Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: ja właśnie zalałem MOTUL 8100 5w40 :naughty:

koledzy parę postów niżej pisali że lepsza praca ale ja tam takiej różnicy nie czuje :no:

a wcześniej był lany CASTROL 10w40

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

:hi: ja właśnie zalałem MOTUL 8100 5w40 :naughty:

koledzy parę postów niżej pisali że lepsza praca ale ja tam takiej różnicy nie czuje :no:

a wcześniej był lany CASTROL 10w40

Ty na pewno tego nie odczujesz, przynajmniej na razie

ale turbina na pewno

Opublikowano

no chyba że tak :good: :good:

Opublikowano

Jaki olejem zalać b8 2.0 TDi 143PS? Przebieg 105 tys.

Opublikowano

Jaki olejem zalać b8 2.0 TDi 143PS? Przebieg 105 tys.

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 - tylko nie kupuj na Allegro - ostatnio miałem okazje porównać podróbkę z allegro x-cessa z ori Motulem. Sam zapach juz odrzucał, kolor tez byl inny - nie wspomne o etykiecie... Oczywiscie zdjecie na aukcji bylo ori.

Zdjęcia i opis podróbki Motula:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.0

Opublikowano

Jaki olejem zalać b8 2.0 TDi 143PS? Przebieg 105 tys.

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 - tylko nie kupuj na Allegro - ostatnio miałem okazje porównać podróbkę z allegro x-cessa z ori Motulem. Sam zapach juz odrzucał, kolor tez byl inny - nie wspomne o etykiecie... Oczywiscie zdjecie na aukcji bylo ori.

kolego to daj fotkę ori etykiety :notworthy:

Opublikowano

Panie moderatorze, prosimy o podwiesznie posta Endriuu :good:

Przyda się wszystkim kupującym :)

Opublikowano

Gdzie ten fake kupiłeś ? ja zazwyczaj kupuje tutaj http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-1l-6-litrow-i1545512114.html nick FILTRY_Gdańsk i wszystko bywało OK

Ale jutro przejdę się do auta i zobaczę czy naklejka z tyłu składa się z dwóch stron.

Opublikowano

Gdzie ten fake kupiłeś ? ja zazwyczaj kupuje tutaj http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-1l-6-litrow-i1545512114.html nick FILTRY_Gdańsk i wszystko bywało OK

Ale jutro przejdę się do auta i zobaczę czy naklejka z tyłu składa się z dwóch stron.

To nie ja kupiłem tylko kumpel, który chwalił się, że kupił X-cessa za mniej niż 100 PLN (gdzie ja u Dzika kupuje za 125 PLN). Specjalnie poprosiłem go aby przyniósł - nieraz byłem ciekaw jak ludzie z forum się zachwycali się Motulem za 97 zl z Allegro - i sprawa stała sie jasna. Tego profilu, który sprzedawał juz nie ma - dystrybutor Motula sie nim zajął.

Opublikowano

Jaki olejem zalać b8 2.0 TDi 143PS? Przebieg 105 tys.

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 - tylko nie kupuj na Allegro - ostatnio miałem okazje porównać podróbkę z allegro x-cessa z ori Motulem. Sam zapach juz odrzucał, kolor tez byl inny - nie wspomne o etykiecie... Oczywiscie zdjecie na aukcji bylo ori.

Dzięki za info. Z niepewnego źródła z Allegro na pewno nie kupię. :)

Opublikowano

endriuu dobra robota z tymi fotami :good: ja też nigdy bym nie kupił motula na allegro ani żadnego innego oleju. Ja kupiłem Motula w hurtowni i po fotach jestem pewien że jest ori :naughty:

Opublikowano

endriuu dobra robota z tymi fotami :good: ja też nigdy bym nie kupił motula na allegro ani żadnego innego oleju. Ja kupiłem Motula w hurtowni i po fotach jestem pewien że jest ori :naughty:

Ja tak samo. Allegro to zagłębie podróbek, tam nawet wahacze Lemfordera są tańsze niż w fabryce.

EOT.

Opublikowano

Ok to ja się w takim razie zaopatrzę w oliwę u TOM77 , nie ryzykuje już z allegro .

Opublikowano

Hejka Panowie!

Wiem ze temat jest już zmasakrowany ale nie mam mocy żeby przeczytać jeszcze 500 stron postów :)

mam Avanta 1.9 tdi z 1996 roku przebieg 230K. Ostatnio jeździł na jakimś 10W40 pól-syntetyku (chyba AGIP bo taką pustą kartkę przy silniku znalazłem). Chciałbym zgodnie z tym co polecacie jednak wrócić do full syntetyka MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00. Rozumiem ze zanim to zrobię powinienem jeszcze przeczyścić silnik Motulem Engine Cleanerem

http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-26.html

i potem zalać nowy olej?

Druga opcja niby bezpieczniejsza to zostać przy pół syntetyku np: Castrol Magnatec Diesel 10W40 B4 505.00 - ale jak rozumiem z pierwszego postu jest to strzał dla turbiny? (raz już była wymieniana)

Czy przy takim przebiegu (i po półsyntetyku) jest jeszcze sens wracać do full syntetyka?

Opublikowano

Hejka Panowie!

Wiem ze temat jest już zmasakrowany ale nie mam mocy żeby przeczytać jeszcze 500 stron postów :)

mam Avanta 1.9 tdi z 1996 roku przebieg 230K. Ostatnio jeździł na jakimś 10W40 pól-syntetyku (chyba AGIP bo taką pustą kartkę przy silniku znalazłem). Chciałbym zgodnie z tym co polecacie jednak wrócić do full syntetyka MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00. Rozumiem ze zanim to zrobię powinienem jeszcze przeczyścić silnik Motulem Engine Cleanerem

http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-26.html

i potem zalać nowy olej?

Druga opcja niby bezpieczniejsza to zostać przy pół syntetyku np: Castrol Magnatec Diesel 10W40 B4 505.00 - ale jak rozumiem z pierwszego postu jest to strzał dla turbiny? (raz już była wymieniana)

Czy przy takim przebiegu (i po półsyntetyku) jest jeszcze sens wracać do full syntetyka?

jest sens - jesli wiesz co bylo lane wczesniej - nie musisz stosowac cleanera.

Opublikowano

Czyli cleaner jest potrzebny po mineralach? A po pol-syntetyku niekonieczny?

Opublikowano

Czyli cleaner jest po mineralach? A po pol-syntetyku niekonieczny?

nie ma reguły ale jesli wiesz co bylo lane - nie ma sensu stosowac. gorzej jak kupujesz auto i nie ma ksiazki serwisowej. wtedy warto przeczyscic.

Opublikowano

Czy ktoś w ogóle miał takie doświadczenia że po przejściu na full syntetyk z pół syntetyka rozszczelnił mu się silnik, uszkodził lub coś w tym stylu?

Opublikowano

Czy ktoś w ogóle miał takie doświadczenia że po przejściu na full syntetyk z pół syntetyka rozszczelnił mu się silnik, uszkodził lub coś w tym stylu?

Ja przeszedłem z pół na full w silniku 1Z i chyba w porządku jest ale jakaś kropka pod autem sie robi ale to może zcieka olej który sie wylał z filtra przy wymianie bo nie byłem w stanie dokładnie silnika wytrzeć. Mechanik rok temu przy wymianie rozrządu wspominał coś o zimeringu na wale z tyłu silnika mam nadzieje że nie zaczyna puszczać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.