Opublikowano 10 Lutego 201313 l Słuchajcie a przejscie na syntetyk nie bedzie miał minusów??Np głosniej motor chodziłł??rozzczelniał sie??Nie wiem dlatego pytam:wink:
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Poczytaj ostatnie 260 stron tego wątku - tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Yhym i zapewne 220 str to co uzytkownik to inna sugestia Juz zapytalem jakiego motula zalac 10w40.,To jeden kolega napisal jakiego a drugi zeby nie lac tylko zastoowac syntetyk.I wez tu badz madry.
Opublikowano 10 Lutego 201313 l 1Z ma. Nie zalewaj 10w-40, szkoda silnika. Zrób płukankę i wlej 5w-40. Zobaczysz, nie pożałujesz. Sam jeżdżę na Millersie 5w-40 XFD i sobie baaardzo chwalę.
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Przed wymianą wlać do silnika na 15-20 min i niech sobie pochodzi na wolnych obrotach.
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Przed wymianą wlać do silnika na 15-20 min i niech sobie pochodzi na wolnych obrotach. Kolego ale ten specyfik mam wlac do oleju silnikowego czy po zlaniu oleju??
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Kolego chciałeś 10W40, to podałem Ci Motula w półsyntetyku. Lekko zaznaczyłem zastosowanie płukanki i 5W40. ---------- Post dopisany at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ---------- Płukankę zalewasz do starego oleju ! uruchamiasz silnik na 10-15 minut, gasisz, odkręcasz korek spustowy i spuszczasz olej. Ja bym zostawił na noc żeby dobrze ściekł ten syf z płukanką. Nazajutrz przykręcasz korek spustowy, zmieniasz filtr, zalewasz syntetyka i dawaj za nas dawaj za was Nie dźiwmy się później, że istnieje opinia że Audice z Polski są wypałowane... Prawie wszyscy moi znajomi mający TDI jeżdżą na półsyntetykach Castrola....
Opublikowano 10 Lutego 201313 l można zalac taki olej do PD-ka TOTAL 5w40 a.p.i clasyfication sj/cf wv 502.00 505.00 acea 98/b3 98b4
Opublikowano 10 Lutego 201313 l qurrrr, że na to nie wpadłem :facepalm::facepalm: jutro wyrychtuję bańkę i wleję do niego Kujawski niech sie kobita cieszy... :polew::polew:
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Leje ktos castrola 5w30 w b8 ? Jak nie chce bawic sie w motul itp to lepiej castrol czy ten lipny Mobil ?
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Leje ktos castrola 5w30 w b8 ? Jak nie chce bawic sie w motul itp to lepiej castrol czy ten lipny Mobil ? Kujawski będzie lepszy od szajstrola i lipnego motula, tak myśle....
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Panowie doradzcie. Mam 1.9TDI AVF , 155tys przebiegu. Wczesniej byl olej LIQUI MOLY SAE 5w30 Longlife III (taki zalewal juz niemiec). Co najlepiej teraz zalać ?
Opublikowano 10 Lutego 201313 l możesz zostac przy tym samym oleju, ale zapomnij o resursie na LL wymiana max co 15 tkm, powyzej tej wartosci szkoda silnika możesz tez przejsc na 5W-40 z normą 505.01, bez obaw o silnik
Opublikowano 10 Lutego 201313 l Ogolnie myslalem cos o Castrolu , podobno taki w ASO leja. Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 ten bylby ok ? Z tego co wiem to DPF nie mam , auto pazdziernik 2003 (model 2004). O co chodziło z tym "ale zapomnij o resursie na LL" bo nie skumalem?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto