Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Hamulce z czujnikami ścierania


sucha23

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz bez problemowo, ja u siebie "dołożyłem", bo skoro jest to po co go usuwać.

Podpiąłem pod hamulec ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocek z czujnikiem I bez jest konstrukcyjnie minimalnie inny

pomine tutaj fakt ze tloczek w zacisku rowniez, odradzam montaz klocka z czujnikiem do zacisku w ktorym go nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocek z czujnikiem I bez jest konstrukcyjnie minimalnie inny

pomine tutaj fakt ze tloczek w zacisku rowniez, odradzam montaz klocka z czujnikiem do zacisku w ktorym go nie bylo

Dlaczego?? Ja go porównywałem i był taki sam, jedyna różnica jest tylko w zalewaniu tego klocka (siedzi w nim pręcik i jak się kończą klocki to ulega on uszkodzeniu, czyli przerwaniu obwodu), natomiast wymiary przynajmniej optycznie były takie same, aż zaraz sprawdzę.[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 15:03_________________________________________________Kurcze ja w żadnym katalogu nie mogę znaleźć podziału czy z czujnikiem czy bez.[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 15:10_________________________________________________Ha nie różnią się, patrzyłem na stronie tomex-a, numer katalogowy 13-12 (bez czujników) i 13-121 (z cujnikami) wymiary są te same i budowa też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

katalog Tomex-a to mozesz sobie wsadzic.... no wiesz gdzie...

sprawdz katalogi Ferodo, TRW, Bosch-a lub Ate, tam na pewno znajdziesz te roznice :> :> :> :> :>

ale jak juz tak bardzo chcesz to prosze

wymiary klocka bez czujnika: 157/74/19.5 mm

z czujnikiem: 156/71/20.4 mm

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

katalog Tomex-a to mozesz sobie wsadzic.... no wiesz gdzie...

sprawdz katalogi Ferodo, TRW, Bosch-a lub Ate, tam na pewno znajdziesz te roznice :> :> :> :> :>

ale jak juz tak bardzo chcesz to prosze

wymiary klocka bez czujnika: 157/74/19.5 mm

z czujnikiem: 156/71/20.4 mm

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Podaj numery katalogowe??[br]Dopisany: 09 Lipiec 2010, 10:30_________________________________________________Kurde ale żeś różnice dał, to czy klocek będzie milimetr większy czy mniejszy raczej nie robi żadnej różnicy.

Podejrzewam że wziąłeś inne modele (w sensie że ten z czujnikiem nie jest odpowiednikiem tego bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tymi klockami, można założyć klocek z czujnikiem do wersji bez czujnika po jego obcięciu? Klocki o wymiarach 157/74/19.5 mm są zarówno z czujnikiem jak i bez, a potrzebuję klocki o takim wymiarze do tarcz fi 288x25. Jaka jest faktycznie różnica między tymi klockami oprócz ceny gdzie z czujnikiem są tańsze :kox: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tymi klockami, można założyć klocek z czujnikiem do wersji bez czujnika po jego obcięciu? Klocki o wymiarach 157/74/19.5 mm są zarówno z czujnikiem jak i bez, a potrzebuję klocki o takim wymiarze do tarcz fi 288x25. Jaka jest faktycznie różnica między tymi klockami oprócz ceny gdzie z czujnikiem są tańsze :kox: .

Moim zdaniem możesz, ja zakładałem i nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły, jakie chcesz jeszcze roznice katalogowe ????? :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

podałem Ci juz je

oznaczenie np Ferodo klocka z czujnikiem FDB1323

bez FDB1167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem tarcze i klocki z przodu. Kupiłem klocki z czujnikiem mimo, że u mnie nie było czujników. Powodem była cena bo z czujnikiem są tańsze. Klocki z czujnikiem i bez czujnika są identyczne i wszystko pasowało idealnie po odcięciu kabelka. Numery katalogowe muszą być inne bo z czujnikiem i bez nie mogą występować pod tym samym numerem z wiadomego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki z czujnikiem i bez czujnika są identyczne i wszystko pasowało idealnie po odcięciu kabelka. Numery katalogowe muszą być inne bo z czujnikiem i bez nie mogą występować pod tym samym numerem z wiadomego powodu.

jestes pewien że są identyczne ??????

to ze wchodza do zacisku wcale nie oznacza ze sa takie same a na 100000% nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem tarcze i klocki z przodu. Kupiłem klocki z czujnikiem mimo, że u mnie nie było czujników. Powodem była cena bo z czujnikiem są tańsze. Klocki z czujnikiem i bez czujnika są identyczne i wszystko pasowało idealnie po odcięciu kabelka. Numery katalogowe muszą być inne bo z czujnikiem i bez nie mogą występować pod tym samym numerem z wiadomego powodu.

Też uważam że są identyczne (osobiście je zakładałem i porównywałem), nawet się pytałem sprzedawcy przy zakupie i też twierdził że są identyczne. Zresztą one się nie mogą różnić (no może w jakiś setnych milimetra, ale wizualnie są takie same). Czy tarcze też są inne ?? Wątpię, bo tarczy się raczej nie dobiera do klocków (w sensie czy ma czujnik czy nie), a skoro tarcza jest identycznych rozmiarów to i klocek też musi być identycznych rozmiarów (może być grubszy ze względu na ten czujnik ale to nie przeszkadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też kupiłem z czujnikami chociaż nie mam podpięcia, wywaliłem kabelki i normalnie pasowały na oko były takie same ale ja z Devastationem się nie będę spierał i przyznam mu odrazu racje :decayed:

Jak narazie jeżdże i hamuje od czasu do czasu :naughty:

[ jeszcze tył do wymiany :( ][br]Dopisany: 26 Lipiec 2010, 00:10_________________________________________________Devastation nie krzykaj i nie denerwuj się! :buziak::polew:

Devastation w tym temacie jest zdecydowanie najlepszy więc się z nim nie spierajcie bo groza z nieba na was spadnie :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien na 100%. Przy kupnie pytałem czy w razie czego będę mógł wymienić klocki jeśli się okaże że będą się różniły (sprzedawca zapewniał mnie, że na pewno są identyczne) więc kupiłem z czujnikiem. Po zdemontowaniu klocków dokładnie zmierzyłem klocki suwmiarką (wszystko co się da zmierzyć) i były takie same, no może niektóre wymiary różniły się kilka dziesiątych mm :wink4: . Klocki kupiłem TRW. Nie wiem jak przy innych klockach bo nie mierzyłem, ale TRW są takie same z czujnikiem i bez czujnika. W sumie to jest jedna drobna różnica, w klocku bez czujnika jest o 1,5 mm grubsza okładzina na klocku, ale to nie ma znaczenia, tyle że bez czujnika trochę dłużej wytrzymają, ale i tak nie warto dopłacać 30 zł z powodu 1,5 mm grubszej okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...