Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie pewnie gdzieś zamieszczona jest odpowiedź w tych 112 stronach lecz z braku czasu nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać.

Moje pytanie to w jaki sposób umyć Felgi aluminiowe są jakieś wżery myślę od klocków hamulcowych i ogólnie są nie domyte (kupowałem kiedyś preparat do czyszczenia felg chyba cała Polska w czwartek w LIDLU :) ale okazał się szajs. Przeglądałem posty widziałem że czymś czerwonym są psiukane lecz w tych sprawach jestem zielony i naprawdę nie wiem czym je umyć proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie odnosnie korekty lakieru, do zrobienia mam ojca vectre i moje audi a4. Oba czarne.

Co powiecie na taki zestaw? ok 350zł:

Nielsen APC Cyclone

Megs Gold Class Car

VALETpro clay bar 100g

Megs Ultimate Compound

Collinite 476

Dodo Juice Basic of Bling

Fluffy Dryer

plus kilka aplikatorów, pędzelki, mikrofibry, gąbka itp.

Czego jeszcze brakuje ? Co zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart1907 - poszukaj po sklepach - są testery.

slo - zastanów się nad Duraglossem 901 lub DJ Born to the mild - oczywiście gold class jest dobry ale z tej trójki najbardziej preferuję DG 901 za zapach i poślizg podczas mycia :)

Quick detailer DJ - do zmiany, nie zbiera dobrych ocen. Zastanów się nad QD Chemical Guys Pro Detailer lub Poorboy's World QUICK DETAILER PLUS (QD+). Jako że lato idzie, zmieniłbym wosk na Finish Kare 1000p - łapie mniej kurzu, a trzyma tak samo jak Colli 476. Do UC dorzuć pad tricolor german jak ma być ręczna polerka. Po Megsie UC przetarcie IPA z wodą destylowaną 1:1. Do glinki jako poślizgu użyj wody z kroplą szamponu. Co do usuwania owadów i zewnętrznych plastików/opon ?

Skoro się chwalimy kosmetykami, to Ja też muszę! :D

arsenal.png

P1244178.JPG

2012022415.07.10.jpg

edit:// brakło home-made walizki na polerkę :D

2012032414.55.50.jpg

2012032414.56.27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pier...ja to nie widziałem nigdy żeby ktoś miał tyle kosmetyków a co dopiero co do czego się używa:polew: a powiedz co to za polerka gdzie kupowałeś, jakaś firmowa? Ile robi obrotów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladi - wszystko kupowane u partnerów forum kosmetykaaut.pl - dają całkiem fajne rabaty, jest to polerka orbitalna kupowana u mrcleaner.pl - Kestrel DAS-6, przed paroma miesiącami mieli fajną promocję - DAS-6 + pasty Megs 105 i 205 + zestaw padów. Polecam także sklep Mariusza - showcarshine.pl ale chyba też się tutaj udziela bo sam jest posiadaczem Audi :)

O ja pier...ja to nie widziałem nigdy żeby ktoś miał tyle kosmetyków a co dopiero co do czego się używapolew.gif a powiedz co to za polerka gdzie kupowałeś, jakaś firmowa? Ile robi obrotów?

Widziałeś kolekcję użytkownika_Makki_ ?:naughty: Sama kolekcja wosków warta więcej niż niejedno Audi A4 B5 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladi - wszystko kupowane u partnerów forum kosmetykaaut.pl - dają całkiem fajne rabaty, jest to polerka orbitalna kupowana u mrcleaner.pl - Kestrel DAS-6, przed paroma miesiącami mieli fajną promocję - DAS-6 + pasty Megs 105 i 205 + zestaw padów. Polecam także sklep Mariusza - showcarshine.pl ale chyba też się tutaj udziela bo sam jest posiadaczem Audi :)
O kurcze ale cena kosmos:kwasny: kiedyś myślałem żeby kupić taką za 100 około ale pewnie była by do kitu co? A ta Twoja nie ma za dużych obrotów nie ma strachu że się lakier przypali jak nie umiejętnie się będzie polerowało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując polerkę kierowałem się tym że orbitalną polerką trudniej jest zniszczyć lakier niż obrotową. Oczywiście to ma też swoje minusy - korekta lakieru jest wydłużona dwukrotnie, dłużej się pracuje. Polerki, z którymi można zacząć pracę + stabilizacja obrotów to minimum Silverline SIM180 SilverStorm lub Kestrel Sim-180. Są to obrotowe polerki, chociaż zalecałbym poczytanie poradników, obejrzenie filmików na yt, popracowanie nad jakimś polem roboczym, którego nie będzie nam żal w przypadku przypalenia lakieru np. na starej masce, na złomie rozdają pewnie :)) Mój DAS-6 ma zakres obrotów 2500-6500 rpm. Generalnie temat rzeka i samemu trzeba się w to wkręcić, masę informacji znajdziesz też na kosmetykaaut.pl lub blogu http://www.detailer.pl/blog/poradnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo - zastanów się nad Duraglossem 901 lub DJ Born to the mild - oczywiście gold class jest dobry ale z tej trójki najbardziej preferuję DG 901 za zapach i poślizg podczas mycia :)

