Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak wypolerujesz to już nie powinno nalotu zostać, ipa to isopropyl alcohol do przetarcia po różnych etapach, czy pasta lub wosk nie zostawił wypełniacza

IPA - ISOPROPYL ALCOHOL 750ML + BUTELKA Z ATOMIZEREM - ShowCarShine - Detailing Shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest napisane :) IPA to alkohol który mieszasz z wodą destylowaną i zmywasz resztki pasty i usuwasz wszystkie tłuszcze zawarte w paście, to takie coś do inspekcji po polerowaniu
Acha czyli moczę w tym szmatkę i lecę całe auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak tą ścierką zacznę polerować to nie będzie łapała brudu? Bo ja to zawsze szmatami poleruję i muszę bardzo często zmieniać na nowe bo łapią pozostałości pasty i potem rozmazują:whistling:

wosku np dajesz tak cienką warstwę że nie będzie ani łapać ani rozmazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak jadę ręcznie polerkę to wiadomo że tak dokładnie nie rozprowadzę pasty więc i tak zostanie trochę nalotu a potem to jak tą szmatką będę leciał to nie będzie na niej brudu i nie będzie rozmazywała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi, masz butelkę z atomizerem, rozpylasz IPA i ścierasz mikrofibrą do sucha i sprawdzasz czy coś z pasty zostało, wosku oczywiście sie IPA nie traktuje, tylko i wyłącznie pasty ścierne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi, masz butelkę z atomizerem, rozpylasz IPA i ścierasz mikrofibrą do sucha i sprawdzasz czy coś z pasty zostało, wosku oczywiście sie IPA nie traktuje, tylko i wyłącznie pasty ścierne

dokładnie, źle napisałem:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi, masz butelkę z atomizerem, rozpylasz IPA i ścierasz mikrofibrą do sucha i sprawdzasz czy coś z pasty zostało, wosku oczywiście sie IPA nie traktuje, tylko i wyłącznie pasty ścierne
No ok to już wiem jak się IPA obchodzić:wink: ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy ta szmatka ogarnie resztki po polerowaniu:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi, mam pomysł, nie chce mi się pisać jak małemu dziecku, weź auto, kastę piwa i na Poznań wal, pokażę Ci wszystko na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladi, mam pomysł, nie chce mi się pisać jak małemu dziecku, weź auto, kastę piwa i na Poznań wal, pokażę Ci wszystko na miejscu :)
Pomysł jest całkiem w porzo:naughty: coś pomyślimy w tym temacie jak się ogarnę po sezonie:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: no cóż jutro reszta korekty, potem M4000 i wosk który tak pachnie, że można go zjeść :whistling:

przyszły tydzień się szykuje BMW1 na pół korekty więc przetestuję Scholla W09, sam jestem ciekawy efektu, kolorek auta ładny niebieski metallic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kretyn przeleciał mi kluczem całą Audi po długości, uszkodzony został tylko bezbarwny.. Malować czy polerować? :facepalm: Co bardziej się opłaca cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rysa nie jest głęboka to sanding i polerka, trzeba na żywo ocenić, może jak będziesz w Poznaniu to mogę sprawdzić czy da się to jakoś wyprowadzić, (mam nadzieję, że to Wschowa na trasie Poznań-Leszno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, innej nie ma w Polsce :D

Tak specjalnie do Poznania to się nie wybieram, najgorsze jest to, że nie bardzo wiem, gdzie się udać, by mi to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że nie bardzo wiem, gdzie się udać, by mi to zrobili.

najprościej,podjedź do jakiegoś lakiernika niech zobaczy czy da radę to zrobić bez malowania

---------- Post dopisany at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany at 10:35 ----------

Panowie, czym najlepiej nakładać Gold Class Endurance High Gloss Tire Gel na oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam takiego aplikatora

MONSTER SHINE APLIKATOR DRESSINGU DO OPON - ShowCarShine - Detailing Shop

czasmi pomagam sobie pedzelkiem.... zalezy od opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...