Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja domowa


rafalekx

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy widzi co się dzieje jakie upały nas dopadły i pewnie tak juz będzie że lata będą bardzo gorące :decayed: Dlatego postanowiłem założyć klimę w domu. A dokładniej w mieszkaniu w bloku. Przeglądałem różne klimatyzatory przenośne, klimy montowane "na stałe" itd. Nie znalazłem tematu o tym na forum dlatego zakładam nowy wątek i proszę o wszelkie opinie na ten temat.

Kto ma, jaki sprzęt polecacie, jakiej firmy, model itd.? Przenośne klimatyzatory czy montaż klimy na stałe.

Dowiadywałem się w jednym z zakładów zajmujących się zakładaniem takiego sprzętu, polecili zestaw samsunga (konkretnego modelu nie znam) i powiedzieli że trzeba szykować ok. 2000 zł. +/- ile nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałek w Poniedziałek będę u chłopaków w firmie po wycenę dla klubowiczów z Wawy .Też zdecydowali się na Samsunga.Jak chcesz to mogę też zapytać o coś dla Ciebie :wink4: Jak dzwoniłem wczoraj to mówili , że ludzie wykupują wszystko :kox: Pierwsze wolne terminy montażu w Warszawie to koniec sierpnia :decayed: W Lublinie , Łodzi czy Gliwicach jestem w stanie załatwić szybszy montaż :wink4: Tutaj link do firmy http://www.klimaimport.pl/index.php :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośnie bym sobie odpuścił od razu. Widziałem to kiedyś w akcji i nie chciałbym tego za darmo. Ja w pracy mam jakąś GD Midea - daje radę aż szron leci :D Też myślałem o tym żeby w domu założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę Rafał ja przedstawię rozwiązanie trochę tańsze :)

Jeśli chodzi o klimę to ostatnio w pracy ten temat przerabialiśmy tzn. kolega z działu postanowił sobie zamontować klimę w mieszkaniu 70 m2 i zamontował. Koszt to niecałe 700 zł + własny montaż. Tutaj masz link do aukcji z której brał klimatyzator ona jest zakończona ale można zadzwonić i dowiedzieć się czy jeszcze coś mają albo będą mieli http://allegro.pl/item1099133926_klimatyzacja_klimatyzator_nascienny_split_2_5kw.html

Montaż samodzielnie wykonał i od 3 tygodni chodzi z uśmiechem na twarzy bo w te upały może normalnie funkcjonować w mieszkaniu w bloku.

Tutaj masz linki które pokazują jak samodzielnie klimę zamontować:

Montaż klimy - 1

Montaż klimy - 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pobór prądu mają te klimatyzatory ?

Ciekawe czy to sie odczuje przy płaceniu za prąd...

Pytam bo chciałem mamie założyć ale ona w sklepie już płaci prawie 800zł za prąd.

(dużo lodówek) NO i na działalność prąd jest droższy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pobór prądu mają te klimatyzatory ?

Ciekawe czy to sie odczuje przy płaceniu za prąd...

Pytam bo chciałem mamie założyć ale ona w sklepie już płaci prawie 800zł za prąd.

(dużo lodówek) NO i na działalność prąd jest droższy niestety.

zawsze możesz mamę pocieszyć że jak będzie miała 20st w sklepie to lodówki zdecydowanie mniej będą żarły prądu żeby uzyskać założoną temperaturę niż przy 40st bez klimy...

a żre coś koło 4kW pewnie :wink4:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 08:55_________________________________________________spore mnie zdziwko złapało jak czytam tą aukcję... cena :kox: i gwarancja jakaś...

a zużycie energii 1000W :shocked: myślałem że to więcej zżera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w te ostatnie upały zakupiłem wolnostający (monoblok) klimatyzator ZIBRO.

Powiem szczerze ze daje rade.Choc w pierwszym momencie wydawało mi sie ze bedzie kicha.

Srednio obiza temerature w pomieszczeniu o 6-8 stopni.Wydaje mnie sie ze w zupelnosci to starcza.Przynajmniej odczuwalna temperatura jest duuuuzo nizsza.... tak czy inaczej w przyszlosci zastanawiam sie nad zakupem klimy z kompresorem na zewnatrz-duzo ciszej w domku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę też zapytać o coś dla Ciebie :wink4: Jak dzwoniłem wczoraj to mówili , że ludzie wykupują wszystko :kox: Pierwsze wolne terminy montażu w Warszawie to koniec sierpnia :decayed: W Lublinie , Łodzi czy Gliwicach jestem w stanie załatwić szybszy montaż :wink4:

Mi chodzi przede wszystkim o sprzęt właśnie samsunga bo już praktycznie dogadałem się ze znajomym co to zakłada, że dzisiaj przyjedzie obczaić co i jak, gdzie montujemy, a może jutro max piątek będę miał założone ;) Pytanie tylko czy warto dopłacać tego tysiaka do samsunga? Ogólnie nie mam przekonania do tej firmy w przypadku innego sprzętu, ale może klimę mają wysokiej klasy (skoro taka cena). Czy może nie warto i lepiej zaryzykować z tańszym sprzętem, który jest dla mnie "no name" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima to tak proste urzadzenie ze ciezko cos w tym spierdzielic, grunt zeby dobrych materialow uzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest OK, myślę.

