Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki olej


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. żbliża sie czas wymiany oleju i zastanawiam sie na co zmienić. Poprzedni właściciel wlał Mobil Special S 10W-40. Nie wie co było lane wcześniej. Auto ma 160 000 na liczniku. Wycieków żadnych nie ma, przez 5 tys km spalił mi 0,5 litra oleju (jesli odleglosc miedzy min a max na bagnecie to 1 litr). Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiadomo,że lany był Mobil 10W40 to pozostań przy nim. 1 litr/10000km to nie tragedia. Większość osób z :a4fan: jeździ właśnie na tym oleju,gdyż podobno lepiej sprawdza się w tych silnikach niż np. Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak jest z tym rozszczelnianiem po wlaniu syntetyka na półsyntetyk? Jaka jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecam mobila ale 5W-50. przejechalem na nim juz 13 k km od ostatniaj wymiany i ani kropli nie ubylo. na budziku 173....

Nie powinno się przechodzić z pół syntetyka na syntetyk. Syntetyk ma duże właściwości myjące,może dojść do rozszczelnienia silnika. Pozostań przy tym,co masz,to bardzo dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie przesadzaj. jak zmaine moze bez problemu zrobic. problem by byl gdybys chcial z mineralnego syntetyk przejsc.

Przecież nikt tu nie przesadza,pisze z doświadczenia. kiedyś tak zrobiłem w poprzednim samochodzie,który nie "brał" oleju. Po przejściu na 0W40 od przeglądu do przeglądu dolewałem dobre 2l oleju. Takie jest moje zdanie.A każdy niech robi,co uważa i tak wg siebie za stosowne. Masz wątpliwości podjedź do jakiegoś punktu wymiany oleju,powiedzą Ci ,czy wolno.Być może schiller ma racje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej taki jak byl polsyntetyk mobila i nie kombinuj przy tym przebiegu olej jak najbardziej wskazany :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja teraz u siebie wlewalem Castrol 5W40 poprzedni wlasciciel w niemczech tez taki lal wiec nie zmieniam, auto ma 166 000km, silnik 1.6... jedyne co mnie zastnawia to nie wiem jakiej firmy byl olej lany w niemczech bo tylko nalepka OMV z drugiej strony i zaznaczone 5W40 i rodzaj..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. ja jeżdze na MOBILU 5W50 ale o co chodzi z ostatniego zajscia nie radził bym brac oleju z luza tak zwanego znaczy z beczek niby to samo a. ale o co chodzi kupiłem luza przed wlaniem dziwnie mi smierdział jak by parafina oddałem go kupiłem w makro w w bankach 4l i po wymianie spalanie spadło o 3 ,4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem Mobil 1 10W-40 Super S bezpośrednio u dystrybutora Mobila w Szczecinie za 98 PLN. w sklepie 140 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...