Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

o 10tej jestem w Nekli a potem dostawa tapicerki do Bart-s'a więc ciężko będzie jutro, no chyba, że zgadamy się z tym Mini co Ci pisałem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie, nie ma problemu :) to się zgadamy może środa albo czwartek np

zeby nie było ze off topic..

dałem mamuśce do wyprania mikrofibry, ręczniki, fluffy, eurow shag i zapomniałem powiedzieć żeby prała bez płynu do płukania

Słyszałem że nie jest to zbyt dobra praktyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakazana praktyka :whistling: nawet wirowania nie zalecają

ja do prania padów i fibr używam Smartwaxa, specjalnego płynu do prania i się super sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, z terminami to różnie bywa, dobrze wiesz, że najpierw blacharz, może i lakiernik czeka na twoje b6 ... potem możemy robić auto na show'n'go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też by trzeba ruszyć ten temat żeby przed zimnem się wyrobić. na PW, nie będziemy tu off-topów urządzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo wypłucz teraz te fibry w mieszance ciepłej wody i octu :wink:

---------- Post dopisany at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany at 13:56 ----------

---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

wkleję link do kilku kiepskich fotek z mojej ostatniej pracy, czyszczenie i zabezpieczenie kremowej skóry i alcantary z Passata B6, platikowe boczki czyszczone Autoglymem ale fotek brak, fotki nie oddają efektu i zapachu na żywo, użyte Gliptone Gt15 i Gt13 i do plastików Autoglym Interior Car Shampoo

https://picasaweb.google.com/106841398270608020727/TapicerkaB6?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLfxpbW-rJzbrAE&feat=directlink

Następnym razem przy takim stanie skóry jako cleaner spróbuj Lederzentrum Strong Cleaner :naughty: naprawdę daje radę.

Ale jako Conditioner to dla mnie Gliptone rządzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCS, może kolejnym razem, co do cleanera to uważam, że Gliptone jest ok, ale skóra to nie lakier i pewnych zabrudzeń się nie usunie

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czym mogę spolerować szybkę od licznika, w roboczym aucie jest nieco "dojechana" , jest coś do do plexi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi prosze jak usunąć "pomarańczową skórkę" po lakierowaniu? Jakich środków użyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi prosze jak usunąć "pomarańczową skórkę" po lakierowaniu? Jakich środków użyć?

Pozdrawiam

pewnie bez papieru ściernego się nie obejdzie, potem korekta, co do gradacji papieru czekaj na odp kogoś co to robił:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi prosze jak usunąć "pomarańczową skórkę" po lakierowaniu? Jakich środków użyć?

Pozdrawiam

Papier 2500 lub 3000 na w miarę sztywnym klocku

potem pełna korekta

Z tym że nie jest to takie proste ponieważ po papierze niby pasty wszystko ładnie wyciągają ale pod konkretnym świetle widać pojedyncze ryski tak jakby co któreś ziarno w papierze było większe i właśnie te pojedyncze "ryski" ciężko jest wyprowadzić na zero.

Bardzo pomocne w tym wypadku jest zrobienie po papierze 2500 , wet sand na 3M trizact na maszynie dual Action (zostają ładnie zniwelowane te pojedyncze ryski) i dalsza korekta idzie dużo sprawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwałem pewne niedoskonałości za pomocą 2000, nie polecam osobie bez doświadczenia, sprzętu i odpowiedniej pasty

Ciężko będzie to usunąć bo dużo klaru zejdzie jeżeli to na klarze, jak na bazie to już masakra, trzeba na nowo lakierować

Sent from my Variophone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...