Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi na gazie pali 15l /100 km czy to nie za duzo? jeżdze bez klimy

uwielbiam takie posty... a moze bys napisal jak jezdzisz ? z butem ? delikatnie ? dlugie trasy ? krotkie i czeste korki ? miasto ? trasa ? rozmiar kol .......

na spalanie ma wplyw MILIARD ;]]]]] czynnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no więc tak:D jeżdze po mieście (Wrocław - korki non stop):D, w granicach 2500-3000 obrotów, kapcie mam normalnie 15 nie pamietam dokladnie reszty rozmiarów, można powiedzieć że jeżdze w miare spokojnie, no ja mam okazje to wiadomo że go przybutuje:D w 90% jeżdże po mieście..

myślałem nad wymianą termosyatu po temp nie trzyma, jakieś świece porządne fiiltry mam wymienione co jeszcze moge zrobić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odcinku trochę ponad 20km śr. spalanie wg. komputera 4,7l/100km, średnia prędkość 86km/h. Dodam, że to było na wspaniałej remontowanej "autostradzie" A2 i poruszałem się ciągle za tirem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja A4 ciągle nie chce palić 15 w mieście :no:

ostatni bak raczyła wciągnąć w tempie 10,6 na każde 100km :wink4:

co gorsze nie odbyło się to jadąc za tirem tylko niestety ciągle cały bak tylko w mieście :wallbash::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje cztery koleczka ostatnio na trasie Wroclaw -> Holandia -> Wroclaw, 860 km w jedna strona. Na autostradzie nie przekraczajac 160km/h wessalo 7,2l/100km. Jak jezdze do roboty - 20 km autostrada nie przekraczajac 130km/h, potem troche drogami miedzy wioskami jakies nastepne 20 km z predkoscia max 100km/h, moja audiczka spala minimalnie 6l/100km. Jak zalacze klime to spala okolo 6,3 do 6,5l/100km. Jeszcze nie udalo mi sie zejsc ze spalaniem ponizej 6l/100km. oczywiscie w takim trybie podrozowania. Jezdze raczej spokojnie nie przekraczam 3000 obr/min i nie pale gum ruszajac spod swiatel.

Jezdze na 16" oponkach o szerokosci 205 mm.

Nie wiem czy to spalanie jest ok... Ale mnie sie wydaje troche za wysokie.

Napiszcie co Wy otym myslicie. Moze te diselki tak maja :(

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Przepraszam za brak Polskich znakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni bak raczyła wciągnąć w tempie 10,6 na każde 100km

to masz spalanie takie samo jak ja w TDi w miescie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni bak raczyła wciągnąć w tempie 10,6 na każde 100km

to masz spalanie takie samo jak ja w TDi w miescie :gwizdanie:

Tiaaa... i masz ~70 kucy więcej od przeciętnego awx/avf :th:

Ładnie Ci spala ten 2.0tfsi :th: bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no więc tak:D jeżdze po mieście (Wrocław - korki non stop):D, w granicach 2500-3000 obrotów, kapcie mam normalnie 15 nie pamietam dokladnie reszty rozmiarów, można powiedzieć że jeżdze w miare spokojnie, no ja mam okazje to wiadomo że go przybutuje:D w 90% jeżdże po mieście..

myślałem nad wymianą termosyatu po temp nie trzyma, jakieś świece porządne fiiltry mam wymienione co jeszcze moge zrobić:D

Ja mam spalanie we wroclawiu okolo 13 litrow gazu. Tylko ze ja krece do 5k na 2 i 3 :) Niedawno zalozyles gazownie i moze to byc kwestia regulacji. Pojedz do warsztatu gdzie zakladales instalacje i powiedz ze w stosunku do innych troszke duzo bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie z włączoną klimą średnia 4,9l/100km prędkość ok 120km/h nawet parę razy szaleństwo do 170km/h i raz 210km/h (krótki test).

Rozkopane miasto Łódź, spalanie z włączona klimą 7,5l/100km. Jestem ciekaw jakby się sprawa miała gdybym podniósł mu moc o 25% jakby się wtedy autko zachowywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie z włączoną klimą średnia 4,9l/100km prędkość ok 120km/h nawet parę razy szaleństwo do 170km/h i raz 210km/h (krótki test).

Rozkopane miasto Łódź, spalanie z włączona klimą 7,5l/100km. Jestem ciekaw jakby się sprawa miała gdybym podniósł mu moc o 25% jakby się wtedy autko zachowywało.

niezła średnia na trasie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakby się sprawa miała gdybym podniósł mu moc o 25% jakby się wtedy autko zachowywało.

wiecej nie powinno palić no moze troszke :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szaleję z nagłymi przyspieszeniami, a wydaje mi się, że ma to istotny wpływ na spalanie.

powiedziałbym, że nawet kluczowy :>

to masz spalanie takie samo jak ja w TDi w miescie

ale na trasie róznica zwiększa sie bardziej, a na torze to już znacznie :evil:

Jest ok, jak wyjde poza moja norme w dół lub w góre to sie podziele informacją, bo się monotonny zrobiłem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmk, przez to Twoje spalanie moja audika ma kompleksy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio do Włoch 2500 km w dwie strony i średnie spalanie 5,2 z klimą i 4 osobami.Prędkość przeważnie 130/140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmk, przez to Twoje spalanie moja audika ma kompleksy :decayed:

no bez przesady, Ty spokojnie schodzisz poniżej 10, mnie się jeszcze nie udało :wink4:

w ramach testów na własnym organizmie wlałem vp100, rózne teorie przerabiałem, czytałem, słyszałem, więc posprawdzam i zobaczymy jaki efekt :>

Pierwszy efekt już znam, 5,29 :wallbash: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...