Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docinanie climatronica i tunelu pod kosz 2 DIN RNS E


fayera

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych, którzy dopiero będą czytać ten wątek i mają na celu przeróbkę z 1din na 2din, przy założeniu, że popielniczka, tunel pozostają 1 din:

1. Tunel należy dociąć w dolnej części, wcześniej można znaleźć fotki. Ja docinałem boschem z małą tarczą, po trochu. Jak macie tunel i kosz 2din na stole, to możecie przyłożyć, tak jakby miało to być w aucie na tych dwóch górnych śrubach i będziecie wszystko widzieć. Wszystko czyli ile należy dociąć.

2. Ten metal (jakby język), który przykręcamy na 2 torxy do dolnej części kosza pozostaje stary, czyli od 1din (nie wiem czy się różnią, ale być może to jest powodem tego, że niektórzy piszą że trzeba docinać popielniczkę, co nie jest do końca prawdą)

3. Montujemy kosz, tunel, po czym ścinamy z góry tą półeczkę pod climatronikiem (może być na płasko i tak zupełnie nic nie widać), a jak jej nie damy to będzie centymetrowa szpara, którą widać na niejednym zdjęciu forumowiczów), wpinamy ją na dwa zatrzaski, przykręcamy starą popiołkę z 1din, bez żadnych przeróbek. Składamy pozostałość.

4. Dopiero wtedy wkładamy climatronic i na końcu radio.

Ja osobiście climatronic też docinałem, najpierw włożyłem radio i zrobiłem szablon z kartonu, przykładając go do radia, lub żeby odcisnęły się te rowki, które się pokrywają z prowadzeniem w climatronicu. Później odrysowałem na climatronicu (zachowując symetrię) i docinałem małym ostrym nożykiem po trochu to co z grubsza się należało, później wszystko wyrównałem długim, szerokim płaskim pilnikiem do metalu i to nim później "docinałem", na koniec tylko papierek 120 i 240 (ja osobiście wykończyłem papierkiem wodnym 400 i 1200, ale to już wynikało bardziej z mojego charakteru :wink: )

Aha tą srebrną listwę zdemontowałem i dociąłem na sam koniec.

Zabawy przy pierwszym razie trochę jest, ale każdy może to zrobić, jak coś służę pomocą ;)

Zdjęć niestety nie miałem kiedy i czym robić. Mogę pokazać tylko stan finalny:

https://lh6.googleusercontent.com/-fg0uIXP-jAs/ULKOG5mYcoI/AAAAAAAAARk/xCubOBrd54s/s512/2%2520din.jpg ,

https://lh6.googleusercontent.com/-cDYnau6aL4w/ULKOGwlIhGI/AAAAAAAAARo/_cEAFIgLR7U/s512/2%2520din%2520z%2520bliska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyłożę szablon i też zostawię jeszcze trochę więcej naddatku żeby nie było za dużo wycięte

A gdzie konkretnie ten szablon przykładacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę odpowiedzcie laikowi...

jeśli chcę mieć fabryczny radiootwarzacz z nawigacją mp3 i duzym wyświetlaczem wystarczy kupić np taki gramofon :

http://allegro.pl/radio-nawigacja-audi-rsn-d-dx-navigation-plus-i4858675176.html

podocinać co tam trzeba zamontować i to tyle ? czy musze dodatkowo cos jeszcze dokupic?

Oto wnętrze mojego autka :

wqvrxf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę odpowiedzcie laikowi...

jeśli chcę mieć fabryczny radiootwarzacz z nawigacją mp3 i duzym wyświetlaczem wystarczy kupić np taki gramofon :

http://allegro.pl/radio-nawigacja-audi-rsn-d-dx-navigation-plus-i4858675176.html

podocinać co tam trzeba zamontować i to tyle ? czy musze dodatkowo cos jeszcze dokupic?

Oto wnętrze mojego autka :

wqvrxf.jpg

Witaj,

Teraz masz odtwarzacz concert oraz tzw małą navi czyli DX czyli jednostkę 1DIN.

Odtwarzacze z navi RNS-D lub RNS-E (nowsza generacja na DVD są też dostępne z wyśw. ledowymi) są rozmiarze 2DIN.

Aby je zainstalować potrzebujesz kupić nie tylko samą jednostkę ale także tunel 2 DIN z klimatronikiem pod 2DIN, oraz kosz. Możesz także przerobić swój tunel 1DIN i (przyciąć) klimatronic 1 DIN.

Wtedy pozostaje kupić kosz 2 DIN i jednostkę np. RNS-D.

Zasięgnij pomocy w instalacji od specjalistów na tym forum,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję black....
tak mam nawigację między zegarkami której napęd siedzi w bagażniku...

wybaczcie że pytam jak blondynka..ale rozumiem to w ten sposób jeśli zdobędę tunel w tym samym kolorze (co pewnie nie jest łatwe) - wystarczy kupić samo radyjko ...i wszystko zmontować... jeśli kupie tylko radyjko - logicze... musze docinać tunel no i zmienić koszyk...

tak patrzę na ceny tych jednostek z dvd .....no prawie się nogą przeżegnałem ...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję black....

tak mam nawigację między zegarkami której napęd siedzi w bagażniku...

wybaczcie że pytam jak blondynka..ale rozumiem to w ten sposób jeśli zdobędę tunel w tym samym kolorze (co pewnie nie jest łatwe) - wystarczy kupić samo radyjko ...i wszystko zmontować... jeśli kupie tylko radyjko - logicze... musze docinać tunel no i zmienić koszyk...

tak patrzę na ceny tych jednostek z dvd .....no prawie się nogą przeżegnałem ...

