Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Jako aplikator do opon używam gąbek takich małych kuchennych, oczywiście przelatuję 4 opony i gąbkę wyrzucam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam teraz lakieru, aby porobić zaprawki, tzn wypełnić odpryski lakieru itp. Kod lakieru LZ9U. Gdzie szukać jakiś porządnych zaprawek w necie? :decayed: Dobieranie komputerowe i na oko u lakierników czy w mieszalniach, nie wchodzi w grę ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO pewnie też będzie można zamówić, tylko nie wiem czy warto :wink:

Ja tam bym po kodzie namieszał i po sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek w macro

0b35196173eade7d.jpg

fd20c17231e77013.jpg

fbc1124e006ca578.jpg

ed84a2e0e973a3e4.jpg

bbdc1ac0a2ffdf23.jpg

e6c03642cb12a22f.jpg

d0546949a804ffcd.jpg

72284a05f11ab42d.jpg

0f9b5e884035091d.jpg

d466ddd3957478c9.jpg

e823ec8a0dce13cb.jpg

3590817a349f1aed.jpg

d2de09a6a13e24f3.jpg

957ba750f16c545f.jpg

8f25269325f5a926.jpg

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

lakier ma niestety dużo defektów, więcej raczej się nie da zrobić ew. nie warto, moim zdaniem ostateczny efekt jest zadowalający, ciężko zrobić dobre fotki bo aparat szaleje raz na światło raz na brokat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bałbym się tak potraktować drastycznie lakier :shock3:

A powiedzcie mi taką rzecz, czy taki efekt, jak zrobił vario utrzyma się przez dłuższy czas? Trzeba to odświeżać albo poprawiać co jakiś czas? To nie jest czasami tak, że np po roku, zamiast pięknego lakieru polerka lakieru zejdzie i pojawią się ślady po papierze ściernym?

BTW. Vario, nie robisz czasem zawodowo? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor36, generalnie po takiej korekcie to: używasz odpowiedniego szamponu dla podtrzymania efektu, do mycie specjalna rękawica, pomiędzy woskowaniem używasz Quick detailera, przed kolejnym woskowaniem czyli: przy wosku naturalnym 3-4 miesiące, cleaner a potem wosk, przy hybrydzie po ok 5-6 miesięcy tak samo cleaner a potem wosk, efekt powinien się dosyć długo utrzymać

co bardzo ważne, jeżeli ptak się załatwi na auto trzeba usunąć to natychmiast, auto które robiłem miało kilka solidnych wżerów nie do usunięcia, lakier bazowy już był popękany

co do roboty, bardziej hobby to jest ale może za jakiś czas konkretne studio detailingu otworzę, kwestia lokalu i kosztów

---------- Post dopisany at 00:18 ---------- Poprzedni post napisany at 00:11 ----------

w przyszłym tygodniu chyba dorwę fabrycznie nowe Audi A7 Daytona Grey na wosk, tylko mam zagwostkę, Collinite 476 czy Natty's Red ? osobiście aplikacja Colli mi bardziej odpowiada, zapach kiepski ale efekt bomba, zobaczę jaki efekt po Natty's jak dokończę A4kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klapa, bo mnie interesuje efekt bardziej długo trwały, a najbardziej to, żebym nie musiał latać w około auta i woskować, polerować i nie wiadomo co jeszcze. Nie mam warunków do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor36 inaczej się praktycznie nie da, dbać o auto i tak i tak trzeba, żeby podtrzymać efekt korekty trzeba trochę bardziej się zaangażować, inaczej, to po 6 miesiącach auto będzie wyglądało jak przed korektą, śladów po sandingu nie będzie ale będą nowe zmatowienia, rysy, wżery itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor36 inaczej się praktycznie nie da, dbać o auto i tak i tak trzeba, żeby podtrzymać efekt korekty trzeba trochę bardziej się zaangażować, inaczej, to po 6 miesiącach auto będzie wyglądało jak przed korektą, śladów po sandingu nie będzie ale będą nowe zmatowienia, rysy, wżery itp. itd.

Czyli śladów po poprzednim sandingu nie będzie? :decayed:

A nie orientujesz się mniej więcej, jaki koszt od punktu za taką usługę jak sanding? W ok 10miejscach na aucie bym chciał to zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...