Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najlepsze wtryski - jakie polecacie lub nie polecacie?


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nosze sie z zamiaremm zalozenia gazu. Oczywiscie dzieki forum dokonałem wyboru juz warsztatu. Przeczytalem kilkanaście juz postów i tematów o LPG w audi. Ale nie znalazłem tematu o wtryskach. A jesli juz sa to w pojedynczych postach. Wiec tu moje pytanie: Jak byście uszeregowali wtryski LPG? Mi proponowano w kolejności nastepującej:

1. BRC (wrazz z cala instalacją)

2. Zavoli (inst. BRC)

3. Valtek (inst. BRC)

4. Eliza lub Stella

5. MatriX

6. Rail Horizon

7. Magic

Z racji tego ze nie wiem ktore sa dobre w korzystnej cenie podpowiem ze interesuje mnie instalacja BRC Sequent 24 + jakeis wtryski- polecano mi BRC albo Zavoli? Co o tym sadzicie? Ktore wg was sa dobre? Moze inne z poza tych ktore wymienilem i o ktorych wspomnialem wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi proponowali wtryskiwacze valtek ale to w cenie instalacji 2300 pozniej czym drozej to lepsze. Ale koles mowil ze narazie problemow nie ma z nimi...

Lepiej byłoby jakby ktoś się wypowiedział na ten temat co ma taki sprzęcior... :)[br]Dopisany: 18 Lipiec 2010, 13:03_________________________________________________Moje audi a4 z silniczkiem 1.6 95r <- więc u mnie powinno to śmigac

Podaj swoje dane bo to jest ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wtryskiwacze to:

- Kehiny

- Hana

- Matrixy serii HD lub XJ

- Magic Jety

- pozostałe ( Valteki,Raile czyli typowe elektrozawory a nie wtryskiwacze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojedyncze MagicJety i nie ma różnicy czy jadę na gazie czy na benzynie. Łatwiej je schować pod pokrywę silnika. Te wtryski to wg. mnie optymalne minimum, nie ma co przesadzać z wtryskami do ponad 10 letniego auta (przynajmniej w moim przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wtryski mniejsze spalanie mniej problemów z eksploatacją zarówno wtryskiwaczy jak i silnika moim zdaniem jest ses pakować sie w np matrixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie sprawdziłem zachowanie ADR-a na Railu i Matrixach HD344, różnicy w spalaniu nie zauważyłem ani w mocy max jedyna kozysc była taka, że auto równiej i spokojniej pracowało na wolnych obrotach i wydawał sie troszke bardziej elastyczny szczególnie przy ruszaniu z klimą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaproponowano takze magic jety,,,podobno valtec jest tani w naprawie ale szybko sie zuzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Załóż najlepsze wtryski na jakie możesz sobie pozwolić-to absolutna podstawa każdej dobrej instalacji :) W ogóle tzw. mechanika w instalacji jest o wiele ważniejsza niż te całe sterowniki-dlatego dobry reduktor+dobre wtryski to podstawa zbudowania dobrego zestawu. Ja mam cały zestaw BRC SQ24 (reduktor mb 1500, wtryski pomarańczowe), w listopadzie minie 2 lata-instalacja spisuje się doskonale. Mając do wyboru BRC SQ 24 light (wtryski zavoli) i normalny zestaw-nie zastanawiaj się nawet 1 sekundy dopłać do normalnego zestawu. Jeśli składak, to ja założyłbym w tej chwili wtryski Matrix-sprawdzone, bardzo dobre wtryskiwacze (poczytaj na lpg-forum), albo MED-y (ale to już ekstraklas wtryskiwaczy i słono kosztują). Żadnych Magic Jetów bym nie założył, co z tego że można je ładnie schować (estetycznie zamontować)-a jakie to ma znaczenie dla jazdy na LPG :gwizdanie:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy gada pisze co innego dla jednego matrixy są ok dla innego nie na lpg forum też pier**l...

im drożej tym lepiej ekstra porady kolega ma valtec najechane 40tys i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wtryskiwacze to:

- Kehiny

- Hana

- Matrixy serii HD lub XJ

- Magic Jety

- pozostałe ( Valteki,Raile czyli typowe elektrozawory a nie wtryskiwacze)

W tej właśnie kolejności co napisał kolega. Do ADR najrozsądniejszą opcją cena/jakość są Matrixy HS. Są to wtryski pojedyncze, łatwo je schować i masz wężyki o dł. 2 cm. Myszą być tylko dobrze zrobione nawierty, ale to dotyczy wszystkich wtrysków.

Jeśli chcesz BRC, to wyboru dużego nie ma. Ja polecam Ci dopłacić i wstawić do tej instalki Kehiny. Są dużo lepsze od Zavoli i BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem wtryski brc to nie kehiny? bo mi sie wydaje ze brc je tylko reklamuje jako brc

Informacja od montujacych gaz

Nie wiem dlaczego upiera sie pan przy wtryskach BRC?(tak nawiasem BRC

> > tylko firmuje te wtryski, sa to raile horizon lub droższe keihiny)

> > U nas instalacja Zenit lub Stag (o wiele lepsza od BRC) do tego

silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w setupach brc wystepowały Kehiny i brc to nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem wtryski brc to nie kehiny? bo mi sie wydaje ze brc je tylko reklamuje jako brc

Informacja od montujacych gaz

Nie wiem dlaczego upiera sie pan przy wtryskach BRC?(tak nawiasem BRC

> > tylko firmuje te wtryski, sa to raile horizon lub droższe keihiny)

> > U nas instalacja Zenit lub Stag (o wiele lepsza od BRC) do tego

silnika

A co ci ma napisać warsztat montujący Zenita/Staga, że BRC jest ok? Zapomnij o tym, dobre jest tylko to co sam montuje...

Wyznacznikiem dobrze założonej i dobrej instalacji LPG jest dla mnie to, że przyjeżdżasz do zakładu tylko i wyłącznie na przeglądy gwarancyjne :), a poza tym zapominasz o LPG (poza, ma się rozumieć, tankowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobry Fachowiec to sam podpowie co założyć. nie będzie chciał sobie psuc renomy. w oplu zdalem sie na opinie Fachowca i 2.5 roku jezdzilem bez najmniejszego problemu az do sprzedazy tamtego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że handlujesz lpg :naughty

Nie. Dobrymi kosmetykami :gwizdanie: ale to że mam diesla nie znaczy że nie miałem do czynienia z LPG :cool1:

ale kończę dialog bo widzę że nie dojdziemy do porozumienia.

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...