W biurze mamy samsunga od 2 lat - w magazynku, gdzie stoi serwer i się popala, więc jest ciągle włączane, wyłączane, czasami pracuje przy otwartych oknach itd. Jak na razie bez problemów.

Rok temu założyliśmy jeszcze 6 samsungów do biura i ... wszystko gra.

Posiadają też grzanie, co wiosną/jesienią się czasami przydawało - ale to chyba w mieszkaniu raczej nie będzie potrzebne.

Koszt wychodził ok. 3500/urządzenie z montażem z koniecznością użycia podnośnika do instalacji jednostki zewnętrznej.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 12:25_________________________________________________

Klima to tak proste urzadzenie ze ciezko cos w tym spierdzielic, grunt zeby dobrych materialow uzyli.

Chyba, że spieprzysz montaż przewodów do odprowadzania skroplin i ... będzie ciekło i robił się grzybek :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Daikina. To takie Audi wśród klimy.

Oczywiście model klimatyzatora zależy od kubatury pomieszczenia, urządzeń w nim się znajdujących, ilości okien czy to ściana słoneczna czy nie. Wtedy sie dobiera odpowiedni model.

Jeśli ktoś chce sobie założyć klime w budynku to czeka go przeprawa ze spółdzielnią oraz urzędem miasta, potrzebne są zezwolenia na zmiane wizerunku elewacji budynku itd itd.

No chyba ze ktoś chce klimatyzator przenośny czego nie polecam bo i tak trzeba grubą rure wywalić na zewnątrza i jakoś odprowadzić skropliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby założyć klimatyzator we wnęce balkonowej ? Wtedy nie ma takiego nasłonecznienia i może nie trzeba pozwoleń na zmiane wizerunku elewacji budynku ?

A co jeśli mamy mieszkanie wykupione na własność ?

Albo w swoim domu ? Też należy takie pozwolenia posiadać ?

U nas to skutecznie potrafią zniechęcić do robienia czegokolwiek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby założyć klimatyzator we wnęce balkonowej ? Wtedy nie ma takiego nasłonecznienia i może nie trzeba pozwoleń na zmiane wizerunku elewacji budynku ?

A co jeśli mamy mieszkanie wykupione na własność ?

Albo w swoim domu ? Też należy takie pozwolenia posiadać ?

U nas to skutecznie potrafią zniechęcić do robienia czegokolwiek. :D

Jak masz wykupione mieszkanie, to napewno jest jakiś regulamin we wspólnocie/spółdzielni co zabrania tego.

Nie oszukujmy się - gdyby można było robić co się chce, to byśmy mieli takie cuda na blokach, że nawet w głowie się nie mieści.

Na balkonie nie powinni się czepić/zabronić - wszystko zależy od ludzi z administracji/zarządu. Jak są normalni, to się dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już to polecam lg i daikina (obie inverter) i nie mniej niż 12 000 btu, chyba że ktoś potrzebuje do sypialnie, to i dziewiątka wydoli markowa

osobiście od trzech lat używam nonejma "fujimi" ze względu na cenę :decayed:

przez okres letni (trzy miesiące) wyłączam ją tylko wtedy gdy wychodzę, a i w zimie często dogrzewam

w sumie to jestem zadowolony, działa i dmucha, jest to 12 000 btu, klasa oszczędności D :naughty: a z prądem "jakoś" daje rade :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiększyły sie jakoś drastycznie rachunki za prąd ?

Odczułeś różnice po założeniu klimy i jej używaniu ? Skoro tak często uzywasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 30 euro na dwa miesiące, ważne jest żeby jej nie wyłączać, ustawiasz optymalną temperaturę dla Ciebie niskie obroty i ona se pyrka,

w nocy "tryb nocny" i załącza się kilka razy, zależy jeszcze jakie pomieszczenie masz do schłodzenia

poza tym jeżeli kupisz markową i jeszcze inverter, są bardziej ekonomiczne od mojej starej trzy letniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przenośnym daj sobie spokój, lepiej klimatyzator wywalić na balkon masz wtedy i ciszej w domu oraz problem skroplin znika, co do firm to LG lub Samsung są dość popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już klimka zamówiona jutro montaż :) Niestety samsung nie wypalił... zabraklo u dostawcy mojego znajomego i w kilku innych miejscach :disgust: No ale zamiast samsunga będzie mniej znana włoska firma, która jakościowo podobno nie odbiega bardzo od samsunga, a nawet przez kilka lat odkąd je montuje rzadziej musi jeździć do awarii tego sprzętu niż do samsunga. Jedyna różnica między tym włoskim a samsungiem jest taka, że samsung odrobinę ciszej pracuje. Ten który jutro mi montują pracuje w granicach 32-35 dB. A poza tym parametry praktycznie takie same, 3,5 kW, wydajność 12000 BTU, klasa oszczędności A, max pobór mocy 1400 W chyba. Jutro zdam relację jak sprzęcik pracuje :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiela? I jakie masz mieszkanie/pokój?

Z montażem ok. 1700, mieszkanie coś ponad 48m^2, pokój w którym to będzie siakieś 15 metrów +/- 1 :wink4:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 23:28_________________________________________________Zapomniałem dodać że full serwis przez okres gwarancji w cenie, a że to znajomy to problemów nie będzie robił nawet po gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...