Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CGP nie jest zalecany do luster i szyb przyciemnianych

dlatego pytałem :wink4::good:[br]Dopisany: 06 Październik 2011, 18:47_________________________________________________nakładanie GLASS SCIENCE Rain Clear źle się zakończyło dla aplikatora Megs'a :blink:

ale ogólnie zestaw taki jak pokazał Vario niczego sobie :good: fakt że ręcznie Auto Glym CGP trzeba się trochę namachać, ale uzyskałem efekt taki jaki chciałem - pozbyłem się śladu po wycieraczkach.

w przyszłości jednak nakładanie Rain Clear'a powierzę staremu t-shirtowi...

20111008162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RainX i inne "niewidzialne wycieraczki" tez tak robia z aplikatorami gabkowymi jezeli sie ich pozniej nie umyje.

Ja nakladam takie srodki platkami kosmetycznymi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałem się opisem z detailer.pl http://www.detailer.pl/blog/2011/08/deszcze-niespokojne/

ale nie myślałem, że aż tak szybko go zje :wallbash: już podczas aplikacji gąbka robiła się jakby bardziej miękka... człowiek uczy się na błędach :)

mniejsza o to, teraz z niecierpliwością oczekuję deszczu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej doczytałem co napisał Makki co do aplikacji i użyłem właśnie płatków kosmetycznych i 0 strat :)

co do działania tej wycieraczki to przy małym deszczu jak na razie się sprawdziło, zaczyna działać od 60 km/h :good: ale jak wyschnie np. na słońcu to dużo kropek jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RainX i inne "niewidzialne wycieraczki" tez tak robia z aplikatorami gabkowymi jezeli sie ich pozniej nie umyje.

Ja nakladam takie srodki platkami kosmetycznymi..

Dokładnie, ale można spokojnie nakładać każdym aplikatorem - ważbe żeby go potem po prostu dobrze wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszr przecież ją już przygotowałem wcześniej CGP

Wiem, tylko przypominam żebyś zrobił to od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a IPA nie wystarczy do zmycia tej warstwy?

Wg. mnie na pewno wystarczy :good: Nawet troszkę mocniejsze stężenie APC powinno sobie poradzić bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie środków do pielęgnacji wnętrza Meguiars. Czy pozostawiają one jakiś przyjemny zapach czy są bezzapachowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótki filmik ode mnie z testu

http://www.youtube.com/watch?v=GzjwB_Soc70

Troche slabo.. Ile warstw nakladales? Ile ten Rain Clear lezal na szybie zanim go zaczoles wycierac?

Tutaj RainX przy okolo 110km/h, 2 warstwy, ulewa na maxa:

muszę ponownie zaaplikować na przednią szybę bo nie satysfakcjonuje mnie to co jest teraz

Zapodaj Gtechniq G1 :wink4:

IMG_1567.jpg

Tez w koncu sie doczekalem Gtechniq :)

3e30a0422c87d140.jpg

Bede robil test na 2 autach dzielac szybe na 3 czesci; G1 vs RainX vs Rain Clear. U mnie w B8 i na nowej szybie w Passacie zony..

IPA powinna usunac Rain Clear, jak nie to 1 rundka CGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie jedna warstwa, czekalem z 15 minut do polerowania. Pewnie powtorze aplikacje x2 i powinno byc lepiej.

Powiedz czy na koniec przypadkiem nie polerowałeś tego mikrofibrą :mysli: Jęsli tak to masz odpowiedź, powinieneś polerować gładką miękką szmatką, najlepiej flanelą. Mikrofibra za bardzo penetruje w powierzchnię i ściągnie za dużo świeżo nałożonej powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...