Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

mogę podpytać w Poznaniu w Inter Vip'ie, na stronie nie podają ceny

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

ale tak patrzę w necie wszędzie ceny powyżej 2200 PLN więc pewnie taniej w UK

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Piter :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:git:

---------- Post dopisany 28-07-2012 at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany 27-07-2012 at 23:46 ----------

Tu przed i po polerce rysy dosc glebokie ale wmiare cienkie obtarte w czasie jazdy o inny pojazd ktory mi zjechal na moj pas:kwasny::

http://s17.postimage.org/6m9w7yx7v/DSC00080.jpg

<br /><br />

http://s7.postimage.org/686mrxprr/DSC00083.jpg

<br /><br />

A tu juz po polerce w tej samej kolejnosci:

http://s11.postimage.org/6rtyfgs0v/DSC00085.jpg

<br /><br />

http://s18.postimage.org/ekv1sik8l/DSC00084.jpg

<br /><br />

A tu ogolnie:

http://s12.postimage.org/g1u4jlug9/DSC00086.jpg

<br /><br />

Wiec jak eminencji to niepasuje to juz niewiem:polew: w kazdym badz razie dalo uniknac sie lakiernika jak dlamnie tylko cena past polerskich wyszla max 150 zl za dwa elementy :decayed:

jeszcze jak bys napisal czago uzyles do uzyskania takiego efektu to by bylo fajnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę podpytać w Poznaniu w Inter Vip'ie, na stronie nie podają ceny

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

ale tak patrzę w necie wszędzie ceny powyżej 2200 PLN więc pewnie taniej w UK

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Piter :thumbup1:

W UK akurat na dzień dzisiejszy wychodzi taniej bo funt troszke spadł. Jak wróci do tego co jakieś 3 tyg temu to cena sie zrównuje.

Jaka jest różnica między Puzzi 100 a 200?? oprócz ceny rzecz jasna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher Puzzi 100 oraz Puzzi 200

tu masz wsio, ja mam 200 i jest :kox:

do normalnego użytku wydajniejsza pompa raczej nie jest potrzebna, chyba że się na usługi przerzucisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:git:

---------- Post dopisany 28-07-2012 at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany 27-07-2012 at 23:46 ----------

Tu przed i po polerce rysy dosc glebokie ale wmiare cienkie obtarte w czasie jazdy o inny pojazd ktory mi zjechal na moj pas:kwasny::

http://s17.postimage.org/6m9w7yx7v/DSC00080.jpg

<br /><br />

http://s7.postimage.org/686mrxprr/DSC00083.jpg

<br /><br />

A tu juz po polerce w tej samej kolejnosci:

http://s11.postimage.org/6rtyfgs0v/DSC00085.jpg

<br /><br />

http://s18.postimage.org/ekv1sik8l/DSC00084.jpg

<br /><br />

A tu ogolnie:

http://s12.postimage.org/g1u4jlug9/DSC00086.jpg

<br /><br />

Wiec jak eminencji to niepasuje to juz niewiem:polew: w kazdym badz razie dalo uniknac sie lakiernika jak dlamnie tylko cena past polerskich wyszla max 150 zl za dwa elementy :decayed:

jeszcze jak bys napisal czago uzyles do uzyskania takiego efektu to by bylo fajnie....

Pasta 3m kupiona od kumpla wiadrami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie, Vario mistrzu :decayed:

Czytam czytam i dalej nie wiem jakie pady kupić do Audi i Nissana, który będzie furą testową :grin:

do ostrego ciachania

FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM - ShowCarShine - Detailing Shop

czy

FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM - ShowCarShine - Detailing Shop

czy może

FLEXIPADS SPIDER SANDWICH 85MM - ALTERNATYWA DLA FUTRA - ShowCarShine - Detailing Shop

Do wykończenia..

FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI ŻÓŁTY FINISHING 80MM - ShowCarShine - Detailing Shop

Czy może jakiś inny wafel ?

ABW PAD POLERSKI MINI 80MM CZARNY PROFILOWANY FINISHING - ShowCarShine - Detailing Shop

Do wykańczania biorę Menzerne SF4000

Teraz potrzebuję jeszcze pad do polerowania szyby i lamp - jakaś pomoc w tym kierunku ?

I teraz kwestia talerza oporowego.

Kupuje 80 i 135 . Mogę kupić pady ciut większe od tych średnic czy może są to sztywne średnice których lepiej nie przekraczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre ciachanie - Menzerna 500 + futro, później twarda gąbka i 500/2500 lub średnia i 2500. Finish 4000. Ewentualnie taniej: FG 500 + FF 3000 z twardą i średnią gąbką. Co do backplate'a - jak pady 80mm, tak bp 75mm (nie bierz równych bo możesz polecieć talerzem po lakierze i wtedy d*pa) podobnie pady 135, tak bp 130 chyba jest.

Polerowanie szyb - tlenek ceru.

Lampy - papiery scierne o roznych gradiacjach + zestaw menzerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego ciachania mam prawie całą butlę Megsa Ultimate Compound, którą pewnie przeznaczę na czochranie Nissana i może Audi.

