Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

:wink4: ok

a więc Panowie kto podpowie?

zapomnieli o Tobie :tongue4: :tongue4:

Już Ci mówię.

chyba najbardziej polecanym jest Meguiar's Rich Leather Gel, aczkolwiek ja kupiłem do swojej czarnej skóry Gold Class Rich Leather Spray i też złego słowa nie mogę powiedzieć :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

czytałem forum chyba ze 3 dni i nadal nic nie wiem a chciałbym kupić kosmetyki do auta.

zawsze kupowałem w marketach plak i jakiś tam szampon za 10 złociszy a chciałbym kupić dobre kosmetyki pewnie tej firmy: Meguiar's

chciałbym kupić coś do kokpitu i coś do mycia (lakier mam srebrny wpadający w błękit/szary)

bardzo mi się podoba określenie (efekt: salony będą o takim marzyć): ale ile będą te wszystkie kosmetyki kosztować i czy wszystkie trzeba kupić

pzdr i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić coś do kokpitu i coś do mycia (lakier mam srebrny wpadający w błękit/szary)

Kokpit - Meguiar's Natural Shine Protectant (matowy) , Meguiar's Supreme Shine Protectant (lekki połysk)

Mycie - Meguiar's NXT Generation Car Wash :good: :good: :good:

oczywiście do czyszczenia kokpitu przydałaby się też jakaś mikrofibra, a do mycia auta rękawica + coś do osuszania.

bardzo mi się podoba określenie (efekt: salony będą o takim marzyć): ale ile będą te wszystkie kosmetyki kosztować i czy wszystkie trzeba kupić

Powiem tak.. 500-600zł musisz lekko szykować na taki dość dopasiony pakiet kosmetyków i niezbędnych do tego akcesorii.

Jak się będziesz decydował na coś takiego to Ci wtedy jakiś zestawik ułożymy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić coś do kokpitu

tutaj masz przyklad Poorboys World Natural Look (po prawej stronie)

dscn4775.th.jpg dscn4776i.th.jpgdscn4851r.th.jpg

a co do szamponu to polecam Dodo Juice Born To Be Mild - 10ml na 10 litrów wody... jak ktos ostatnio obliczał wychdozi to chyba 1,88zł na jedno mycie

albo Duragloss #901 - ale to juz wieksze koszta na jedno mycie... ale przynajmniej nie zmywają wosku oba szmpony[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 12:56_________________________________________________

:wink4: ok

a więc Panowie kto podpowie?

do skór póki co spodobał mi się Autoglym Leather Cleaner + Balm

co prawda tego megsowego nie używałem. ale Autoglym taniej wychodzi

podczas czyszczenia: - mięciutka szczoteczka lub mozna spsikać i wytrzeć sama mikrofibrą (ja wole szczoteczką)

1578aa678a94390em.jpg

tu po czyszczeniu:

71a2184bd2fa6ab2m.jpg8d5a24d7ed1f5996m.jpg

a tu po impregnacji:

08595d203c21d9d1m.jpg32d1c400c9e2ffc9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Poorboy`s Natural Look mogę polecić Poorboy`s Trim Restorer - wygląda równie dobrze a można go również stosować do uszczelek, plastików zewnętrznych itp. Jednym słowem ma szersze zastosowanie a wygląda również nieprzeciętnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz: co do usuwania postów napisałem 100% racji, po drugie sam sprzedaję m.in. na allegro i wiem, że muszę zawsze dorzucić jakiś gratis lub rabat, żeby klient był zadowolony - tak jest na całym świecie. Co do drugiego Michała to bardzo się cieszę, że jest taka osoba, bo przynajmniej pojawiły się na forum inne marki oprócz monopolistycznego do tej pory Meguiar'sa i sklepu z kosmetykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink4: ok

a więc Panowie kto podpowie?

zapomnieli o Tobie :tongue4: :tongue4:

Już Ci mówię.

chyba najbardziej polecanym jest Meguiar's Rich Leather Gel, aczkolwiek ja kupiłem do swojej czarnej skóry Gold Class Rich Leather Spray i też złego słowa nie mogę powiedzieć :good: :good:

dzięki skovroon :good: - muszę pilnie kupić i wyczyścić-trochę zapuściłem auto :disgust:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będziesz decydował na coś takiego to Ci wtedy jakiś zestawik ułożymy :wink4

to ja bym poprosił o ułożenie jakiegoś takiego zestawu może na początek

Wariant Soft (efekt jak w salonie): - ile by kosztował

no i ile by kosztował Wariant Medium (efekt lepszy niż w salonie): - bo może bym żonę uprosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bo może bym żonę uprosił

nie radzę wtajemniczać kobiety w to, ile się wydaje na auto :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo może bym żonę uprosił

Zapamiętaj sobie raz na zawsze - NIGDY NIE MÓW ŻONIE ZA ILE KUPUJESZ KOSMETYKI, a jak już musisz to podziel kwotę przez 5 lub przesuń przecinek o 1 miejsce w lewo :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo może bym żonę uprosił