Quick detailer DJ - do zmiany, nie zbiera dobrych ocen. Zastanów się nad QD Chemical Guys Pro Detailer lub Poorboy's World QUICK DETAILER PLUS (QD+). Jako że lato idzie, zmieniłbym wosk na Finish Kare 1000p - łapie mniej kurzu, a trzyma tak samo jak Colli 476. Do UC dorzuć pad tricolor german jak ma być ręczna polerka. Po Megsie UC przetarcie IPA z wodą destylowaną 1:1. Do glinki jako poślizgu użyj wody z kroplą szamponu. Co do usuwania owadów i zewnętrznych plastików/opon ?

polerka mechaniczna.

do usuwania owadów coś mam, co polecasz do plastików i opon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może i są testery lecz wolał bym się dowiedzieć czegoś konkretnego czym wyczyścić te felgi pytam dlatego bo wiem że są ludzie doświadczeni i wiedzą co jest dobre po co testować jakieś testery jak można konkretny produkt kupić i z głowy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polerka mechaniczna to może pasty Menzerna np. FG 500 + FF 3000 ?

Do opon, budżetowo - Valet Pro Tyre Dressing, Nielsen Brillance, troche lepiej - Megs Endurance.

Plastiki zewnętrzne - używam VP Dionysus Trim Glitz i jestem bardzo zadowolony, długo trzyma i nadaje ładny satynowy kolor. Zastanowiłbym się także nad 303 Aerospace Protectant - są testery, a sam produkt zbiera dobre opinie pod względem trwałości.

bart1907 - oczywiście - kwestia tego ile masz do wydania. Ja przy 'generalnym czyszczeniu kół' używam - APC w mocnym stężeniu + IronX + Billberry wheel cleaner + pędzelki i wszystko ładnie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polerka mechaniczna to może pasty Menzerna np. FG 500 + FF 3000 ?

Do opon, budżetowo - Valet Pro Tyre Dressing, Nielsen Brillance, troche lepiej - Megs Endurance.

Plastiki zewnętrzne - używam VP Dionysus Trim Glitz i jestem bardzo zadowolony, długo trzyma i nadaje ładny satynowy kolor. Zastanowiłbym się także nad 303 Aerospace Protectant - są testery, a sam produkt zbiera dobre opinie pod względem trwałości.

a ten megs UC nie starczy do polerki ? z dressingiem do opon i plastikami juz się robi 400zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy, ale mając pastę mocno tnącą + pastę wykańczającą polerką mechaniczną osiągniesz lepszy efekt. Jeśli się zdecydujesz jednak na UC - to pamiętaj żeby przed woskowaniem przelecieć lakier IPA z wodą destylowaną 1:1 - pozwoli Ci to pokazać w jakim stopniu osiągnąłeś korektę i czy Cię zadowala efekt.

Czy przy kompletowaniu zestawu, wziąłeś na poprawkę rabat - wiele sklepów oferuje go, wystarczy napisać o tym przy składaniu zamówienia. W jakim sklepie składasz zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShowCarShine. Jakos w tygodniu prawdopodobnie będę zamawiać bo kilka produktów nie jest dostępnych i czekam za nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa mojego 'arsenału' pochodzi właśnie z tego sklepu - odezwij się do Mariusza, w temacie http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?223807-www-ShowCarShine-pl-Detailing-Shop-Rabat-Porady lub na pw i zapytaj o rabat :)

Edit://

Jakie produkty mają wskoczyć w tygodniu? Wiesz coś więcej? Nie chciałbym zalewać Showcarshine niepotrzebnymi PW, skoro mogę się dowiedzieć tego tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, chodzi mi o to, że np Megs UC jest "oczekiwanie na dostawę" i dopiero jak będzie dostępny to go zamówie. tak samo z Finish Kare 1000p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

do tej pory używałem kosmetyków firmy turtle wax i byłem zadowolony ale teraz czytam wasze opinie o produktach Meguiars i chyba się przesiądę na ten produkt.

proszę o info co kupić i gdzie (chodzi o cenę i czas realizacji zamówienia)

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na Megsa się nie napalaj, bo są tańsze i lepsze produkty, a wiadomo że reklama kosztuje :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megs jest OK ale konkurencja nie śpi i na rynku jest full fajnych kosmetyków, jedno co doradzę to kupić testery jeżeli dany sklep ma w ofercie i przetestować przed zakupem większego opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...