Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak. Jest również w książce serwisowej.

Wysłane z prodiża.

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Słuchajcie a przejscie na syntetyk nie bedzie miał minusów??Np głosniej motor chodziłł??rozzczelniał sie??Nie wiem dlatego pytam:wink:

Opublikowano

Poczytaj ostatnie 260 stron tego wątku - tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Opublikowano

Yhym i zapewne 220 str to co uzytkownik to inna sugestia

Juz zapytalem jakiego motula zalac 10w40.,To jeden kolega napisal jakiego a drugi zeby nie lac tylko zastoowac syntetyk.I wez tu badz madry.

Opublikowano

1Z ma. Nie zalewaj 10w-40, szkoda silnika. Zrób płukankę i wlej 5w-40. Zobaczysz, nie pożałujesz. Sam jeżdżę na Millersie 5w-40 XFD i sobie baaardzo chwalę.

Opublikowano

A jak zrobic płukanie za pomocą Liqui Moly Engine Flush??

Opublikowano

Przed wymianą wlać do silnika na 15-20 min i niech sobie pochodzi na wolnych obrotach.

Opublikowano
Przed wymianą wlać do silnika na 15-20 min i niech sobie pochodzi na wolnych obrotach.

Kolego ale ten specyfik mam wlac do oleju silnikowego czy po zlaniu oleju??

Opublikowano

Kolego chciałeś 10W40, to podałem Ci Motula w półsyntetyku.

Lekko zaznaczyłem zastosowanie płukanki i 5W40.

---------- Post dopisany at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ----------

Płukankę zalewasz do starego oleju !

uruchamiasz silnik na 10-15 minut, gasisz, odkręcasz korek spustowy i spuszczasz olej.

Ja bym zostawił na noc żeby dobrze ściekł ten syf z płukanką.

Nazajutrz przykręcasz korek spustowy, zmieniasz filtr, zalewasz syntetyka i dawaj za nas dawaj za was :grin:

Nie dźiwmy się później, że istnieje opinia że Audice z Polski są wypałowane...

Prawie wszyscy moi znajomi mający TDI jeżdżą na półsyntetykach Castrola....

Opublikowano

Dzieki za odpowiedz:)

Opublikowano
:hi:
Opublikowano

można zalac taki olej do PD-ka

TOTAL 5w40 a.p.i clasyfication sj/cf wv 502.00 505.00 acea 98/b3 98b4

Opublikowano

Nie zalewaj, norma VW 505.01 musi być do PD:)

Opublikowano

Devast - masz swój Kujawski:

37107_233854636729762_921787622_n.jpg

Opublikowano

qurrrr, że na to nie wpadłem :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

jutro wyrychtuję bańkę i wleję do niego Kujawski

niech sie kobita cieszy... :polew::polew::polew::polew:

Opublikowano

Leje ktos castrola 5w30 w b8 ? Jak nie chce bawic sie w motul itp to lepiej castrol czy ten lipny Mobil ?

Opublikowano
Leje ktos castrola 5w30 w b8 ? Jak nie chce bawic sie w motul itp to lepiej castrol czy ten lipny Mobil ?

Kujawski będzie lepszy od szajstrola i lipnego motula, tak myśle.... :facepalm:

Opublikowano

Panowie doradzcie.

Mam 1.9TDI AVF , 155tys przebiegu.

Wczesniej byl olej LIQUI MOLY SAE 5w30 Longlife III (taki zalewal juz niemiec).

Co najlepiej teraz zalać ?

Opublikowano

możesz zostac przy tym samym oleju, ale zapomnij o resursie na LL

wymiana max co 15 tkm, powyzej tej wartosci szkoda silnika

możesz tez przejsc na 5W-40 z normą 505.01, bez obaw o silnik

Opublikowano

Ogolnie myslalem cos o Castrolu , podobno taki w ASO leja.

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 ten bylby ok ?

Z tego co wiem to DPF nie mam , auto pazdziernik 2003 (model 2004).

O co chodziło z tym "ale zapomnij o resursie na LL" bo nie skumalem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.