Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie trochę twoja niewiedza, posiadasz rzeczy, których nie kupisz w normalnym markecie motoryzacyjnym, a nie wiesz czy zainwestować w glinkę?

Stary wosk spokojnie zdejmie cleaner, apc, glinka, ipa. Na początek należy umyć samochód, pozbyć się smoły i cząstek metalicznych (ironx'em), a następnie użyć glinki. Jeżeli chcesz odświeżyć lakier ręcznie to poleciłbym Ci Meguiars UC + aplikator tricolor lub Scholl Concepts S17+ i aplikator tricolor do tego. Po całym zabiegu należy go oczyścić ipa lub od razu cleanerem. Po cleanerze nakładamy wosk.

Jeżeli chcesz coś trwałego do plastików zewnętrznych, polecam Dionysusa Trim Glitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledzy mam pytanie jak wiadomo każdy z nas po zimie będzie chciał zadbać o swoje audi i ja mam pytanie bo jeszcze do mojego autka nie stosowałem żadnych środków pielęgnacyjnych i teraz pytanie co byście mi polecili do nabłyszczenia autka po myciu oczywiscie autko jest myte na tych myjkach ciśnieniowych a potem bym chciał to własno ręcznie jakoś nabłyszczyć tylko mam dylemat co do tego wybrac i gdzie to kupić kolor autka jest granatowy jak bedzie trzeba dokładny kod to podam. i 2 pytanie jakie ładne zapachy polecacie do autka tylko nie jakieś o zapachu vanilla czy cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie jak wiadomo każdy z nas po zimie będzie chciał zadbać o swoje audi i ja mam pytanie bo jeszcze do mojego autka nie stosowałem żadnych środków pielęgnacyjnych i teraz pytanie co byście mi polecili do nabłyszczenia autka po myciu oczywiscie autko jest myte na tych myjkach ciśnieniowych a potem bym chciał to własno ręcznie jakoś nabłyszczyć tylko mam dylemat co do tego wybrac i gdzie to kupić kolor autka jest granatowy jak bedzie trzeba dokładny kod to podam. i 2 pytanie jakie ładne zapachy polecacie do autka tylko nie jakieś o zapachu vanilla czy cos w tym stylu

Kwestia tego, ile masz do wydania. Jak trwały wosk to patrz kierunek FK 1000p lub Collinite 476s. Jeśli chcesz trwałego zapachu, rozejrzyj się za zapachami firmy California Scents.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Showcarshine.pl, mrcleaner.pl, mxnowicki.pl - do wyboru, do koloru. Naprawdę warto poczytać więcej, bo samo woskowanie to nie koniec. Żeby wosk leżał odpowiednio długo, trzeba lakier przygotować pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli na tych stronach znajdę cały opis co i jak zrobić ok dzięki

---------- Post dopisany at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany at 23:24 ----------

a powiedz zeby ten wosk odpowiedznio lezał to co miałes na mysli żeby go odpowiednio przygotować jakiś srodek do tego przeznaczony czy wystarczy dokładne wymycie autka. a i ten wosk co mi podawałes to one normalnie nadaja sie do woskowania ręcznie nie jakimiś maszynami bo takich nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówiłem... porady co i jak zrobić, znajdziesz w tym temacie lub na kosmetykaaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie woski w płynie sobie odpuść. Moim zdaniem są one mało wystarczające i krótkotrwałe. Wyjątkiem mogą się wydawać sealanty, które trzymają dosyć długo.

Nie powiem Ci czy jest dobry czy nie, bo sam musisz przetestować czy Ci wystarczy czy nie. Moja rada jest taka żebyś nie patrzył ślepo w Meguiars'a, bo na palcach jednej ręki można wyliczyć udane produkty. Patrz też na inne np. Chemical Guys, Poorboy's World, Finish Kare, Autoglym, Clearkote, Dodo Juice, Duragloss, Presta, SmartWax, Surf City Garage, ValetPRO.

Kolejną moją radą jest odpowiednie przygotowanie lakieru pod wosk. Jeżeli umyjesz samochód, a nie wyglinkujesz go, nie pozbędziesz się smoły czy innych metalicznych cząstek, a pod woskiem nie będzie leżał jakiś cleaner to wosk będzie bardzo krótko trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pacjent: Srebrny S-Line Avant

Pożądany efekt: odświeżenie koloru, zabezpieczenie powłoki lakieru(kondycja lakieru bez większych ubytków, na chwile obecną nie wymaga poważniejszej korekty).

Optymalny mam nadzieje zestaw:

1:Surf City Pacific Blue Car Wash

2:Bilt Hamber Auto Clay Soft

3:CAR PRO IRONX

4:Scholl Concepts W09 Premium Car Wax, Scholl Concepts S17 +CHemical Guys Aplikator German Tri Kolor

5:Poorboy's World Natty's Wax Red

6:Quick Detailer: Car Pro Reload, czy SONAX Zestaw Extereme Brilliant Shine Detailer...inne propozycje?

7:Wnetrze :Poorboy's World Natural Look Dressing ...inne propozycje?

Całość operacji wykonana zostanie ręcznie (Aplikator tri kolor?),oczyszczenie lakieru, cześć elementów Scholl Concepts S17,

całościowo Scholl 09, wosk opcjonalnie, Quick Detailer dla zabezpieczenia całości.

Przed dokonaniem zakupu powyższego zestawu chętnie skorzystam z opinii i doświadczenia użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw, ale wosk zamień na hybrydę np. Collinite 476 albo pozostań przy samym W09, moim zdanie super się sprawdza jako wosk

zostań przy Reload, ale weź pod uwagę cenę (warto tyle dać)

zapomniałeś o tar&glue remover czyli np. Prickbort, ale zamiast tego możesz też użyć zmywacz silikonu dostępny w sklepach z lakierami samochodowymi, robisz mgiełkę i wycierasz po minucie papierem kuchennym ew. miękkim czyściwem

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:12 ----------

QD możesz użyć po kilku myciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac opinie na forach o kosmetyce zdecydowanie Extereme Brilliant Shine Detailer.

Juz zakupiony i czeka na testy.:kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,

finalny zestaw po cennych sugestiach w realizacji...

1:Surf City Pacific Blue Car Wash

2:Bilt Hamber Auto Clay Soft

3:CAR PRO IRONX

4:SNB MAC PRICKBORT

5:Scholl Concepts W09 Premium Car Wax, Scholl Concepts S17 +CHemical Guys Aplikator German Tri Kolor

6:Collinite 476 Super Doublecoat Auto Wax

7:SONAX Zestaw Extereme Brilliant Shine Detailer(1L PRO RELOAD=3L Sonax)

8:Poorboy's World Natural Look Dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kiedyś tutaj polecaliście coś do kokpitu dla B6, naturalny, salonowy wygląd, matowy - nie chcę błyszczącego, co to było??:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB Natural Look? Jak będziesz niezadowolony z wykończenia to dodatkowo przetrzyj mikrofibrą, stanie się jeszcze bardziej satynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB Natural Look? Jak będziesz niezadowolony z wykończenia to dodatkowo przetrzyj mikrofibrą, stanie się jeszcze bardziej satynowy.

To chyba był PB, dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany

co polecicie (w kontekście jakiegoś smarowidła do karoserii) żeby w miarę bezproblemowo spływała z auta woda deszczowa?

wkurza mnie zostawianie kropli, często inne auta już osuszone, a na moim jeszcze woda stoi ...

coś ten teges? podpowiedź jakaś ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zapomniałeś wosku nałożyć, na wisnę polecam Poor boys Nattys wax paste Red a na zimę hybrydę Collinite 476

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma wiecej $ i brak czasu na regularne czyszczenie to polecam powloke kwarcowa.

Nie brudzi sie tak szybko jak natruralne woski i zrzuca pieknie wode:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...