Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

okolo 950 km jazda do pracy i z powrotem na baku (predkosc do 100km/h dlugosc 12km)

predkosc max z jak sie poruszalem to 219 km/h

219km/h AWX-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wynik to tym razem 10,66 /512 km, 54,65 uzupełniłem/

nadal tylko miasto :>

ale żeby nie zaśmiecać tego wątku, generalnie o spalaniu ostatnio, załozyłem nowy, pomierzyłem pare przyspieszeń i chciałem podzielić się z Wami wynikami :>

więcej tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/na_kazdy_temat/all_forumowe_pomiary_przyspieszen-t35864.0.html;new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wynik to tym razem 10,66 /512 km, 54,65 uzupełniłem/

nadal tylko miasto :>

ale żeby nie zaśmiecać tego wątku, generalnie o spalaniu ostatnio, załozyłem nowy, pomierzyłem pare przyspieszeń i chciałem podzielić się z Wami wynikami :>

więcej tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/na_kazdy_temat/all_forumowe_pomiary_przyspieszen-t35864.0.html;new

kupiłeś marchewkę? :polew: musisz jeździć bardzo wolno albo nocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wynik to tym razem 10,66 /512 km, 54,65 uzupełniłem/

nadal tylko miasto :>

ale żeby nie zaśmiecać tego wątku, generalnie o spalaniu ostatnio, załozyłem nowy, pomierzyłem pare przyspieszeń i chciałem podzielić się z Wami wynikami :>

więcej tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/na_kazdy_temat/all_forumowe_pomiary_przyspieszen-t35864.0.html;new

kupiłeś marchewkę? :polew: musisz jeździć bardzo wolno albo nocą...

podejrzewam, że bierze się to z tego, że jeżdzę tylko w nocy, kiedy spora cześć sygnalizatorów mruga pomarańczowymi, przez to nie staje, tylko zwalniam :wink4::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMK powaznie Ty mówisz? ze tylko noca? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 950 km jazda do pracy i z powrotem na baku (predkosc do 100km/h dlugosc 12km)

predkosc max z jak sie poruszalem to 219 km/h

219km/h AWX-em?

tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMK powaznie Ty mówisz? ze tylko noca? :gwizdanie:

no ja Cie prosze :>

jeżdze w różnych porach dnia, w różne części miasta, w nocy śpie :naughty:

Nie ścigam się od świateł do świateł, nie uskuteczniam slalomów przez wszystkie pasy, stoje w korkach jak mi się trafią :wink4:

Wczoraj dla odmiany zrobiłem 75mil mierząc przyspieszenia po za miastem, mało wiarygodne bo krótki dystans, ale spalanie wyniosło ~11

Wierzcie mi lub nie, ale jak sens miałoby wypisywanie bajek o jakimś nie istniejącym spalaniu.

Sam jestem ciekawy, jak się będzie kształtowało po za miastem, na autostradzie, czy też na torze.

Nie wariuje, ale czy przez to jestem wolny? Najlepiej będzie się spotkać na torze, będzie można zweryfikować czy szybcy i wściekli są naprawdę skuteczni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 950 km jazda do pracy i z powrotem na baku (predkosc do 100km/h dlugosc 12km)

predkosc max z jak sie poruszalem to 219 km/h

219km/h AWX-em?

tak :)

AVF na autobahn 220 z groszami licznikowe (niekoniecznie prawdziwe)

Ostatnio 6,8/100 jazda 70% moje małe miasto, 30% traski do 150km/h. W mieście lekki bucik.. Podane za bak 70l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem 1.6 Avant z 98 i pytanie moje brzmi ile takim powinienem teraz na baku przejechać ? Jak narazie wygląda to strasznie kiepsko. Mam wrażenie, że żłopie jak smok.

