwili widzę że dostępny jest tylko Deep Crystal Polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni zestaw. Złożyłbym sobie raczej takie coś:

1. NXT Car Wash

2. Smooth Surface Clay Kit

3. Ultimate Compound

3. Deep Crystal Polish

4. NXT Tech Wax 2.0

+ akcesoria i inne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a co byś mi zaproponował do grafitowego lakieru, który dotychczas był myty tylko na myjniach automatycznych, a co za tym idzie wygląda praktycznie jakby go ktoś obleciał papierem ściernym i szybko łapie brud? Podejrzewam, że była wcześniej podobna informacja, ale wybacz, nie chce mi się przeszukiwać ponad 50-ciu stron. :) I interesuje mnie raczej wersja oszczędniejsza, o ile to w ogóle możliwe przy kosmetykach tej firmy... Bo wydać na kosmetyki do lakieru koło to dla mnie kosmos. :kox::blink::shocked::naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że była wcześniej podobna informacja, ale wybacz, nie chce mi się przeszukiwać ponad 50-ciu stron. :) I interesuje mnie raczej wersja oszczędniejsza, o ile to w ogóle możliwe przy kosmetykach tej firmy... Bo wydać na kosmetyki do lakieru koło to dla mnie kosmos. :kox::blink::shocked::naughty: :decayed

Była i nawet w 1 poście są linki do takich zestawów.

Tysiąc zł na kosmetyki nikt Tobie wydawać nie karze. Wystarczy połowa tego i też będzie dobrze.

Radziłbym Ci jednak trochę przeczytać wątek i jak będziesz miał pytania to wrzuć tutaj.

I kosmetyki nie są jednorazowe - starczą na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do srebrnego metalika taki zestawik będzie wystarczający? :)

- Smooth Surface Clay Kit

- Nxt Generation Wash and Wax Kit *

- Water Magnet Microfiber (warto w ogóle?)

Auto w wakacje było polerowane. Lakier jest dość ślizgi, ale chciałbym uzyskać jeszcze lepszy efekt i zabezpieczyć go przed wżeraniem się brudu, utlenianiem, matowieniem, promieniami słońca itd. Czy po umyciu i przygotowaniu powierzchni glinką i Quik Detailerem muszę używać politury (Deep Crystal Polish)? Czy mogę od razu nanieść sam wosk NXT Tech Wax? Czy ten Soft Foam Applicator który jest w zestawie * wystarczy do aplikowania całej zawartości butelki wosku czy trzeba dokupić? Na ile pełnych położeń wystarczy tego wosku NXT w przypadku Avanta B6? Czy jedna glinka wystarczy na cały samochód? :> I co to jest ten Cleaner Wax, który występuje w Smooth Surface Clay Kit? Bo szukałem na stronce Meguiar's i nie mogę znaleźć tego specyfiku :tongue4: Zastanawiam się jeszcze nad tym ręcznikiem.. Czy trzeba go kupować do osuszania czy np. auto może sobie samo wyschnąć? Chodzi mi o to czy ma to aż tak wielkie znaczenie bo nie wiem czy jest sens wydać 100 zł na ręcznik dla samochodu, skoro i tak sam wyschnie, a jeszcze ręcznikiem mogę narobić smug. Czy się mylę? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do srebrnego metalika taki zestawik będzie wystarczający? :)

- Smooth Surface Clay Kit

- Nxt Generation Wash and Wax Kit *

- Water Magnet Microfiber (warto w ogóle?)

Dla zrobienia podstawy tak.

Auto w wakacje było polerowane. Lakier jest dość ślizgi, ale chciałbym uzyskać jeszcze lepszy efekt i zabezpieczyć go przed wżeraniem się brudu, utlenianiem, matowieniem, promieniami słońca itd. Czy po umyciu i przygotowaniu powierzchni glinką i Quik Detailerem muszę używać politury (Deep Crystal Polish)?

Warto jak masz ciemny lakier - w Twoim przypadku nie ma to sensu.

Czy mogę od razu nanieść sam wosk NXT Tech Wax?

Tak.

Czy ten Soft Foam Applicator który jest w zestawie *

Tak.

wystarczy do aplikowania całej zawartości butelki wosku czy trzeba dokupić?

