Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Gracjan uzywales achillesa po korekcie?

Troche sie go obawiam stosowac u siebie po korekcie....

Przed polerka super sie sprawdzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomek, po korekcie nie używałem... Na A4 na błotniku zrobiłem małą próbę i fajnie szło, nie do końca wiem ile zamaskował a ile rys usunął ale różnica była znaczna... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w spadku od brata dostałem takie ustrojstwo

Cartrend 740683 Profi Poliermaschine "Expert" 1100 Watt 230 Volt - YouTube

Zna ktoś może ? Wiem że Lare to to nie jest ale jak już dostałem w gratisie to może :whistling: dokupiłbym do tego jakiś zestaw Manzerna i :ad:

MENZERNA ZESTAW PREMIUM - 3X250ML + PADY 3-PACK - ShowCarShine - Detailing Shop

MENZERNA & LC/3M ZESTAW DELUXE - 3X250ML + PADY 3-PACK - ShowCarShine - Detailing Shop

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

A może pasty kupić osobno z innymi padami ? Czy futrem to lecieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wpada kolejna B5 na korektę, granat metallic, foto story pewnie w piątek wieczorem albo w sobotę :)

Witaj,a jakby wpadła do ciebie jeszcze czarna B7ka miałbyś czas dla niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigos, taką polerkę można kupić w Praktikerze za ok 300 PLN z tego co pamiętam, sam się na nią czaiłem, Makita to nie jest ale na kilka korekt pewnie wystarczy, z tego co pamiętam to dosyć lekka maszyna

Daniel, wpaść możesz, pogadamy obgadamy co i jak, adres dostaniesz na PW, walczę od jutra rana

a tu preludium w jakim stanie jest lakier, fotki poglądowe dachu i maski, całe auto jest takie i niektóre miejsca jeszcze gorsze, będzie co robić, sam się cieszę na efekt ostateczny :)

a6ba202295fccf61.jpg

9256c59a0966c4ce.jpg

928ac1bb326413ea.jpg

51af051b0b2cdbc7.jpg

319711b232574580.jpg

06025b5a5c0bf948.jpg

7be7a8fd7bbdf974.jpg

2d0b1136c9bf6052.jpg

01030278f54533b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario

Faktycznie 50/50 na tej B5 będzie wyglądało spektakularnie :wink:

Skoro mówisz że powinna dać radę ta polerka to dokupię kpl. Manzerny i zaczynamy :ad:

Tylko teraz tak :decayed: żeby się nie zajeździć i nie spędzić całego urlopu w garażu mam kupić gradacje 500 > 2500 > 3000 czy 4000 ? a może jakieś jeszcze inne zestawienie?

Wiem że ty masz jeszcze 2000 - zawsze lecisz 4 gradacjami czy dobierasz do stanu/twardości lakieru ?

A może po prostu zakupić taki gotowy zestaw MENZERNA Zestaw FG500 IP2000 SF4000 + Gąbki Polerskie - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe i nie bawić się w wielkości padów bo się robi spora suma z tymi BP tylko pytanie czy do tej polerki podejdą te pady czy i tak będę musiał kombinować.

Pasty z 3 padami flexi plus futro i ogarniesz cale auto.

Poprawcie jak się mylę.

500 plus futro

2500 plus pad - jaki kolor/twardość?

3000 lub 4000 - i też jaki kolor/twardość?

Czy może tak:

500 futro

500 twardy pad

2500 średniej twardości pad

3000? 4000? miękki pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek skromnych efektów walki z B5 :) jutro jeszcze kilka dobrych godzin i kolejne fotki, myślę, że lepiej będzie jak wrzucę link do albumu na Picassa bo za dużo fotek będzie i nie chcę tu syfu robić w temacie

2d73fb08e011de72.jpg4e7892969cb2224a.jpg

04cd2f1d714c7777.jpg

72305306fcdf927f.jpg

9a7f216b9fe9acb6.jpg

b798b3cc81f0bb7c.jpg

35eddb8cf7bbc1aa.jpg

6518cca5c82544de.jpg

dfca4b23fa0053e2.jpg

892485f46c1a8f7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te wasze poczynania to bym chętnie się wybrał na małą korektę do mistrzów:wink:

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

A powiedzcie czego najlepiej użyć do polerowania chodzi mi o materiał? Jakieś szmatki są specjalne czy coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c853c70a4eb7c80e.jpg

11bb2a7c71f5ddfe.jpg

b6212ffe39596e40.jpg

441e27516f3acad0.jpg

999b817b16d47f38.jpg

---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Wladi, potrzeba całego arsenału :) pady, fibry, maszyny, lampy + kosmetyki i duuużo czasu i chęci, mi samo przygotowanie do polerki zajęło ponad 3 godziny, dzisiaj zrobiłem porządnie maskę, pół dachu, słupki, pół błotnika, klamki i powierzchnie pod lusterkami gdzie maszyna nie dochodzi, już padam na pysk :) ale efekty cieszą oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę właśnie że to maksymalny wysiłek i dużo chęci. Ja narazie ograniczam się do polerki ręcznej dostałem od Dominika "saBesto" i co jakiś czas sobie autko przelecę ale powiedz co używać do tej polerki jakich szmatek tak żeby dobrze zetrzeć wyschniętą pastę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używa się szmatek i nie pozwala się paście zaschnąć to po pierwsze, są mikrofibry do polerowania zaaplikowanej padem pasty, nakładasz padem pastę, polerujesz do wymaganego efektu (ręcznie mało co zrobisz) potem czyścisz mikrofibrą i IPA żeby swirli nie było, ale to uj nie robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę właśnie że to maksymalny wysiłek i dużo chęci. Ja narazie ograniczam się do polerki ręcznej dostałem od Dominika "saBesto" i co jakiś czas sobie autko przelecę ale powiedz co używać do tej polerki jakich szmatek tak żeby dobrze zetrzeć wyschniętą pastę?

EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - REWELACYJNA I POPULARNA MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop

jedne z najdelikatniejszych w tej kategorii cenowej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale na większości past jest napisane że po wyschnięciu pasty wyciera się pozostałość więc jak się już wypoleruje to chyba i tak trochę nalotu zostanie? A co to ta IPA bo czytam ciągle o tym i nie jarzę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest napisane :) IPA to alkohol który mieszasz z wodą destylowaną i zmywasz resztki pasty i usuwasz wszystkie tłuszcze zawarte w paście, to takie coś do inspekcji po polerowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak tą ścierką zacznę polerować to nie będzie łapała brudu? Bo ja to zawsze szmatami poleruję i muszę bardzo często zmieniać na nowe bo łapią pozostałości pasty i potem rozmazują:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...