Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rozbita przednia szyba


elwis

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku chciałem uzywke bo miałem wszystkie oryginalne i mechanik zrobiła pajaka :) Myslałem o uzwce z tego samego roku co moja zeby ie było że cos kombinowane w aucie ale mam juz oryginalna nowa wiec po problemie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze lepiej jest zalozyc nowke niz jakas taka ktora u mnie w pracy byla wycieta,a polska ,,Firma"odkupuje ja i zaklada w polsce do polskich aut jako uzywana i nie rzadko sa to szyby z malymi sladami po uderzeniu kamienia.Wiec nowke!!!

Czas zalozenia szyby do A4 B6 to okolo godziny a nie pol dnia:)

Jasne :polew: demontaż wycieraczek, wyjęcie starej szyby, oczyszczenie, nałożenie kleju i w końcu właściwy montaż szyby i wycieraczek to twoim zdaniem tylko godzina :polew: :polew: Po odebraniu auta po 4 godz., taśmy przyklejone do szyby /podtrzymujące szybę/ kazali mi zerwać dopiero następnego dnia. Tak robi Pilkington i autoryzowane, dające na montaż gwarancję firmy.Źle założona szyba pęka przy najbliższej okazji sama, zdarza się że nawet w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze lepiej jest zalozyc nowke niz jakas taka ktora u mnie w pracy byla wycieta,a polska ,,Firma"odkupuje ja i zaklada w polsce do polskich aut jako uzywana i nie rzadko sa to szyby z malymi sladami po uderzeniu kamienia.Wiec nowke!!!

Czas zalozenia szyby do A4 B6 to okolo godziny a nie pol dnia:)

Jasne :polew: demontaż wycieraczek, wyjęcie starej szyby, oczyszczenie, nałożenie kleju i w końcu właściwy montaż szyby i wycieraczek to twoim zdaniem tylko godzina :polew: :polew: Po odebraniu auta po 4 godz., taśmy przyklejone do szyby /podtrzymujące szybę/ kazali mi zerwać dopiero następnego dnia. Tak robi Pilkington i autoryzowane, dające na montaż gwarancję firmy.Źle założona szyba pęka przy najbliższej okazji sama, zdarza się że nawet w nowym aucie.

Jasne. Sam montaż to godzina, nie więcej. Nie jest wielka filozofia.

Później trzeba odczekać jakieś 3-4h żeby klej dobrze zasechł.

Montowałem szybę, w autoryzowanym serwisie Pilkingtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze cala operacja to okolo dokladnie 45 min plus okolo godziny na wyschniecie kleju i mozna jezdzic bez obawy,robie to kilka razy dziennie wiec wiem cos na ten temat,jesli chodzi o inne firmy nie mam pojecia,ale jesli dluzej kazali ci jezdzic z tasmami to mieli kiepski klej i to wszystko,a nie jest zadkoscia ze firma oszczedza na kleju po to by wiecej zarobic,szyba klejona w aucie w firmie w ktorej pracuje po okolo 1 godzi nadaje sie do normalnego uzytku.

Kolega pisal ze szyba peka w nowym aucie,zgadzam sie z tym,ale to nie wina kleju ani czasu schniecie,w wiekrzosci przypadkow jest to wina montazu,tz.w dolnej czesci szyby jest prowadnica do wciskania plastiku podszybia,bywa ze w trakcie wciskania jej ktos zbyt mocno ja wcisnie w jednym miejscu,nastepuje naprezenie i reszte mozna sobie wyobrazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli podczas dużych mrozów jest odgłos lekkiego trzeszczenia szyby (chyba na kleju) podczas jazdy po dziurach, to co to możesz oznaczać ?

Zły montaż szyby ? Czy to normalne ?

Kolega ma coprawda Astre II ale w sumie szyba to szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli podczas dużych mrozów jest odgłos lekkiego trzeszczenia szyby (chyba na kleju) podczas jazdy po dziurach, to co to możesz oznaczać ?

Zły montaż szyby ? Czy to normalne ?

