Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Silnik się grzeje do 100 C


marawax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem mianowicie jak jest tak ciepło jak teraz i stoję w korku to temperatura podnosi się do 100 C. Byłem dzisiaj u mechanika i ten mi mówi że wentylator chodzi termostat działa i głowica nie jest walnięta i że nie wie co to może być - dodam że pompe wody wymieniałem 1,5 roku temu.

Temperatura spada jak dam klime na ogrzewanie na maksa ale w taki upały to nie jest jazda. Ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozumiem że temperatura nie spada Ci na trasie poniżej 90*C--co by oznaczało że faktycznie termostat masz sprawny.

Natomiast jak czytałem posty kolegów,to prawdziwą zmorą V-ek jest prawidłowe ich odpowietrzenie.

Nieprawidłowo ,lub niedostatecznie odpowietrzona V-ka może dawać taki efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze temperature sprawdzasz na klimatroniku na 49 kanale. W moim aucie podczas jazdy autostradowej pokazuje 95 i ani drgnie. Podczas jazdy w miescie przy duzych korkach jest 99 i czasem nawet 101 jak upal doskwiera. Po wlaczeniu klimy temperatura spada o okolo 2-3 stopnie. Wszystko mam w aucie porobione na tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak temp. sprawdzam na klimatroniku. W czasie jazdy jest ok pokazuje 85 do 90 C ale jak się zatrzymuje to zaczyna rosnąć jak włączam klima na chłodzenie to silnik grzeje się jeszcze szybciej a jak włącze na ogrzewanie to temp spada do 85 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa była wymieniona razem z silnikiem ( bo poszedł mi rozrząd ) ale byłem u drugiego mechanika i okazało się ze nie działa wentylator od klimy ( w ogóle się nie włącza )- ten pierwszy mechanik chyba miał coś ze wzrokiem. mam nadzieje ze jak go wymienie to problem zniknie. Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"W czasie jazdy jest ok pokazuje 85 do 90 C ale jak się zatrzymuje to zaczyna rosnąć jak włączam klima na chłodzenie to silnik grzeje się jeszcze szybciej a jak włącze na ogrzewanie to temp spada do 85 C"

Myślę że co do termostatu można mieć już małe zastrzeżenia,gdyz temperatura płynu nie powinna spadać poniżej 95*C.

Wentylator klimy nie powinien mieć żadnego wpływu na temperaturę cieczy (jeżeli ma to oznacza że coś jest nie tak z układem chłodzenia, czyli w tym przypadku z termostatem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prorokiem ale wydaje mi sie kolego, ze pompa wody nie dziala poprawnie. (kupiles szajs, z witraczkiem z kiepskiego chinskiego plastiku :disgust:)

Termo oraz witrak tez do sprawdzenia, aby wykluczyc ich usterke.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możnaby zająć się termostatem. Miałem niedawno taki problem. Po wymianie termostatu temp. dochodziła do 120 stopni. Okazało się że termostat był szajsowaty. Po wymianie na inny wskazówka ani drgnie ponad 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chodzi ci wentylator od klimy to bedziesz miał na postoju tak wysoka temperature. ja miałem identyczny problem. sprawdź wentylator i jak bedzie juz chodził to wszystko bedzie jak nalezy i bedzie ci schładzał temperature do roboczej. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . ja jestem po kontroli w ASO co do temp u mnie utrzymywała nawet 105 stopni w korkach i dopiero jak ruszyłem to po przejechaniu kilometra spadało do 98 . Mechanicy z aso zrobili moim autkiem 100km w korkach w trasie itd przy podłaczonym vagu i spawdzaniu temp jednoczesnie na klimatroniku. I stwierdzili ze wszystko jest ok u mnie klimatronik oszukuje o 2 stopnie w górę ale powiedzieli ze to normalne i ze płyn g12 spokojnie wytrzyma temp 120stopni. Auko było sprawdzane przy temp 34 stopni celcjusza. Powiedzili również ze V-ałki czsamai tak maja :) tak ja od piatku juz sie tym nie martwie :) ( jzdze juz tak 2 rok i nic złego sie nie działo z uszczelkami pod głowicami itd ) pozdrawiam aaaaaaaaaa no i wszysko u mnie działa poprawnie termostat pompa wody wisko itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...