Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jaki polecany dobry sprzedawca oleju na allegro ?


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Watkow o oleju do 1.9TDI PD juz kilka przeczytalem i mam zamiar kupic jeden z polecanych: Motul, Mobil 1 lub Shell, oczywiscie zgodny ze specyfikacja 505.01 (Castrola sobie daruje ;))

W zwiazku z tym iz mozna kupic wiele podrobek mam pytanie czy ktos z Was kupowal olej np na Allegro i moglby polecic ktoregos ze sprzedajacych??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Watkow o oleju do 1.9TDI PD juz kilka przeczytalem i mam zamiar kupic jeden z polecanych: Motul, Mobil 1 lub Shell, oczywiscie zgodny ze specyfikacja 505.01 (Castrola sobie daruje ;))

Ja zalalem Castrola 505.01 i jestem bardziej zadowolony niz z Mobila. Dlaczego? Na mobilu przejechalem 4000km i dolalem 0,5l. Na Castrolu przejechalem 3000km i jeszcze nic. Jest idealny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalalem Castrola 505.01 i jestem bardziej zadowolony niz z Mobila. Dlaczego? Na mobilu przejechalem 4000km i dolalem 0,5l. Na Castrolu przejechalem 3000km i jeszcze nic. Jest idealny stan.

Tez bym zalal Castrola jezeli tylko bylbym pewien jego pochodzenia - a o podrobkach Castrola duzo sie slyszy... Jakies pewne zrodlo??

Ile wchodzi oleju do tego silnika - bo nie wiem czy kupic 4 czy 5 litrow??

ja polecam Vavoline

Tez go biore pod uwage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali w warsztacie, wiec nie znam szczegolow. Nie mam juz tego paragonu, ale nie wiecej niz 5 litrow (pamietaj o filtrze). Filtr wzialem Knechta z IC za 22PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem olej + filtry.

Nie byłem zdecydowany jakim olejem zalać silnik.

Ale byłem u Rogala, więc skorzystałem z okazji i pytam jaki olej. TYLKO MOTUL.

absolutnie nie Castrol (podróby).

Zalałem Motula (kupionego na Allegro za 180 zeta i jest ok.

Mogę dać namiary, jak będzie potrzeba

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do tego zupełnie inne podejście, jeśli mam zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, kupując na allegro - to dziękuję.

No chyba, że mamy absolutną pewność co do sprzedawcy - pewno jest jakiś prywatny import.

Ale też dlatego wolę kupić olej w normalnym sklepie, ot choćby InterCars. Marka oleju dowolna.

Dlatego też, skupny się na poleceniu kogoś na allegro - taka zresztą była intencja pytającego.

A nie "ja jeżdzę na oleju X i jest za***isty", " ja jeżdzę na oleju Z i jest super" - ten temat już mamy gdzie indziej.

Następne posty będą po prostu kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do pytania: czy ktos moglby polecic ktoregos ze spzedajacych np Motula. Widze dwoch potencjalnych sprzedajacych:

http://allegro.pl/item223163456_motul_specyfic_505_01_5l_org_faktura_.html - uzytkownik eurocars

http://allegro.pl/item223890505_olej_motul_specific_505_01_vw_audi_5w_40_5l_rally.html - uzytkownik asia-g4

Czy do tego motorka leje sie zawsze syntetyk, bo widze ze sa tez polsyntetyki 5W40 spelnajace norme 505.01??. Przebieg 166tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupmy się na poleceniu kogoś na allegro

Polecam użytkownika asia-g4. Co do oryginalności, to nigdy chyba nie ma pewności - jedynie ekspertyza. Kupiłem, zalałem, chodzi lepiej niż na Shell Helix Ultra.

P.S. BTW muszę potwierdzić to co piszą na temat wysyłki w jej komentarzach - rzeczywiście ekspres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil uzupelniony ;) a z rabaciku chetnie bym skorzystal :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zywca i też chętnie załapałbym się na mały rabacik-potrzebuję 5 litrów MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40 i Motul Engine Clean.Miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą produktóe Motul-a http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=573622 ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zywca i też chętnie załapałbym się na mały rabacik-potrzebuję 5 litrów MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40 i Motul Engine Clean.Miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą produktóe Motul-a http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=573622 ?????