Kolega ma coprawda Astre II ale w sumie szyba to szyba.

klej nie trzeszczy, najprawdopodobniej szyba obciera o elementy tapicerki deski co świadczy o za małej ilości kleju :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że już wybór dokonany - obyś postawił na nówkę Pilk. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginał na szrocie.

a skąd bedzie miał pewnośc czy używana szyba nie bedzie pochodziła z anglika? chyba wiesz jakie są tego konsekwencje :cool1:

A jakie niby są tego konsekwencje??? bo ja żadnych nie widzę

Osobiście i tak stawiałbym na nową nie porysowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginał na szrocie.

a skąd bedzie miał pewnośc czy używana szyba nie bedzie pochodziła z anglika? chyba wiesz jakie są tego konsekwencje :cool1:

A jakie niby są tego konsekwencje??? bo ja żadnych nie widzę

Osobiście i tak stawiałbym na nową nie porysowaną

Dokładnie też jestem ciekaw jakie sa konsekwencje jak szyba pochodzi z anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginał na szrocie.

a skąd bedzie miał pewnośc czy używana szyba nie bedzie pochodziła z anglika? chyba wiesz jakie są tego konsekwencje :cool1:

A jakie niby są tego konsekwencje??? bo ja żadnych nie widzę

załóż szybę z anglika to zobaczysz,a raczej nic nie zobaczysz jak Ci przyjdzie jechać w deszcz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż szybę z anglika to zobaczysz,a raczej nic nie zobaczysz jak Ci przyjdzie jechać w deszcz :naughty:

Bardzo to enigmatyczne. Może jakieś konkrety?...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi o wycieraczki, które w angliku jak wiadomo pracują odwrotnie niż w aucie europejskim,po włożeniu takiej szyby wycieraczki fatalnie zgarniają wodę z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi o wycieraczki, które w angliku jak wiadomo pracują odwrotnie niż w aucie europejskim,po włożeniu takiej szyby wycieraczki fatalnie zgarniają wodę z szyby.

a jeździłeś że się wypowiadasz bo tak się składa że ja takie autko użytkuje i nie mam żadnych problemów (rzeczywiście są marki aut w których szybę trzeba zmieniać ale na pewno nie a4 b6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi o wycieraczki, które w angliku jak wiadomo pracują odwrotnie niż w aucie europejskim,po włożeniu takiej szyby wycieraczki fatalnie zgarniają wodę z szyby.

a jeździłeś że się wypowiadasz bo tak się składa że ja takie autko użytkuje i nie mam żadnych problemów (rzeczywiście są marki aut w których szybę trzeba zmieniać ale na pewno nie a4 b6)

tak,w B5 chciałem własnie zaoszczędzić i wsadziłem uzywkę z anglika,podczas deszczu była porażka,i nie sądzę zeby w tej kwestii marka auta miała jakiekolwiek znaczenie. Może jest to zalezne od stopnia zuzycia materiału,nie wiem,wiem ze nie polecam nikomu wkładanie używki z anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w b5 dlatego się nie wypowiem(to że źle zbiera wodę to nie zawsze wina szyby) natomiast pytanie było o b6 aktualnie jeżdżę sobie taką angielską b6 już po przekładce i u mnie takie rzeczy się nie dzieją dlatego uważam że nie ma znaczenia czy to Anglik czy Europa szczególnie że audi (mowa tylko o b6) było robione symetrycznie już w fabryce Wiem natomiast że są marki w których szyby są właśnie profilowane do rodzaju ruchu (mazda albo honda jakieś ich modele) Ogólne i tak polecam zakup nowej szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołczając sie do dyskusji odnosnie peknietej szyby.

przymierzam sie do wymiany i nie wiem do wybrac :wallbash:, napewno nowa tylko nie wiem jaka kupic? potrzebuje dobrą i w dobrej cenie :decayed:

prosze o wasze opinie :)

z gory dziekuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Pilkingtona :good:

Pilk ogarnia sprawę bez problemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...