I pytanko. Jeśli chciałbym sprawdzić moc w Poznaniu, gdzie mogę się udać ? wymieniłem świeczki i przewody, ponoć "przepływomierz pokazuje nie takie parametry jak powinien". Nie wiem jak się do tego odnieść, ale mam wrażenie że autko muli(strasznie słabo ciągnie pomiędzy 2000 a 3000 obr na 2 i 3 biegu).Wiem, że dość ciężkie jak na ten silnik ale zdecydowanie powinna sobie radzić lepiej. Co powinienem na starcie jeszcze zbadać i wymienić, żeby poprawić dynamikę. Jak ktoś pofatygowałby się o elementy i ceny tak w przybliżeniu to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków=>Dębica=>Kraków średnie 6,4 l :kox: predkosci hmmm przeróżne ale na dziurawej obwodnicy Tarnowa( jest miejsce gdzie nie ma aż tak bardzo połatanego afaltu ) nawet 200 km/h tylko szkoda ze w miescie spalanie kosmiczne :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie też cuber załamuje spalanie w mieście, na trasie jest ok bo udało mi się z kielc do przemyśla 5,5 l/100 ale miasto :confused4: nie moge podać konkretnie bo jeszcze nie mam pełnego fisa ale koło 9l/100 :shocked: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na wczasy nad morze sprawdziłem jak wygląda spalanie w moim autku. Zatankowałem do pełna mając prawie suchy bak. Komputer pokazywał mi, że paliwka starczy na ok 40km. Zatankowałem 58 litrów PB95 na Shellu. Na pełnym zbiorniku zrobiłem ok750km w czym 70 po Warszawie. Prędkość w trasie w granicach 100km/h, oponki 205/60/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neilik a jakie trasy jeżdzisz?Ile miasto ile trasa?Pali ci dużo tzn.ile?Masz wrażenie,że muli ale z jakiego auta się przesiadłeś?Musisz podać te szczegóły żeby ktoś ci udzielił jakąś sensowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze tak pol na pol trasa miasto. tankune powiedzmy za 100 pb95 i takiego mixu przejezdzam ok 230, 240 km no czasem ciutke wiecej. Jezdzilem ostatnio saxo 1.0 z 99 roku, i peugeotem partnerem w hdi 2.0. Wiem ze to moze byc zgubne ale nawet mechanik mowil ze jakis zmulony lekko. w szczegolnosci ze mam wrazenie, ze raz z dwojki muli a raz nie. acha no i detal - opony na 17tkach - 235 szerokosc, zawiecha sportowa jakas. wszystko musze powymieniac bo sie nie nadaje do tego modelu - bede pchal te fele z oponami i zawieche tez. nie na polskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze tak pol na pol trasa miasto. tankune powiedzmy za 100 pb95 i takiego mixu przejezdzam ok 230, 240 km no czasem ciutke wiecej. Jezdzilem ostatnio saxo 1.0 z 99 roku, i peugeotem partnerem w hdi 2.0. Wiem ze to moze byc zgubne ale nawet mechanik mowil ze jakis zmulony lekko. w szczegolnosci ze mam wrazenie, ze raz z dwojki muli a raz nie. acha no i detal - opony na 17tkach - 235 szerokosc, zawiecha sportowa jakas. wszystko musze powymieniac bo sie nie nadaje do tego modelu - bede pchal te fele z oponami i zawieche tez. nie na polskie drogi.

Licząc paliwo po 4,85 i te kilometry które na tym przejeżdżasz w takich trasach to ci średnia wychodzi około 9l/100km.To nie najgorszy wynik.Jak zrzucisz te"laćki"i wrzucisz standardowe koła to koło 1 litra napewno ci jeszcze spalanie spadnie więc będzie ok.i auto masz sprawne.Poza tym to tylko 1.6 i masa spora więc można odnieść wrażenie,że muli.Niemniej jak machanior ci też tak powiedział to można poszukać usterek.U mnie ostatnio średnie spalanie 7,5l/100 ale jeździ głownie żona do pracy i rzadko miasto więc u ciebie jest w porządku tylko zacznij od zmiany tych szerokich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja audiczka pb w miescie paliła 11-12l. na trasie ok 8l. A na gazie sekwencji w miescie 12-13, trasa ok.9l. Dodam ze mam że opony mam 17" 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie spalanie: w mieście ok 7,2-7,8 l/100km w zależności od liczby korków oraz Matizów na lewym pasie,

w trasie raczej mieszczę się w granicach 4,5-5 l/100km, zaznaczam że nie mam Fis-u więc obliczenia wynikają z czystej matematyki, a styl jazdy raczej dynamiczny (o ile takowy może być przy 90 kucach)

pozdrawiam :a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 150 zeta zrobiłem 325 km po miescie normalny szczyt godzin

jak sa duze korki sie spiesze obroty na kazdym biegu powyzej 3500 to wychodzi 12 litrów zima pewnie wiecej

na trasie na razie 8.5litra przy 110-120 w trzy osoby i pełen bagaznik

wszystkie parametry podaje bez klimy bo takowej nie mam :wallbash:

ale jak przepałuje malenka bo czasem lubi ona i ja, to nie sprawdzam nie chce sie denerwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...