Ja ostatnio od niego brałem, koleś siedzi na kilku forach, szybka wysyłka, zero problemów.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, nawet nie wiedziałem, że mammoth sprzedaje na allegro.

On jest zdaje się od niedawna dystrybutorem Motula.

Zresztą sprzedaje czasem fajne graty do aut (turbo, IC i takie tam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to,że chyba warto od niego kupić Clean i 5l Motula.

Powiedzmy, że jest to od dawna znany sprzedawca (i nie tylko :) ).

http://www.streetracing.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=5086

http://www.tdiracing.pl/search.php?mode=results

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Auto kupiłem w niemczech. Pod maska jest naklejka: Castrol SLX 5W-30 Professional Powerflo. Więc znalazłem na allegro taki olej. Kupiłem Castrol SLX ProPow 5W-30. Po osmiu tysiącach miałem jedną dolewkę (około 150ml), nie jestem pewny czy mi zjadło czy po prostu stwierdziłem, że jak jest poniżej połowy to trzeba dolać) i wtedy sprawdziłem jaki powinien być olej do mojego silnika według katalogu. Okazało się, że wlałem mu 5W-30 z normą 504 00/507 00 a powinienem 5W-30 505 01 i kupiłem Castrol Edge (odpowiednik na polskim rynku tego SLX) 5W-30 505 01 (176zl - 4L).

Przejechałem ponad 6000km i wszystko jest ok.

Zawsze jezdzilem na oleju Castrol i nigdy nie zawiodl mnie zaden silnik a w trasie czesto bylo ciezko.

Czy może zaszkodzić źle dobrana norma? 504 00/507 00 a 505 01

Czy to nie ma zbyt dużego znaczenia?[br]Dopisany: 10 Marzec 2008, 14:12 _________________________________________________Mała poprawka do ostatniej wypowiedzi.

Teraz mam 5W-40 a nie 5W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Auto kupiłem w niemczech. Pod maska jest naklejka: Castrol SLX 5W-30 Professional Powerflo. Więc znalazłem na allegro taki olej. Kupiłem Castrol SLX ProPow 5W-30. Po osmiu tysiącach miałem jedną dolewkę (około 150ml), nie jestem pewny czy mi zjadło czy po prostu stwierdziłem, że jak jest poniżej połowy to trzeba dolać) i wtedy sprawdziłem jaki powinien być olej do mojego silnika według katalogu. Okazało się, że wlałem mu 5W-30 z normą 504 00/507 00 a powinienem 5W-30 505 01 i kupiłem Castrol Edge (odpowiednik na polskim rynku tego SLX) 5W-30 505 01 (176zl - 4L).

Przejechałem ponad 6000km i wszystko jest ok.

Zawsze jezdzilem na oleju Castrol i nigdy nie zawiodl mnie zaden silnik a w trasie czesto bylo ciezko.

Czy może zaszkodzić źle dobrana norma? 504 00/507 00 a 505 01

Czy to nie ma zbyt dużego znaczenia?[br]Dopisany: 10 Marzec 2008, 14:12 _________________________________________________Mała poprawka do ostatniej wypowiedzi.

Teraz mam 5W-40 a nie 5W-30.

Nic nie zaszkodzi Twojemu silnikowi jazda na lepszym oleju. Olej który miałeś 507.00 to produkt przeznaczony dla samochodów z filtrem cząstek stałych.Jeśli spełnia normę 507.00 to i poniższe normy też ma spełniane. Zaleca się jednak wlewanie olejów które spełniają normę przewidzianą przez producenta dla danego auta. Czyli spokojnie możesz bez czarnych myśli lać teraz tradycyjny olej 505.01 do aut diesla z pompowtryskiwaczami.[br]Dopisany: 10 Marzec 2008, 15:26 _________________________________________________

Kupowam ktos od tego sprzedawcy,chce sie upewnic czy oryginalny.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3860521&order=pd

ma dokładnie ten sam towar co ja. Produkty są w 100% ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu kupuje od asia-g4 i wszystko w porządku,jezdze na Shell diesel Ultra do pompek

dla ojca do focusa kupuje Mobil-1 wszystkie starte napisy z numerem seryjnym(wszystkie maja prawdopodobnie ten sam a nie kolejny) na to trzeba uwazać

podobno od tego ze były na zewnatrz na palecie,

teraz juz wiem ze to bzdury i olej podrabiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...