Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Słychać lekki gwizd pomiedzy 3k a 3,4 k obr.


lukasgo3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kiedy załozyłem gaz czyli ok kilku dni zauwazylem ze tak od około 3000 obr zaczyna sie lekki gwizd w silniku aczkolwiek nie wiem czy w silniku bo na postoju tego nie udaje mi sie wylapac tylko podczas jazdy na 4 i 5 i wlasnie tak od ok 3000 obr zaczyna sie taki gwizd czy cos i jest on słyszalny do ok 3400 obr i stad moje pytanie co to moze byc. ja mam taka cicha nadzieje ze to nie lancuszek rozrzadu:)

proszę jeszcze raz przeczytaj regulamin, w szczególności 2 punkt

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie na wolnych obrotach to nic nie słychac tak jak od gory patrze na kolektor to jest cały i raczej nic nei wskazuje na jakies uszkodenia ale jutro podjade na kanał i jszcze raz go obejrze od spodu a ten dzwiek to przypomina turbinke jak by w nim była na benzynie z tego co pamietam takiego dzwieku nei było natomiast na gazie jest jeszcze moze sprawdze teraz czy wystepuje na benzynie czy tylko na gazie swoja roga to bardzo fajnie brzmi no ale na wszelski wypadek trzeba sie dowiedziec ja sie martwie tylko o to zeby to cos w silniku nie było bo wiadomo kosza to sa koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wymienialiście napinacz paska wielorowkowego?

Miałem u siebie też taki gwizd w zakresie 3000-3200 obrotów i okazało się że "gwizdała" rolka od napinacza paska wielorowkowego. Pomogła wymiana samej rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak świszcze, kiedy ktoś się pyta co to, to bez zastanowienia odpowiadam, że turbina :kox: Zaczena świstać akurat jak auto dostaje kopa, czyli gdzieś koło 3,5k (tyle że mam ADP). Wszystkie paski i rolki mam wymieniane na bieżąco, więc to niekoniecznie musi być to.

PS. Przejechałem z tym 80kkm i nic się nie stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...