Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

jak butuje po mieście to też FIS pokazuje mi średnią 8,5

Podałem wyniki relne w 1000%

no to fajnie butujesz audi jak Ci spala tyle co mi jak jeżdzę rekreacyjnie po miescie :decayed: ale moze dla Ciebie butowanie auta jest równe temu co dla mnie rekreacja.... to nie chciałbym Cię spotkac przedemną na trasie jak jedziesz swoim normlanym tempem :evil:

Nie uwierze ze audi Ci spaliło 5 litrów w 4 osoby + bagaze z predkosciami powyzej 150 km/h :wallbash:

jak bys napisal ze spala Ci 5 litrów przy predkosciach do 120 km/h to juz predzej.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie uwierze ze audi Ci spaliło 5 litrów w 4 osoby + bagaze z predkosciami powyzej 150 km/h

jak bys napisal ze spala Ci 5 litrów przy predkosciach do 120 km/h to juz predzej.........

TRASA 3100 km Wieluń =>Dubrownik =>Rab =>Wieluń

autostrady---130-150 km/h (200 też było) jazda po górach bardzo dynamiczna (super frajda)

cztery osoby na pokładzie+bagarze

paliwo----verva+eurodizel

średnie spalanie 5,57 l/100km

poczytaj dokładnie co napisałem.Dodam tylko, że jechałem z żoną i dziećmi.

jeśli nic Ci nie dało moje doświadczenie, jeśli chodzi o spalanie to mogę podzielić się wrażeniami z jazdy po górach w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji.

Polecam - tylko nie bierzcie rodziny, bo Wam auto za mało spali :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex181266 = > a Łyżka na to NIEMOŻLIWE :kox:

ps. No nie dało mi Twoje doświadczenie nic ( bo uwazam ze nijak sie ma do rzeczywistosci chyba ze jechałes cały czas max 120 km/h a 200 to moze było ale przez pół sekundy ......) a wrazenia z Chorwacji są niezłe ale widziałem lepsze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wrazenia z Chorwacji są niezłe ale widziałem lepsze

na trasie Kraków=> Piotrków Trybunalski=>Kraków :polew:

bez urazy, ale pisze uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRASA 3100 km Wieluń =>Dubrownik =>Rab =>Wieluń

autostrady---130-150 km/h (200 też było) jazda po górach bardzo dynamiczna (super frajda)

cztery osoby na pokładzie+bagarze

paliwo----verva+eurodizel

średnie spalanie 5,57 l/100km

:klamie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wrazenia z Chorwacji są niezłe ale widziałem lepsze

na trasie Kraków=> Piotrków Trybunalski=>Kraków :polew:

bez urazy, ale pisze uczciwie.

stary a co Ja mam Ci mówić gdzie jeżdzę ? Ostatnie moje spalanie z trasy to własnie takowe było, a tutaj spalanie z dłuższych wycieczek

prosze Cie bardzo jak wyglada moje spalanie z dłuższych tras

Kraków=>Dortmund=>Kraków spalanie 9,5 l/100 km 1 osoba i napiedzielanka po 160-220 km/h

Kraków=>Bologna=>Kraków spalanie 9,0 l/100 km 3 osoby i jazda średnim tępem

Kraków=>Varna=>Kraków spalanie 7,5 l/100 km 4 osoby i bagaze przy "turystycznej" jeździe

chcesz jeszcze ?

Kraków=> Zakopane => Kraków spalanie 5,8 l/jadąc samemu w nocy max do 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=> Zakopane => Kraków spalanie 5,8 l/jadąc samemu w nocy max do 120 km/h

no widzisz, a jednak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=> Zakopane => Kraków spalanie 5,8 l/jadąc samemu w nocy max do 120 km/h

no widzisz, a jednak można.

jadąc samemu w NOCY !!!!! i nie przekraczając 120 km/h wiec sie zastanawiam jak wykręciłes spalanie 5,57 w 4 osoby z bagazami i predkosciami do 150 km/h a czasem 200 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=> Zakopane => Kraków spalanie 5,8 l/jadąc samemu w nocy max do 120 km/h

no widzisz, a jednak można.

jadąc samemu w NOCY !!!!! i nie przekraczając 120 km/h wiec sie zastanawiam jak wykręciłes spalanie 5,57 w 4 osoby z bagazami i predkosciami do 150 km/h a czasem 200 :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew: ludzie to mają fantazję... zaraz się okaże że świstak kierował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=> Zakopane => Kraków spalanie 5,8 l/jadąc samemu w nocy max do 120 km/h

no widzisz, a jednak można.

jadąc samemu w NOCY !!!!! i nie przekraczając 120 km/h wiec sie zastanawiam jak wykręciłes spalanie 5,57 w 4 osoby z bagazami i predkosciami do 150 km/h a czasem 200 :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew: ludzie to mają fantazję... zaraz się okaże że świstak kierował :decayed:

:naughty: :naughty: :naughty:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc samemu w NOCY !!!!! i nie przekraczając 120 km/h wiec sie zastanawiam jak wykręciłes spalanie 5,57 w 4 osoby z bagazami i predkosciami do 150 km/h a czasem 200 :gwizdanie:

Pytanie jest jedno - czy podaje pomiary i wskazania FISa czy wyliczania z tankowań, które i tak czasami nie są dokładne, bo nigdy nie nalejesz tak samo pod korek jak w poprzednim tankowaniu.

I oczywiście się zgodzę z Tobą, że brednie gość opowiada, że z 4 osobami jechał z takimi prędkościami i tyle spalił.

Jak kupiłem auto to jak jechałem sam z Niemiec ze średnią prędkością 107 km/h (autoban) to spalił mi 5,7 l - starałem się jak mogłem używać tempomatu.

