Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny jest Rich Leather Gel jeżeli chodzi o taki produkt All In One, a zestaw ALOE jest dobry jako 2 produkty czyli cleaner i conditioner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy ma ktoś może jakiś pomysł jak pozbyć się tego po ptasiej kupce?? Jest możliwość zrobienia to samemu czy tylko lakiernik?

dodaje zdjęcie jak to wygląda i powiem że pod paznokciem czuć delikatne zagłębienia.

313940cf341cd62emed.jpg

Może da się to spolerować dlatego piszę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak mocne są wżery - przeważnie polerowanie przynosi pożądany skutek czasami natomiast trzeba sięgnąć po papier ścierny i wtedy spolerować. Generalnie ślad jest do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niema problemu żeby to papierem na wode przepolerować. tylko czy ten efekt będzie wystarczający. No w tym to jest dziwne że pod paznokciem nie czuć głębokich wżerów a widać je bardzo, jak widać na zdjęciu...

Powinno zejść tylko z papierem to ostrożnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do: lukaszr

Chciałem zapodać wosk NXT Generation Tech Wax 2.0. Jaka cena dla klubowicza? Czy nadaje się do każdego lakieru metalizowanego? I powiedz mi jeszcze gdzie znajdę hasło rabatowe do sklepu www.meguiars.pl , bo nie znalazłem takiego?

Pozdrawiam

bo takiego hasła już nie, ma odezwjis sie do Oskaro z forum, on ma sklep internetowy z Maguairsem w dobrych cenach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory jeśli sie będę powtarzał jeśli takie pytanie było... ale czym traktować i jak często lakier po polerce u lakiernika? kolor czarna perła.??? lakiernik polecał środki sonax ale może Meguiars jest lepsze a niewiele droższe. Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stać Cię na Audi to powinno Cię stać też na trochę lepsze kosmetyki do auta :)

Na początek dobry szampon... coś z Megsa może być. Jeśli masz świeży lakier to myślę, że chwilowo glinka z lubrykantem nie będzie Ci potrzebna (tak samo środki do usuwania rys itp.). Na pewno przed woskowaniem musisz odpowiednio przygotować lakier, więc cleaner będzie potrzebny np. Dodo Juice Lime Prime. A wosk... na zimę chyba jeden z najlepszych i najwytrzymalszych (i wcale nie taki drogi) Collinite 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stać Cię na Audi to powinno Cię stać też na trochę lepsze kosmetyki do auta :)

Marny argument.

Jeśli masz świeży lakier to myślę, że chwilowo glinka z lubrykantem nie będzie Ci potrzebna (tak samo środki do usuwania rys itp.).

Auto z 2005 roku raczej nie ma świeżego lakieru.

Na pewno przed woskowaniem musisz odpowiednio przygotować lakier, więc cleaner będzie potrzebny np. Dodo Juice Lime Prime.

Odpowiednie przygotowanie lakieru nie polega na użyciu cleanera. Cleaner to raczej przygotowanie pod położenie wosku. Samo przygotowanie powierzchni to m.in. glinka i jej polerowanie.

A wosk... na zimę chyba jeden z najlepszych i najwytrzymalszych (i wcale nie taki drogi) Collinite 476.

Powtarzasz powielane schematy. Wosk przereklamowany - testowany przeze mnie na aucie stojącym ciągle pod chmurką. Po 1,5 miesiąca z wosku nie było co zbierać. Pominę trudności przy aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałem to co napisał Goran... "wczytałem" sobie po lakierowaniu a tu tylko polerowanie jest... to faktycznie musi przejść cały proces czyszczenia. No to zamiast Collinite może użyj Meguiar's #16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla ułatwienia :wink4: dodam ze lakiernik pierwszy proces zabezpieczania po polerce zrobił. mi chodzi tylko o to czym i jak często zabezpieczac autko w dalszej eksploatacji. A co do kosztów.. w wielu przypadkach cena nie zawsze idzie w parze z jakością . szukam czegoś dobrego i niezawodnego a nie czegos drogiego z modną nazwa producenta, choć wszystkie 4 cechu moga byc w jednym produkcie :) z czym sie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkowanie dalej nie usunelo mi jakis przebarwien i plan na lakierze.Co dalej?

Glinkowac dalej?

SwirX zalatwi sprawe?

Jak jeszcze przygotowac idealnie powierzchnie przed woskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkowanie dalej nie usunelo mi jakis przebarwien i plan na lakierze.Co dalej?

Glinkowac dalej?

SwirX zalatwi sprawe?

Jak jeszcze przygotowac idealnie powierzchnie przed woskowaniem?

Tomek, a od kiedy glinkowanie ma usuwać przebarwienia ? Nie ma takiej możliwości :wink4:

Takie rzeczy usuwają pasty polerskie.

Spróbuj SwirlX, a jeżeli nie da rady (a pewnie do takich większych nie uda się), to Ultimate Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to wyglada jak brudne, i takie przebarwione.Sam nie wiem jak to okreslic.

To nie lepiej od razu poleciec Ultimate Compound??

Tym bardziej,ze moj lakier jest w srednim stanie.

Tylko,czy bez maszyny polerskiej uzyskam ciekawe rezultaty :mysli: :mysli:

Z ta pogoda to i tak nie bardzo mam jak zrobic cokolwiek :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to wyglada jak brudne, i takie przebarwione.Sam nie wiem jak to okreslic.

To nie lepiej od razu poleciec Ultimate Compound??

Tym bardziej,ze moj lakier jest w srednim stanie.

Z tego co pamiętam Twoje auto to rzeczywiście myślę, że użycie Ultimate Compound będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak masz możliwość zrobić to maszynowo to oczywiście polecam.

Tylko,czy bez maszyny polerskiej uzyskam ciekawe rezultaty :mysli: :mysli:

Będzie z tym więcej wysiłku, ale też uzyskasz poprawę.

Z ta pogoda to i tak nie bardzo mam jak zrobic cokolwiek :disgust:

Niestety taki klimat mamy - jeżeli masz gdzieś możliwość skorzystać z cieplejszego garażu to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pogode i do dziela.Niestety nie mam mozliwosci przeleciec maszynowo.

Dzieki za rady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: kolego polerowalem samochod sam maszyna polerska pastami od lakiernika z tym ze niepowiem ci nazwy tych jedyne wskazowki to ze pasta scierna mieszalo sie z woda podczas polerki a pasta drugaczyli polusk normalnie na gabke na sucho :) teraz mam mazy na lakierze z gabki polerskiej widoczne pod slonce :disgust: powiedz mi czego uzyc zeby to zeszlo bo lakier ma ladny polysk ale te mazy mnie wkurzaja :thumbdown: za info dziekuje z gory :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazy to trochę dziwne pojęcie - pewnie lakiernik poradził Tobie pasty, którymi poleruje się na mokro. To są stare metody raczej korzysta się teraz z polerowania na sucho.

Jakich padów używasz do polerowania ?

Nie wiem co Tobie pozostało na lakierze, ale kup sobie SwirlX do wykończenia, albo dodatkowo Ultimate Compound jeżeli SwirlX nie dawałby sobie radę i postaraj się zrobić ponownie polerkę.

Tutaj masz te pasty:

http://sklep.osconcepts.pl/polerowanie-c-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...