Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

czyli S-line ze zwykłym zawiasem ;-)

dokladnie , zazwyczaj przy kupnie da sie wymienic zawieszenie bez doplaty ,jak ktos chce miec np: sam pakiet ale na standardowym zawieszeniu, w norwiegii popularna jest zamiana 1BE na 1BV bo to pierwsze jest za twarde na norweskie polne drogi.

czekaj czekaj, zamiana 1Be bo zatwarde? przecież 1BV jest -30mm i twardsze, niż 1BE -20mm

jedno i drugie jest - 20mm tylko różnią się amorami:

- 1BE ma "komfortowe"

- 1BV na "sportowe"

a tak poza tym to ładna audiczka :good: środek też fajny tylko się będzie szybko brudził :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, zamiana 1Be bo zatwarde? przecież 1BV jest -30mm i twardsze, niż 1BE -20mm

jedno i drugie jest - 20mm tylko różnią się amorami:

- 1BE ma "komfortowe"

- 1BV na "sportowe"

a tak poza tym to ładna audiczka :good: środek też fajny tylko się będzie szybko brudził :cool1:

no to zamiana z 1BE na 1BV powoduje pogorszenie komfortu a nie jak @turdzi pisał że polepszenie.

ja się skłaniam ku 1BV bo 1BE to tyci się obawiam będzie dziwnie do tego jak zmienie stabilizatory zna RSkowe.

Co do środka to nie jest źle ku mojemu zaskoczeniu, a do tego środki czyszczące Audi działaja rewelacyjnie, szczególnie mogę polecić środek do czyszczenia plastików, idealnie zmywa gume z butów itp z drzwi i progów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zamiana z 1BE na 1BV powoduje pogorszenie komfortu a nie jak @turdzi pisał że polepszenie.

ja się skłaniam ku 1BV bo 1BE to tyci się obawiam będzie dziwnie do tego jak zmienie stabilizatory zna RSkowe.

Co do środka to nie jest źle ku mojemu zaskoczeniu, a do tego środki czyszczące Audi działaja rewelacyjnie, szczególnie mogę polecić środek do czyszczenia plastików, idealnie zmywa gume z butów itp z drzwi i progów

dokładnie jak piszesz z tym zawieszeniem :good:turdzi się pewnie pomylił :wink4:

a co do środka, to chodziło mi o tapicerkę (nawet głupie krople deszczu zaraz widać - wiem z doświadczenia :wallbash:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak piszesz z tym zawieszeniem :good:turdzi się pewnie pomylił :wink4:

dokladnie nigdy nie wiem ktore jest ktore :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś mogę wkońcu wykreślić jeden "mod" z listy - zawitały dziś ori RS 18 cali + 235/40/18 Conti

p.s.miałem okazję jechać na 17,18,19 calach i wszystkie kapcie w szerokości 235... wiadomo wysokość 45.40.35.

wieć tak w kolejności od najlepszego prowadzenia

18

19

17

jak Audi mogło sobie strzelić w kolano dając 235 kapcie na fele o szerokości 7,5" i średnicy 17 cali...no zonk... co do 19 to już za dużo szczęścia i traci sie precyzję, po za tym nieprzyjemnie wyciąga w koleinach - nie akceptowalne dla mnie.

Tak więc zostały 18stki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gumę 225/40 przy 8 calach :decayed: a do zimówek 17x7,5 cala zakładam gumę 215/45 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą, będą... tylko niech dzień nastanie...[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 23:30_________________________________________________fot zrobione na szybko dzisiaj

25611784.jpg

tak, tak... niżej będzie sprężynka, już nie musicie nawet wspominać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori zawiasie wygląda to jak 15", ładne autko, tylko ta fela już mi się opatrzyła i znudziło się patrzeć na połowę aut z klubu mających ten wzór, niech Ci służy srebrna strzała :cool1:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no przeciez pisałem że zawicha niżej idzie :naughty:

co do wzoru, kwestia co kto lubi. Akurat z felg jakich sie naoglądałem - a wierz mi byyyło ich ... troche ;)... to jednak pozstałem przy tym wyborze.

Po za tym, może w klubie tego dużo, ale na ulicy koło mojej pracy stoi kilka A4 B7 i żadna nie ma :-)

p.s. dzięki, mam nadzieje że pojeździ w spokoju 3 latka jak zakłada "harmonogram wstępny użytkowania" hehe

... a co do najładniejszego wzoru to ma je VW Gran Prix..ale niestety tylko w 17 calach... jakby były w 18stce to znów bym je miał. :-) Audi nie ma taki perełek ;-)[br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 12:47_________________________________________________mała rzecz a cieszy:

oslona.jpg

osłona podszybia ;)

jakby ktoś szukał numeru części to: 8e1 819 447 01c

w poniedziałek dojedzie dekielek - przykrywka na akumulator.

jest to częśc od RS4 - na koniec najlepsze - cena ASO oczywiście ori - 69 PLN za osłone + 23 za osłone aku :D

p.s.ma ktoś numer części na osłone po prawej stronie komory silnika - przykrycie wlewu płynu spryskiwaczy i chyba wspomagania - tez jest taka ładna osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie takie wyrzezbic bomnie draznia te farfocle na podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie pasuje. tylk osię zdejmuje uszczelke wsuwa w podszybie, potem uszczelka i wygląda i lezy akuracik.

czekam tylko na wieczko na akumulator... i muszy tygrysa zapytać o numer tej osłony po prawej stronie komory silnika.[br]Dopisany: 13 Sierpień 2010, 20:53_________________________________________________a tak to wyglada w komplecie:

cała pokrywa jest z plastiku jak zewnętrzna cześć pokrywy silnika. pokrywa akumulatora ma plastik jakby gorszy z natłoczeniem identycznym jak centralna część pokrywy silnika. Tutaj zaznacze odrazu że otwieranie - przesuwanie pokrywy aku - powoduje że duża pokrywa podszybia się strasznie rysuje.

numer części pokrywy aku to: 8E1 819 422 A 01C

20100816252.jpg

co do osłony prawej cześci komory silnika - okolice pojemnika na płyn do spriskiwaczy itd... podobno jest w b6 taki co będzie pasował, będe wiedział w czawartek lub piątek... we will see.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daj nr. czesci i podaj koszty w ASO

...napipsałem wszystko w dwóch ostatnich postach ale podsumuje:

podszybie - 8e1 819 447 01c - 69 PLN ASO Ori

wieko aku - 8E1 819 422 A 01C - 26 PLN ASO Ori

osłona prawa strona -.......... - 87 PLN ASO Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, takie pytanie, w BRD był jakiś wałeczek sześciokątny? co trzeba co jakiś czas wymienić? co ASO zlewa, a przez co może byc problem z silnikiem?

Jakiś bzdelong...

na co jeszcze zwróić uwage czego ASO, nie robi a żeby z silnikiem było ok?

wiem że 140km miały jakieś tam choroby z łańcuszkiem wyrównwaczym? i jakimś imbusikiem? (dotyczy to tez BRD?)

szuranie turbiny? nierówna praca na wolnych obrotach?

p.s. springi i stabilizatory zamówione :) na Jarosławiec będzie już na nowych zabawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...