Poza tym alex pewnie ma opony 195/xxx, auto bez chipa więc jest to zdecydowanie niemiarodajne, ale tak myślę, że nawet gdyby to i tak nie wierzę w takie spalanie. Kiedyś 2 razy przetestowałem auto na tej samej trasie na oponach 205/55R16 - przejechałem 40 km z prędkością 95km/h tylko na tempomacie i wskazał mi 5,3l w zimę (4,8L w lato tylko na letnich oponach o tym samym rozmiarze):

pr1.jpg

FIS dobrze skalibrowany. Jazda była koszmarna i po prostu wystarczyło potem przebutować auto w 5 minut i od razu wzrosło i to znacznie.

Jak raz jechaliśmy z oniakiem do Zakopanego to z Warszawy do wjazdu na zakopiankę miałem spalanie 9,3L (4 osoby + bagaże)/ opony 205 prędkość - ile się dało na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też nie wierzę za bardzo w te super małe spalanie pana alexa, w każdym razie nie przy tych prędkościach, ja z pasażerami i jakimiś pakunkami np. Poznań - Piła jazda do max 130 czasami to tak te 5,5 - 5,7 weźmie, sam jak codziennie kręcę Poznań - Kalisz - Poznań to 5,7 - 6,0 ale dzisiaj butowałem, często przyspieszałem od zera do 160-180 pod Poznaniem i nie chciało być niżej niż 7 L., jedyny mój rekord jazdy o kropoelce to Poznań - Kołobrzeg - Poznań, śnieżyce itp, prędkość max 100, spalanie 4,5. Jak się dusi to silnik musi swoje wypić, spalanie biorę z Fis'a + przeliczenia z tankowań, z tym nie ma problemu bo co 2,5 dnia tankuję.

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja musze troche obronić chłopaka. Akurat w tym roku byłem w Makarskiej (Chorwacja), zrobiłem 2500km, wyjezdzałem to miałem zalane pod korek do odbicia i gdy wrociłem takze na tej samej stacji zalałem do odbicia. Jechałem z żoną plus kanapa złozona i bagaże od 4 osób (zabralismy bagaże od znajomych), powrót 4 osoby ale za to bagaze tylko od 2 osób.

Trasa tam:

W Polsce oszczednie na Cieszyn - 90-120km/h

Skrawek Czech i Słowacja, autostrada, srednio 140km/h, starłem nawet podczas wyprzedzania nie przekraczac 160km/h

Wegry, tu drogi jednopasmowe bez autostrad, srednio 90-120km/h

Chorwcja, ciagła autostrada az do celu srednia predkosc 140-160, tylko momentami do 200, ale dosłownie na pare sekund.

Powrót (niestety koledze padło auto i zmuszeni bylismy jechac predkoscia max ekonomiczną):

Zarówno Autostrady jak i zwykłe drogi 90-100km/h max w porywach 120km/h, wyprzedzały nas autobusy, tiry, masakra poprostu ale tak trzeba było. Podczas tankowania w Słowenii po takiej jezdzie i zalaniu pod korek FIS pokazywał ze moge na pełnym baku przejechac 1550km :shocked: :shocked: :shocked: (oczywiscie to było chwilowe, zaraz sie opamietał :-)

Resumujac, tam jazda normalna ale bez zadnych szaleństw, z powrotem nieporozumienie 90-100km/h i ani grama szybciej.

Srednie spalanie z całej trasy 2500km wyszło mi 5,35L - trzymam nawet rachunki ze stacji benzynowych gdyz nie rozliczyłem sie za paliwo ze znajomymi :decayed: :decayed:

Tak wiec jest to mozliwe, ale ja nie jechałem 150-200 tylko w jedna strone 130-150 a w drugą non stop 90-100km/h przez 1250km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jest to mozliwe, ale ja nie jechałem 150-200 tylko w jedna strone 130-150 a w drugą non stop 90-100km/h przez 1250km

i z tym powiedzmy ze sie zgodzę :good:

Panowie przestańmy juz z tym kto co ile i jak.... kazdy ma swoje zdanie i niech tak zostanie, tylko potem ludzie nagle czytają ze no przeciez Audi pali 5,5 l przy predkosciach do 200 i sie robią lekki zonk ale w sumie nie wazne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie ile pali ??? Stać nas na Audi A4 więc paliwo to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym alex pewnie ma opony 195/xxx,

jechałem na alu.235/45

Tak wiec jest to mozliwe, ale ja nie jechałem 150-200 tylko w jedna strone 130-150 a w drugą non stop 90-100km/h przez 1250km

nie jechałem 150-200 tylko 130-150 a jak żonie się przysnęło to 200

Srednie spalanie z całej trasy 2500km wyszło mi 5,35L - trzymam nawet rachunki ze stacji benzynowych gdyz nie rozliczyłem sie za paliwo ze znajomymi

też mam rachunki,ale nie o to chodzi.

spalił ile spalił,też byłem zdziwiony.Ten kto zrobi taką trase zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto zrobi taką trase zrozumie.

No robie robiłem i zapewne bede robił bo mnie czekają własnie wyjazdy do Włoch ale jakos zrozumiec nie mogę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp: [All A4] Spalanie, osiągi , ile km na baku

« Odpowiedz #1319 : Dzisiaj o 22:20 » Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------

Cóż, ja musze troche obronić chłopaka.

mam :a4fan: od 7 lat i wiem co pisze.

może zrobimy małą ankiete-

ile, kto średnio, co miesiąc wydaje kasy na paliwo-------

ile robi kilometrów-------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...