Jak to całej butelki wosku ? Aplikator pewnie wystarczy na kilka lat.

Na ile pełnych położeń wystarczy tego wosku NXT w przypadku Avanta B6?

Pewnie z 30 min.

Czy jedna glinka wystarczy na cały samochód? :>

Zestaw z Clay Kita zawiera 2x50g - wystarczy przynajmniej na kilka razy.

I co to jest ten Cleaner Wax, który występuje w Smooth Surface Clay Kit? Bo szukałem na stronce Meguiar's i nie mogę znaleźć tego specyfiku :tongue4:

To taki produkt All In One - lekko poleruje, usuwa utlenienia, delikatne ryski, odżywia i zabezpiecza.

Zastanawiam się jeszcze nad tym ręcznikiem.. Czy trzeba go kupować do osuszania czy np. auto może sobie samo wyschnąć?

A jak będziesz miał twardą wodę ? Wytarcie to konieczność.

Chodzi mi o to czy ma to aż tak wielkie znaczenie bo nie wiem czy jest sens wydać 100 zł na ręcznik dla samochodu, skoro i tak sam wyschnie, a jeszcze ręcznikiem mogę narobić smug. Czy się mylę?

Tak mylisz się :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!! Rozwiałeś chyba wszystkie moje wątpliwości. Co do aplikatora to miałem obawy, że po prostu zaschnie z pozostałością wosku i straci swoją miękkość albo ze zbiegiem czasu postrzępi się, ale skoro mówisz, że na kilka lat to nie ma co się bać :> Trzeba zamówić kosmetyki i jazda :tongue4: Mam jeszcze jedno pytanko czy jedna szmatka Supreme Shine Microfiber wystarczy? Bo pozostałości po Quik Detailerze też trzeba usunąć, a oprócz tego czymś trzeba wypolerować wosk... Czy jedną robić obie rzeczy?

To taki produkt All In One - lekko poleruje, usuwa utlenienia, delikatne ryski, odżywia i zabezpiecza.

To kiedy go najlepiej użyć? Przed woskowaniem?

I jeszcze jedno: Czy po zastosowaniu tych kosmetyków i nawoskowaniu auta można go spłukiwać samą wodą na myjniach ciśnieniowych czy i tak to nic nie da i trzeba wziąć wiaderko, szampon itd? Bo mam taką nadzieje, że jak nawoskuje to brud nie będzie tak bardzo przywierał i będzie łatwiej utrzymać furke w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko czy jedna szmatka Supreme Shine Microfiber wystarczy? Bo pozostałości po Quik Detailerze też trzeba usunąć, a oprócz tego czymś trzeba wypolerować wosk... Czy jedną robić obie rzeczy?

Zdecydowanie nie wystarczy - lepiej nie napiszę ile ja mam tych szmatek, ale wiem jedno, że idealne rozwiązanie to 1 szmatka z kompletu Clay Kit oraz 3 dokupione. Wtedy spokojnie możesz wykonywać pracę. Nie możesz użyć tej samej szmatki do wycierania lakieru przy polerowaniu Ultimate Compound, a potem jej użyć do wytarcia wosku, bo to co zostanie we włosiu mikrofibry po prostu ściągnie miejscowo wosk.

To kiedy go najlepiej użyć? Przed woskowaniem?

Najlepiej w ogóle go odstawić i komuś sprezentować. Jak zrobisz glinkowanie, polerowanie oraz nałożysz wosk to ten produkt AIO nie jest potrzebny, bo to jest coś dla ludzi, którzy chcą po prostu na szybko coś tam zrobić, a tu nie o to chodzi.

Czy po zastosowaniu tych kosmetyków i nawoskowaniu auta można go spłukiwać samą wodą na myjniach ciśnieniowych czy i tak to nic nie da i trzeba wziąć wiaderko, szampon itd? Bo mam taką nadzieje, że jak nawoskuje to brud nie będzie tak bardzo przywierał i będzie łatwiej utrzymać furke w czystości.

