Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z dobraniem klocków ham. (dziwne wymiary)


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze wymienić u siebie klocki hamulcowe i dlatego mam kilka pytań... :

1.) Pomierzyłem swój stary klocek i nie mogę znalezć na allegro klocków. Mianowicie ten wymiar od "ząbka" mam ok 11-12mm a wszędzie gdzie jest rys w aukcjach to jest ok 9mm :blink: Oczywiście chodzi mi o kocki te z niby sprężynką od góry. Wie ktoś o co tu chodzi?

2.) Jakiej firmy klocki są dobre, nie chodzi mi tu o ATE, TRW itp. tylko coś z niższej półki. Na necie widziałem klocki na przód nawet za 30zl :blink: . Kiedyś przez przypadek na jakimś forum chyba audi ktoś ciekawie opisał klocki prawie każdej firmy.

3.) Jaka grubość tarczy nadaje sie już do wymiany, tzn chodzi mi o to ze niby tarcze wchodzą do mnie o gr 13mm(nie wentylowane) i przy jakiej gr tarcza kwalifikuje sie już do wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie starego klocka na forum [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:39_________________________________________________Osobiście mam teraz DELPHI LP1672 kupiłem je wraz z czujnikiem w InterCarsie za 165zł.

Narazie nie mam problemu... mam je już koło 2 tyg. Działają jak należy i nie piszczą. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:41_________________________________________________165,00zł oczywiście komplet na przód. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:42_________________________________________________zresztą poczekaj na devastationa, na pewno Ci powie co i jak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie starego klocka na forum [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:39_________________________________________________Osobiście mam teraz DELPHI LP1672 kupiłem je wraz z czujnikiem w InterCarsie za 165zł.

Narazie nie mam problemu... mam je już koło 2 tyg. Działają jak należy i nie piszczą. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:41_________________________________________________165,00zł oczywiście komplet na przód. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 19:42_________________________________________________zresztą poczekaj na devastationa, na pewno Ci powie co i jak :wink4:

Zdjęcia nie posiadam odrysowałem sobie tylko klocek na kartce papieru ale sa to klocki tego typu http://allegro.pl/item1102745725_ate_klocki_hamul_przod_audi_a4_vw_passat_seatexeo.html tylko że ja chyba nie posiadam czujników i ten wymiar (8,7mm) co jest w tej aukcji u mnie na klocku ma ok 11-12mm.

A też myślałem nad delphi bo widzialem dobrą cene na allegro.... ale ciagle nie daja mi spokoju klocki firm brp, lpr, steinhof itp bo ceny tych klocków sa zniewalająco niskie tylko pytanie co one sa warte i nie wiem czy moje tarcze sie jeszcze nadają czy trzeba je wymienić bo ich wymiar org. tzn nówki niby ma mieć 13 mm a widzę na nich lekki rancik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie klocki są jeszcze BRECK'a chyba nie wiem co są warte, ale myśle że jednak na klockach nie ma co oszczędzać, to dość istotny element odnośnie bezpieczeństwa. A delphi kupiłem rowniez z czujnikiem, ale nie mam podpięcia. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 21:36_________________________________________________U mnie też jest rancik mały.

Ale może spróbuj je jeszcze przetoczyć :wink4: o ile nie są za cienkie. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 21:38_________________________________________________Ja akurat będę za kilka dni oddawał do toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki zapodaj TRW albo Bosch-a,

tarcze tez, wentualnie Mikoda

nie kupuj zadnej taniochy, nie podcieraj tylka szklem bo sie pokaleczysz,

do Twojego auta moga byc dwa rodzaje oznaczenia klocka:

TRW - GDB1044 lub GDB1266

tarczy:

DF2730 - 280/13mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki panowie nie ma co zakupie klocki jakiejs dobraj firmy..dzieki za info...

Tylko powiedzcie mi jeszcze ile mm powinna mies tarca kwalifikujaca sie do wymiany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna być bardziej zdarta niż 1 mm, bez względu na jej grubość (to tak w teorii).

Praktycznie większość osób jeździ do momentu aż nie zacznie bić (się wykrzywiać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzycie max 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitara.. tarcze daja jeszcze rady..;)

Klocki zamowilem TRW az za 60zl..;) i reperaturke zacisku tzn ta gume na tloczek tylko teraz pytanie czy ktos wie jak pozniej odpowietrzyc hamulce tzn bardzie mi tu chodzi o sprzeglo czy sie nie zapowietrzy przy wymianie tej gumy na tloczku... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitara.. tarcze daja jeszcze rady..;)

Klocki zamowilem TRW az za 60zl..;) i reperaturke zacisku tzn ta gume na tloczek tylko teraz pytanie czy ktos wie jak pozniej odpowietrzyc hamulce tzn bardzie mi tu chodzi o sprzeglo czy sie nie zapowietrzy przy wymianie tej gumy na tloczku... ?

musisz kupic litr płynu DOT4

wymień od razu w całym układzie, sprzęgło równiez

przy wymianie uszczelnienia na zacisku pamietaj aby nie zapowietrzyc układu bo kaplica

płyn nie moze ujsc z układu

przy montazu uszczelnienia bedziesz miec trochę problemów ale podejrzewam że sobie poradzisz jak pomyslisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitara.. tarcze daja jeszcze rady..;)

Klocki zamowilem TRW az za 60zl..;) i reperaturke zacisku tzn ta gume na tloczek tylko teraz pytanie czy ktos wie jak pozniej odpowietrzyc hamulce tzn bardzie mi tu chodzi o sprzeglo czy sie nie zapowietrzy przy wymianie tej gumy na tloczku... ?

musisz kupic litr płynu DOT4

wymień od razu w całym układzie, sprzęgło równiez

przy wymianie uszczelnienia na zacisku pamietaj aby nie zapowietrzyc układu bo kaplica

płyn nie moze ujsc z układu

przy montazu uszczelnienia bedziesz miec trochę problemów ale podejrzewam że sobie poradzisz jak pomyslisz :wink4:

Oki i tak zrobie...;) A sprzegło jakos sie tez odpowietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak hamulce

odpowietrznik jest przy wysprzegliku

ale jak masz ori to bedzie problem bo jest plastikowy i może byc klopt z odkreceniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...