Zapamiętaj sobie raz na zawsze - NIGDY NIE MÓW ŻONIE ZA ILE KUPUJESZ KOSMETYKI, a jak już musisz to podziel kwotę przez 5 lub przesuń przecinek o 1 miejsce w lewo :naughty: :naughty: :naughty:

Nic dodac nic ująć, żarty żartami ale to jest świeta prawda, inaczej będzie wypominać, że jej prezentu za takie pieniadze nie kupisz bo twierdzisz, że nie masz albo szkoda siana a na jakies pierdoły do auta jest. Skąd ja to znam :decayed: Bogu dzieki ja mam jeszcze ugodową żone i idzię ją nagadac jak juz jest taka potrzeba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje bardzo ciekawy cytat jednego użytkownika z innego forum:

"Ktoś z was widział może Barryego Maguiara wychwalającego pod niebiosa swoje produkty? Tego, który brzydkie kaczątko chce przeobrazić w łabędzia za pomocą Deep Crystal Carnauba Wax? Cóż, przypuszczam, że w życiu większości forumowiczów nadejdzie taki moment, że uświadomią sobie, że w przypadku wielu kosmetyków, marketing odgrywa kluczową rolę. Ja tymczasem zostawiam całą Meguiarlandie i wyruszam na drugi biegun. Chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami odnośnie marki właśnie z drugiego bieguna."

ależ on mi się podoba :) a mowa o drugim biegunie czyli swissvax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję zestawu kosmetyków:

- srebrny metallic,

- szara skóra.

Podpowiedzcie, co kupić żeby efekt był ładny, ale żeby mnie z butów nie wyrwało na wieść o cenie... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Potrzebuję zestawu kosmetyków:

- srebrny metallic,

- szara skóra.

Podpowiedzcie, co kupić żeby efekt był ładny, ale żeby mnie z butów nie wyrwało na wieść o cenie... Pozdrawiam

Ale z czego te kosmetyki mają się składać? Planujesz polerkę czy tylko jakiś dobry wosk i politura? Chętnie pomożemy tylko musisz nam powiedzieć coś więcej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję konserwację skóry oraz codzienne użytkowanie lakieru... Polerki nie planuję, bo lakier prezentuje się bardzo ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co poradzicie do srebrnego koloru - chciałbym odświeżyć lakier oraz w miarę możliwości usunąć drobne przytarcie parkingowe. nigdy nie nakładałem wosku i mam pytanie, mianowicie czy po nałożeniu wosku muszę później ten wosk wypolerować, jeżeli tak to czy muszę mieć do tego polerkę mechaniczną czy wystarczą mi własne ręce. Kolejna sprawa to, to iż po dzisiejszym myciu zauważyłem na dole drzwi jakby małe czarne kropki przyklejonego brudu, które usunąć mogłem tylko paznokciem - czy do tego typu zabrudzeń potrzebuję glinki? Proszę znawców co dokładnie mam kupić? kwota którą chciałbym przeznaczyć to maksymalnie 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem w tym tygodnie moje sreberko i:

podstawą to dobre glinkowanie po umyciu, efekt taki:

drzwi przed glinkowaniem a błotnik już po,

obraz090c.jpg

oprócz usunięcia czarnych kropek zauważyłem że z lakieru zszedł taki żółty nalot, nigdy nie glinkowałem wcześniej ale od teraz już NIGDY nie obejdzie się bez glinkowania, lakier po glinkowaniu jest już gładziutki, po glinkowaniu użyłem UC (niestety ręcznie, następny zakup to polerka :decayed:),

po UC tech wax 2.0 i efekt taki (niestety na srebrny kolorze nie widać efektów tak jak na ciemnym lakierze ale czasami uda się uchwycić dobre foto) :

obraz104n.jpg

używałem:

Meguiar's NXT Generation Car Wash

Meguiar's Microfiber Wash Mitt

Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g - glinka do lakieru miękka

Meguiar's Ultimate Quik Detailer

Meguiar's Ultimate Compound

Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

Meguiar's Gold Class Trim Detailer (do plastików)

Meguiar's Tire Gel (do opon)

do tego aplikatory, microfibry

kilka rzeczy jeszcze domówiłem, na pewno minimum to dobry szampon, glinka+Quik Detailer, Ultimate Compound lub Swirlx (swirlx jest słabszy, UC bardziej agresywny-wszystko zależy jaki jest stan lakieru) , tech wax 2.0

oczywiście reszta rzeczy jest jak krem na torcie, auto się świeci to i reszta tak jak opony, plastiki powinny też błyszczeć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1chal - nie zawsze wydanie 800zl (akurat w tym przypadku) na wosk da wymarzony efekt :wink4:

Tomasz - ładny zestawik, ale cleanera nie widzę. A jednak, żeby wosk długo trzymał - przydałby się.

A odnośnie kremu na torcie... ostatnio zapomniałem zabrać ze sobą Megsowego Endurance Tire Gel i po całym umyciu, wywoskowaniu itp. opony zostały niedopieszczone to efekt końcowy całego samochodu wręcz koszmarny. Swoją drogą genialny prodkut... wydajny w cholerę no i ten zapach - aż żałuję, że opon w środku auta nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...