Brud zdecydowanie łatwiej będzie odchodził i na pewno nie będzie się tak przyklejał. Auto po przejechaniu w deszczu będzie zdecydowanie bardziej suche, bo woda będzie ładnie spływać. Ja często spłukuję na bezdotykowej samą wodą (ten ostatni program) i ten najważniejszy brud spływa bez problemu natomiast nigdy nie ściągniesz nawet myjąc proszkiem brudu, który mocniej przylega - wtedy szamponik w rączkę i do mycia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszr

Meguiar's oferuje dwa rodzaje aplikatorów - Soft Foam Applicator Pad i Even-Coat Applicator Pad. Zastanawiam się czy nie zrobiłem błędu zamawiając tylko Soft Foam. Czy to obojętne, którym aplikatorem nakładamy jaki kosmetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Posiadam auto dwa miesiące... kupiłem pastę Tempo jakiś czas temu i mam zamiar wypolerować. Teraz mam takie pytanko czy mógłby mi ktoś doradzić jakiego wosku użyć?? Podczas kolejnych kąpieli wystarczy nakładać tylko wosk po umyciu :mysli: Byłbym wdzięczny za krótką informację.Co do pasty tempo to mam zamiar użyć raz na rok nie częściej?[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 08:10_________________________________________________może być coś takiego?

http://moto.allegro.pl/item991472778_turtle_wax_syntetyczny_wosk_spray_nowosc_2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's oferuje dwa rodzaje aplikatorów - Soft Foam Applicator Pad i Even-Coat Applicator Pad. Zastanawiam się czy nie zrobiłem błędu zamawiając tylko Soft Foam. Czy to obojętne, którym aplikatorem nakładamy jaki kosmetyk ?

Nie, Even Coat jest mikrofibrowy i możemy nim nakładać cleanery typu DC1, wosk w sprayu albo korzystać do pielęgnacji wnętrza środkami typu Natura Shine.

Soft jest do nakładania wosków a Even-Coat jest bardziej do środków ściernych jak np SWIRLX czy SCRATCH

Nie wprowadzaj ludzi w błąd - nie wiem gdzieś to wyczytał.

Odpowiedź na to masz kilka linijek wyżej.

Posiadam auto dwa miesiące... kupiłem pastę Tempo jakiś czas temu i mam zamiar wypolerować. Teraz mam takie pytanko czy mógłby mi ktoś doradzić jakiego wosku użyć?? Podczas kolejnych kąpieli wystarczy nakładać tylko wosk po umyciu :mysli: Byłbym wdzięczny za krótką informację.Co do pasty tempo to mam zamiar użyć raz na rok nie częściej?[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 08:10_________________________________________________może być coś takiego?

http://moto.allegro.pl/item991472778_turtle_wax_syntetyczny_wosk_spray_nowosc_2010.html

Po pierwsze: kupiłeś pastę TEMPO ? To może lepiej weź z łazienki pastę do zębów - efekt ten sam.

Wosk raczej z niskiej półki.

Masz jakąś określoną kwotę do wydania na kosmetyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tą pastę kupiłem (promocja była) a teraz właśnie się zastanawiam czy użyć jej....

A co polecasz może dobry wosk wystarczy?? Kwota jaką mogę narazie przeznaczyć to tak do 50zł.

Spore wydatki mam więc nie mogę dużo przeznaczyć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tą pastę kupiłem (promocja była) a teraz właśnie się zastanawiam czy użyć jej....

Promocja ? Ja ich mam w piwnicy chyba z 5, bo dostawałem je gratis (nie wiem po co) do jakiś produktów chemicznych do kuchni i łazienki, które kupowałem w hurtowni :tongue4:

A co polecasz może dobry wosk wystarczy?? Kwota jaką mogę narazie przeznaczyć to tak do 50zł.

Spore wydatki mam więc nie mogę dużo przeznaczyć :kwasny:

Hmmm, to w tej cenie nie jestem w stanie nawet nic polecić, bo po prostu nic takiego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze a wosk jaki jaka cena mniej węcej?? wystarczy używać wosku czy jeszcze coś?[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 08:42_________________________________________________niemiałem jeszcze okazji używać takich kosmetyków (moje nowe autko) wcześniej golfa myłem szamponem.... [br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 08:44_________________________________________________Wnioskuje żeby tej pasty lepiej nie używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...