Ogólnie myślałem o Poorboy's SSR3 -> SSR2 / Menzerna IP2500 -> Menzerna FS4000 .. Jak zapatrujecie się na taki zestaw ?

Do szyb mam T-cut Glass Polish - ręcznie daje radę i przetestowałbym to maszynowo - do tego twardy pad czy miękki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkła jest odpowiedni pad z Flexipads, wygląda jak filc, ja do szkła używam Autoglym Car Glass Polish i jest super, jak masz dostęp do DA to fajniej się szkło poleruje niż rotacją

co do reszty padów to Olgierd dobrze napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher Puzzi 100 oraz Puzzi 200

tu masz wsio, ja mam 200 i jest :kox:

do normalnego użytku wydajniejsza pompa raczej nie jest potrzebna, chyba że się na usługi przerzucisz :wink:

Czyli 100 w zupełności mi wystarczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, to i tak profi sprzęt a nie odkurzacz z funkcją prania dywaniku z WC:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie karchera w UK jest promocja i na złotówki wychodzi za 1800zł :decayed: Jutro do nich zadzwonie i sie dowiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w UK, vat macie niższy, do pół profi użytku 100 jest ok, 200tka ma większe podciśnienie, no i środek do czyszczenia tylko pulver Kaerchera, ważne, żeby po każdym praniu wypłukać przewody czystą wodą, do rozpuszczenia środka piorącego letnia woda, żadna inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem juz karchera Vario więc wiem co i jak z rozpuszczaniem proszku oraz czyszczeniem po kazdym praniu ale dzieki za podpowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasnowidzem nie jestem, nie wiedziałem, ale zawsze warto przypomnieć :whistling:

Nie miałem nic złego na myśli :) No pewnie, że warto przypomnieć i dlatego podziekowałem za podpowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, wiem o tym :)

---------- Post dopisany 30-07-2012 at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany 29-07-2012 at 23:28 ----------

co by nudą nie wiało w temacie

pewna kobieta potraktowała swoje gumowe dywaniki Bangiem, trzeba było przywrócić kolor i shine, mała reklama środka niby do opon, ale do dywaników też się nadaje, aplikacja aplikatorem piankowym, różnice widać na fotkach

86816e777e93860c.jpg

33bf806417d06275.jpg

4bb0deee8a9b9874.jpg

e121168799f9e9b4.jpg

5b67b71f7a80cad0.jpg

6c21186ad2251de1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki dostały drugie życie :gicior: Ale to że leżą na klapie na bagażnika nie podoba mi się do końca :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki czyste od spodu były a lakier i tak czeka na korektę

---------- Post dopisany 01-08-2012 at 00:50 ---------- Poprzedni post napisany 31-07-2012 at 09:37 ----------

:hi:mój post nie będzie dosłownie o kosmetykach ale o mega znanej firmie Meguiars a dokładniej o jej generalnym przedstawicielstwie w PL czyli Meguiars Polska

kilka dni temu jechałem z Wawy przez Konin i chciałem pogadać w ludźmi z Megsa PL na temat szkolenia, jego przebiegu itp. itd. uzyskania certyfikatu i porównania produktów profi vs. np. Menzerna, o godzinie 16.03 zobaczyłem zamkniętą bramę, firma czynna do 16tej, jak dla mnie porażka w tych czasach

wczoraj znowu byłem w Koninie i ostro walę do firmy przed 16tą, siedziba ładna, wystawka ładna, no i miły młody Pan który mnie powitał (poczułem się jak intruz) zacząłem gadkę na temat współpracy, szkolenia itp. itd., Pan wysłuchał i ledwo co sklecił odpowiedź, szkoleń nie ma (ale je oferują) może w Październiku albo wcale, mam dzwonić ...

podpytałem o produkty serii profi, nie miał pojęcia o ani jednym specyfiku ale za to dał mi katalog w j. angielskim (na szczęście ogarniam angielski), podpytałem czy stożek do polerowania felg jest miękki czy twardy to stwierdził, że musi sprawdzić ale nie dał rady otworzyć opakowania (powiedziałem, że sobie sprawdzę w innym sklepie), zapytałem jakie gradacje papierów wodnych mają to kazał sobie sprawdzić na wystawce, poprosiłem o cennik produktów profi, dostałem odpowiedź, że na stronie Megsa są ceny detaliczne a jak podpiszę z nimi umowę dealerską to się dowiem jakie rabaty obowiązują ...

szefowa firmy nawet nie raczyła wyjść z kantorka, Pan z którym rozmawiałem moim zdaniem pracował za karę i nie miał pojęcia o produktach Megsa ...

szczerze, to się zastanawiam jak można tak potraktować potencjalnego dealera/klienta "what ever" w ten sposób, poczułem się jak za komuny w PSS Społem, chyba napiszę oficjalną informację do centrali Meguiars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranny WF:

przygotowaniu maski Transita do korekty (mycie, glinkowanie itd),

korekta:

-3 korki 3M, zielony+żółty+niebieski

-pady 3M w takich samych kolorach

-do kontroli IPA,

i taki efekt 50/50:

20120801083127.jpg

20120801083032.jpg

20120801083045.jpg

foty robione szajsungiem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...