.

Witaj !

Dokładnie tak jak piszesz.

Nie wiem czy w Twoim przypadku zabawa w RNS-D ma sens przecież on też bazuje na systemie Blaupunkt DX.

Kupisz jednostkę (pewnie używaną) nie wiesz w jakim stanie i czy za chwilę nie odmówi posłuszeństwa.

Wydasz w sumie min. koło 1 tys za RNS-D lub nawet koło 2- 2,5 za RNS-E (droższy na LED) do tego aktualne mapy.

Ja osobiście mam navi taką jak ty czyli DX do tego aktualne mapy 2014 i śmiga b. fajnie.

Ma też dużą zaletę, że jest niewidoczna dla amatora cudzej własności.

Zerknij na forum ilu użytkownikom skradziono RNS-E. Stąd pewnie wysyp RNS na Alle.....

Do swojego Concerta dostawiłem jedynie emulator zmieniarki czytający MP3 z Pendrive, SD, Iphone itp. polecam!

Jeśli koniecznie musisz mieć duży wyświetlacz z mapami navi to może zainstaluj apkę navi na smartphone.

Wyjdzie sporo taniej :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - czyli moja pierwsza myśl odnośnie rozbudowy muzycznej w aucie zdaje sie byc najlepsza ;) ..... wybaczcie Kochani te off gadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem radyjko 2DIN (Audi symphony |||). Obecnie mam na 1 DIN. Klimatronik bez grzania. Multiplikacyjną kierownice mam.

Do montażu radyjka co będę potrzebował oprócz ramki 2 DIN ? Tunel zostaje 1 din.

ps. posiadam jeszcze popielniczkę i ramkę pod lewarek na 2 diny. ( jak coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem radyjko 2DIN (Audi symphony |||). Obecnie mam na 1 DIN. Klimatronik bez grzania. Multiplikacyjną kierownice mam.

Do montażu radyjka co będę potrzebował oprócz ramki 2 DIN ? Tunel zostaje 1 din.

ps. posiadam jeszcze popielniczkę i ramkę pod lewarek na 2 diny. ( jak coś)

kosz 2din,tunel i klimę możesz przyciąć,po za tym masz wszystko,ramka pod lewarek jest taka sama w 1 i 2 din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podjechałem do fachowca od navi robiła takie przeróbki, krzyknął 300zł .

Ile czasu zajmuje taki mod?

Zaczynamy do wyjęcia klimatronika, następnie radia 1dni i demontujemy kosz 1 din?

Następnie przycinamy tunel na dole aby włożyć nowy koszt 2DIN ? Skręcamy i wkładamy radio i docinamy klima-tronik po bokach aby pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto z ludzi którzy wykonywali juz tego moda jest w stanie pomoc oczywiście za odpowiednią opłatą

Proszę o pw

Pozdrawiam

Witam

Kto z ludzi którzy wykonywali juz tego moda jest w stanie pomoc oczywiście za odpowiednią opłatą

Proszę o pw

Pozdrawiam

Witam

Kto z ludzi którzy wykonywali juz tego moda jest w stanie pomoc oczywiście za odpowiednią opłatą

Proszę o pw

Pozdrawiam

Witam

Kto z ludzi którzy wykonywali juz tego moda jest w stanie pomoc oczywiście za odpowiednią opłatą

Proszę o pw

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytałem różne fora w celu dowiedzenia się co jest potrzebne konkretnie do wymiany radia 1 DIN na 2 DIN. Jedni piszą, że okablowanie też. Drudzy, że same radio i podszlifować klimatronika. Jak to jest naprawdę?

Jestem posiadaczem Audi a4 b7 2005r. Auto nie ma żadnej nawigacji, ani tej na liczniku.

Potrzebuje informacji od kogoś, który się zna w tym temacie, albo który już wykonywał taka operacje.

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz kosz 2din ok 130zł , klimatronik docinasz ,albo sprzedajesz swój i kupujesz 2din, tunel docinasz, przejściówka do anteny i radyjka ok 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w tym temacie, ale jeżeli nie mam żadnej nawigacji to nie potrzebuje żadnych anten?

Radio RNS D czyta płyty CD czy samą nawigacje? Jak to jest konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rnsd czyta navi ,do CD musisz zamontować zmieniarkę tylko nie pamiętam z jaką literka,bo nie wszystkie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem komplet od audi, wszystko siedzialo w jednym aucie: rnsd, zmieniarka, climatronic, kosz na 2 din.

Takie pytanko.. Bylby ktos mily i uzyczyl by mi jakis sachemat lapatologiczny podlaczenia calego kompletu? Co gdzie i do czego jaki kabelek idzie. szukalem lecz zdjecia sa nie aktywne juz. Chodzi mi o przerobke z 1 din na 2 din. Podlaczenie rns-d + zmieniarka + gps + antena. Bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam, Lukasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepneę się pod temat bo mam pytanie,

Mam radio 2din i tunel 2 din w aucie i będę chciał wymienić tunel, ponieważ chcę się pozbyć nieszczęsnej słuchawki ;/

kupiłem tunel 1din bez słuchawki (nie mogłem znaleźć 2din grantowego) i teraz moje pytanie, czy będę musiał przyciąć tylko tunel czy klimatronik też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...