Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

JA jak kupiłem auto to koleś lał 15w40 więc zalałem ,u MOBILA diesel 10w40 przez pół roku dolałem mu 1 litr tego oleju i teraz przeszedłem na MOTUL 8100 5 W 50 i jest super , jezdze juz 2 miesiące i ani kropli nie dolewam a jak sprawdzam bagnet to olej nie jest czarny jak poprzedni mobil .... lejcie MOTULA 5w 40 niezależnie od przebiegu a bedziecie zadowoleni ....moj silnik to AFN i przebieg 250 tyś

+ 250 tyś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam wszystkie papiery od auta razem z dowodem zakupu :) ostatni przegląd w Niemczech miał w maju 2006 i miał 160tyś wiec przez 4 lata w Polsce 350tyś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki typ oleju do mojego B5 1.9 TDI 90KM (1Z) 95r. przebieg ponad 225 000 ale nie wiem czy jest on prawdziwy bo drugi właściciel nie prowadził książki serwisowej.

Obecnie jeżdżę na Castrol Magnatec Diesel 10W40

Obawiam się zastosować pełny syntetyk żeby uszczelki sie nie wysrały pomimo tego co zostało napisane na początku wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się zastosować pełny syntetyk żeby uszczelki sie nie wysrały pomimo tego co zostało napisane na początku wątku.

Kolego zle doczytałeś, przejscie na full nie powoduje zadnych negatywnych skutków dla silnika

jest wrecz odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się zastosować pełny syntetyk żeby uszczelki sie nie wysrały pomimo tego co zostało napisane na początku wątku.

Kolego zle doczytałeś, przejscie na full nie powoduje zadnych negatywnych skutków dla silnika

jest wrecz odwrotnie

Nawet jeśli auto nie ma pewnego przebiegu? Bo nie jestem w stanie stwierdzić czy licznik nie był kręcony i najbardziej o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy przejscie z 5w40 full syntetyk castrol na 5w30 LL castrola może coś spowodować, bo akurat mam z pewnego źródła za free bańkę 5 litrową i nie wiem czy mogę przy okazji wymiany oleju zalać ? ma normę 505.1 i 506.01

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 AFN quattro avant - przebieg 235 tys

pytanie jaki olej ?

MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40 C3 ? ???

MOTUL 8100 X-Cess 5W40 lub Specyfic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy przejscie z 5w40 full syntetyk castrol na 5w30 LL castrola może coś spowodować, bo akurat mam z pewnego źródła za free bańkę 5 litrową i nie wiem czy mogę przy okazji wymiany oleju zalać ? ma normę 505.1 i 506.01

pzdr.

jak spelnia norme - zalewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :tongue4: szybka piłka to zalewać mojego 1Z full syntetykiem czy zostać przy pół :mysli: kto se da ręke uciąć że uszczelek nie wydmucha :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :tongue4: szybka piłka to zalewać mojego 1Z full syntetykiem czy zostać przy pół :mysli: kto se da ręke uciąć że uszczelek nie wydmucha :naughty:

Moj ojciec jezdzi w B4 1Z na pelnym juz chyba z 4 albo 5 wymiane i nic nie wydmuchalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :tongue4: szybka piłka to zalewać mojego 1Z full syntetykiem czy zostać przy pół :mysli: kto se da ręke uciąć że uszczelek nie wydmucha :naughty:

Moj ojciec jezdzi w B4 1Z na pelnym juz chyba z 4 albo 5 wymiane i nic nie wydmuchalo.

Częściowo mnie to przekonało :wink4: cały czas chodzi mi o to żeby nie mieć czasem ewentualnych dodatkowych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Ostatnio w rodzinnym Audi 80 rocznik 1985 zmieniłem olej z 15w40 na 10w40... nic nie wypłynęło, nic wywaliło żadnej uszczelki, dziadek chodzi ciut ciszej. Jedyne co wypływa to rdza na progach...Skoro w takim nic się nie stało to czemu w młodszych ma się coś stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel używał oleju mineralnego. Ja zmieniłem na syntetyk Mobila 5W-50. Efektem jest spadek zużycia oleju z 1L na 1000km na 1L na 5000km jak do tej chwili. Oczywiście nie od razu. Chyba po jakichś 2000 km. Silnik 1Z 1.9TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki dzięki za odpowiedzi :notworthy: to mnie przekonuje bo nie byłem pewien tego co pokazywał konfigurator Castrola i Mobila jeśli się nie myle, bo tam wyświetlało mi się że zalecany olej to full syntetyk a dopuszczalny pół syntetyk[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 14:45_________________________________________________

U mnie poprzedni właściciel używał oleju mineralnego. Ja zmieniłem na syntetyk Mobila 5W-50. Efektem jest spadek zużycia oleju z 1L na 1000km na 1L na 5000km jak do tej chwili. Oczywiście nie od razu. Chyba po jakichś 2000 km. Silnik 1Z 1.9TDI

5W50?? a nie 5W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej półsyntetyk do mojej 2.5 TDi AFB?

zaden, only FULL !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...